سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

کامل شدن چرخه رادیو تصویری صدای مرکز کهگیلویه وبویراحمد به عنوان مرکز پایلوت مراکز استان های کشور - صفحه محتوایی خبر

 

 

کامل شدن چرخه رادیو تصویری صدای مرکز کهگیلویه وبویراحمد به عنوان مرکز پایلوت مراکز استان های کشور

کامل شدن چرخه رادیو تصویری صدای مرکز کهگیلویه وبویراحمد به عنوان مرکز پایلوت مراکز استان های کشور

 

مدیر کل صدا وسیمای مرکز کهگیلویه و بویراحمد گفت :بر اساس پیشنهاد معاون توسعه و فناوری رسانه ملی، صدا و سیمای مرکز کهگیلویه و بویراحمد به عنوان مرکز پایلوت برای راه اندازی رادیو تصویری انتخاب شد و پس از گذشت حدود 20 روز از این انتخاب ،هم اکنون این چرخه کامل و پخش اینترنتی رادیو تصویری دنا از وب سایت صدا و سیمای مرکز کهگیلویه و بویراحمد قابل دریافت است .
دکتر افشار نیا افزود: با همت همکاران حوزه فناوری اطلاعات شبکه دنا و اداره کل فناری اطلاعات سازمان، راديو تصويري از مرحله توليد محتوا تا پخش آنتن شامل تهيه نرم افزار و پنل تحت وب جهت مديريت تصاوير و انطباق آن با صدا ( همزمانی ميان نگاه و نوا ) بر اساس كنداكتور پخش صدا انجام می گیرد .
وی افزود: با هماهنگی با حوزه ارتباطات زمینی و ماهواره ای ، پخش راديو تصويري شبكه دنا همچنین از طريق فرستنده ديجيتال DVBT ارسال و مردم نیز می توانند از طریق دستگاه های دیجیتال آن را دیافت نمایند.
مدیر کل صدا وسیمای مرکز کهگیلویه و بویراحمد همچنین گفت: ايجاد ارتباط تعاملي با  مخاطبان راديو تصويري از طريق اپليكيشن همراه دنا از دیگر قابایت های این فناوری است به گونه ای که مخاطبان مي توانند ‌تصاوير و پيام هاي ارسالی خود را از طريق راديو تصويري مشاهده نمايند .
بگفته دکتر افشارنیا اين قابليت استثنايي مي تواند باعث جذب بيشتر مخاطب بویژه کودکان و نوجوانان راديو گردد به گونه ای که آنها مي توانند نقاشي هاي ارسالي خود را همزمان با شنيدن برنامه هاي راديويي ويژه كودك  مشاهده نمايند.