سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

کاکرون میدانگاه مسابقه و بازی های محلی - صفحه محتوایی خبر

 

 

کاکرون میدانگاه مسابقه و بازی های محلی


« کاکرون » عنوان برنامه ای است محلی به کارگردانی فردین بیطرف و تهیه کنندگی علیمراد محمدی، که در قالب مسابقه و با هدف تفریحی و سرگرمی و معرفی آداب و رسوم، لغات، واژه ها و ضرب المثل های اصیل مازندرانی در 26 برنامه 50 دقیقه ای در شبکه تبرستان تولید می شود.

این مسابقه به صورت کلی و در دو بخش تئوری و عملی و با حضور 3 گروه شرکت کننده با  لباس محلی و مردم در میدانگاهی به نام کاکرون (میدان بازی) در محله های مختلف مازندران برگزار می شود. در بخش شفاهی مواد سؤالات، از ادبیات بومی (فرهنگ عامه) شامل مثلها، باورها، واژه ها و چیستانها و بعضاً به تناسب تحصیلات شرکت کنندگان اطلاعات عمومی از علوم مختلف خواهد بود، و حتی جهت توسعه و پیشرفت استان خصوصاً روستاها، در مورد معرفی ابنیه، آثار باستانی و معرفی فضاهای تفریحی و توریستی و جاذبه های دیگر نیز سؤال خواهد شد.

در بخش عملی نیز علاوه بر بازیهای محلی، ایجاد موانع ساختگی با برداشتی از مشاغل، که الهام گرفته از فرهنگ بومی استان می باشد وجود دارد.

از نکات جالب در مسابقه کاکرون، اجرای مسابقه در فضایی کاملاً شاد و فرح بخش و طبیعت زیبای مازندران است به طوری که در حین مسابقه، نوازندگان با سازهای بومی و اجرای موسیقی محلی به صورت زنده و همچنین مجریان نیز با اجرای نمایش طنز، سعی در ایجاد فضایی شاد و پر نشاط برای تماشاگران حاضر و بینندگان دارند.

به گزارش روابط عمومی شبکه تبرستان، عوامل تولید عبارتند از:

مجریان: علیمراد محمدی و لطف اله سیفی / مدیر تولید: سید نصراله جمالی / تصویر برداران: تقی قاسم پور، مجتبی رفیقی و علی اعظم جعفر نژاد / صدابردار: مهدی رازقی / دستیار صدا: محمد افتخاری / دستیار تهیه: سمیه خرسندی / طراح صحنه و دکور: آریا قاهری / اجرای دکور: پرویز عابدینی / مجری طرح: محمد محمدی / عوامل صحنه: محسن محمدی و رضا شیراوژن / دستیار تولید: مرتضی محمدی

alt

alt