سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۶ مهر ۱۴۰۰

چتر دیجیتال 65 درصد خراسان جنوبی را فرا گرفت - صفحه محتوایی خبر

 

 

چتر دیجیتال 65 درصد خراسان جنوبی را فرا گرفت

با افتتاح رسمی ایستگاه دیجیتال گدار سربیشه و سایت جوان خراسان جنوبی درصد پوشش دیجیتال شبکه های سراسری و استانی صدا و سیما به 65 درصد رسید.

فرستنده های دیجیتال ارتفاعات باقران معروف به سایت جوان و ایستگاه دیجیتال ارتفاعات سربیشه و در میان با حضور استاندار و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و مسوولین صدا و سیمای استانی، به صورت رسمی افتتاح شد.

فرستنده های متوسط قدرت دیجیتال این ایستگاه ها جمعیت تحت پوشش دریافت شبکه های دیجیتال صدا و سیما در استان را به 65 درصد افزایش می دهد. ایستگاه دیجیتال سایت جوان، مناطق وسیعی از روستاهای شهرستان های خوسف، سربیشه و نهبندان شامل بخش هایی از روستاهای دهستان براکوه و معدن قلعه زری بخش جلگه ماژان شهرستان خوسف، مناطقی از دهستان نهارجان بخش مود شهرستان سربیشه و مناطق وسیعی از دهستان عربخانه بخش شوسف شهرستان نهبندان و ایستگاه دیجیتال گدار، شهرهای سربیشه و اسدیه مناطق بسیار وسیعی از بخش مرکز شهرستان سربیشه و بخش های مرکز ی و گزیک شهرستان درمیان و نیز قسمتی از پاسگاه های مرزی را تحت پوشش خود قرار می دهند.

ایستگاه دیجیتال ارتفاعات گدار سربیشه و درمیان با ارتفاع 2640 متر و  ایستگاه دیجیتال سایت جوان در ارتفاعات کوه گلرگ با ارتفاع 2380 متر از سطح دریا واقع شده اند.

خاطر نشان می شود که اعتبار هزینه شده برای راه اندازی این فرستنده ها بیش از 25 میلیارد ریال بوده است.

در این مراسم همچنین طرح اتصال همه شهرستان های استان و دفاتر باشگاه خبرنگاران صدا و سیمای خراسان جنوبی به سامانه "اف تی پی" به بهره برداری رسید. سامانه "اف تی پی"با ارسال اخبار و تصاویر رویدادهای شهرهای استان از طریق بستر اینترنت، سرعت دسترسی سریع و به موقع مرکز صدا و سیمای خراسان جنوبی به این اخبار را به نحو چشمگیری افزایش می دهد. استان خراسان جنوبی دارای 11 شهرستان است و صدا و سیمای استان تنها مرکزی است که همه دفاتر خبری و شهرستان های آن از سامانه اف تی پی برخوردار هستند.

alt

alt