سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۶ مهر ۱۴۰۰

چشم و چراغ شیرازی ها با "شما" دیدنی می شود - صفحه محتوایی خبر

 

 

چشم و چراغ شیرازی ها با "شما" دیدنی می شود

سریال تلویزیونی چشم و چراغ به تهیه کنندگی سیروس حمیدی و کارگردانی مهدی قاسمی در 26 قسمت 35 دقیقه ای در صدا و سیمای مرکز فارس تولید شده و از سه شنبه هر روز ساعت 17:30 از شبکه شما روی آنتن می رود.  

حمیدی با اشاره به این که این مجموعه از طنز موقعیت بهره گرفته است افزود: این سریال روایت گر زندگی چند خانواده است که در یک خانه سنتی زندگی می کنند اما زندگی هر کدام از آنها به نوعی به هم گره خورده است.

وی اضافه کرد: سریال چشم و چراغ حول محور چند خانواده شيرازي با اعتقادات مذهبي، سنتي و فرهنگي است كه درگير سرقت شیئي  فرهنگي، مذهبي مي شوند که این اتفاق به صورت طنز و شيرين پردازش مي شود.

وی با بیان اینکه مجموعه چشم و چراغ با قصه تو در تو و جذاب با گویشی محلی، گوشه ای از تاریخ و فرهنگ مردم خطه فارس را به تصویر می کشد اظهار داشت: در این مجموعه بازیگران ملی که عمدتا شیرازی هستند به ایفای نقش می پردازند.

alt 

وي هدف اصلي توليد اين سريال را معرفي حضرت احمد بن موسي عليه السلام و ساير مباني اعتقادي، نمايش سنت ها و فرهنگ منطقه با استفاده از لهجه شيرين شيرازي عنوان کرد.

وی با بیان اینکه این سریال 25 لوکیشن داشته است بیان داشت: برای تصویربرداری سریال چشم و چراغ سعی شده از تمام نقاط دیدنی شیراز،  محل ها و خانه های سنتی  و همچنین مراکز مدرن نیز استفاده شود. 

بازیگرانی همچون زهرا سعیدی کیا، نسرین نکیسایی، شهربانو موسوی، افسر اسدی، حمید مظفری، اصغر همت، مهدی فقیه، محمد سلیمان تاش، جواد بخشی زاده، نادر شهسواری و عبدالعلی نیکومنش دراین مجموعه به ایفای نقش می پردازند.

گفتنی است تکرار این مجموعه هر روز ساعت 10 صبح از شبکه شما پخش می شود.

برخی از عوامل تولید این مجموعه عبارتند از:

ناظر کیفی: محمدجواد پوست پرداز / نویسنده: نسرین جغتایی/ صدابردار: محمد کشتکار / تصویر بردار: علی جعفری، تدوین گر: حسین آزادی

 alt

alt