سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۱ مهر ۱۴۰۰

کارگردان شبکه سهند پروانه ساخت فیلم سینمایی گرفت - صفحه محتوایی خبر

 

 

کارگردان شبکه سهند پروانه ساخت فیلم سینمایی گرفت

اعضای شورای صدور پروانه‌ فیلمسازی ۳۵ میلیمتری در تازه ترین ارزیابی خود از فیلمنامه های ارسال شده ، برای ساخت 6 عنوان فيلم سينمايي مجوز صادر کرد .

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی، بر اساس اعلام شورای پروانه ساخت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران، قربانعلی طاهرفر به همراه 5 کارگردان دیگر به عنوان فیلم اولی موفق به دریافت پروانه ساخت فیلم سینمایی شد.

فیلم سینمایی آراز به تهیه کنندگی جمال شورجه و نویسندگی و کارگردانی قربانعلی طاهرفر موفق به دریافت پروانه ساخت شده است. این نخستین بار است که یک کارگردان تلویزیونی از شبکه استانی سهند موفق به دریافت پروانه ساخت سینمایی و کارگردانی در عرصه سینمای حرفه ای می شود.

فیلمنامه آراز قصه حضور ایلات و عشایر در عرصه مبارزات انقلاب اسلامی است و روزهای پس از قیام 29 بهمن تبریز را به تصویرمی کشد.

قربانعلی طاهر فر از فیلمسازان موفق صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی است که طی دهه های گذشته موفق به دریافت جوایز بسیاری از جشنواره های داخلی و خارجی شده است. قربانعلی طاهرفر تولید سریال های آخیر سودا، آخیر مهلت، تله فیلم های نار گیله و آنا یوردوم و مجموعه های لشگر خوبان و آل گونش و نویسندگی بیش از 14 مجموعه تلویزیونی را در کارنامه شبکه استانی سهند دارد.

alt