حمایت از کالای ایرانی | پنج‌شنبه، ۲۴ آبان ۱۳۹۷

کبرا اجدادی گوینده برتر خبر گیلان - صفحه محتوايي مصاحبه

 

 

مصاحبه

کبرا اجدادی گوینده برتر خبر گیلان

کبرا اجدادی گوینده برتر خبر گیلان

 

کبرا اجدادی از سال 1375 تا کنون در واحد مرکزی خبر صداوسیمای  مرکز گیلان با 23 سال سابقه مشغول فعالیت می باشد.

خانم اجدادی در بیست و یکمین جشنواره تولیدات مراکز عنوان گوینده برتر خبر گیلان را به خود اختصاص داد که همین موضوع بهانه ای شد تا با ایشان گپ و گفتی داشته باشیم .

1- چه عنوانی در بیست و یکمین جشنواره تولیدات مراکز استانها کسب کردید؟

گوینده برتر خبر تلویزیونی

2- تاکنون در چند جشنواره حضور یافتید؟

5 جشنواره ملی / 2 جشنواره بین المللی در روسیه ( با اراده گزارش مکتوب) و 2 جشنواره برون سازمانی ( گزارش مکتوب مدیریت شهری کاری مشترک با شهرداری تهران / منابع طبیعی /

3- سطح داوری این دوره از جشنواره را چگونه دیدید؟ و چه تغییراتی نسبت به سال های گذشته داشته ؟

به نظرم تخصصی تر از جشنواره های پیش بود . شاهد این ادعا انتخاب گزارش های ویژه خبری، مستند و غیره که نگاه خبرنگار به موضوع متفاوت بود.

4- رقابت آثار در این دوره نسبت به دوره های گذشته را چگونه ارزیابی می کنید ؟

در کمیسیون تخصصی خبر، گزارش های خبری منتخب پخش شد که تحسین برانگیز بود . اگر چه سوژه ها تکراری بود اما پردازش موضوعات حرفه ای و با نگاه ویژه بود.

5- آیا برگزاری جشنواره تولیدات مراکز در استانهای مختلف بر روی روند پیشرفت آثار تأثیری دارد یا خیر؟ توضیح مختصری بفرمایید.

دیدن گزارش های مختلف خبری در کمیسیون ها با تجلیل محتوای حرفه ای کار در خبر و از این دست موارد باعث به روز رسانی شد.

6- در پایان بفرمایید میزبانی همکاران در مرکز چهارمحال و بختیاری چگونه بود؟ از سنتها و آیین آن استان برای ما کمی صحبت بفرمایید.

هموطنان عزیز در چهارمحال و بختیاری میزبانانی به غایت خونگرم بودند و تمام تلاشها حکایت از جمله رضایت میهمانان داشت. پوشش مخصوص مردان و زنان بختیاری سیاه چادرها که محل اقامت کوچ نشینان است . چوما که چوحا هم نامیده می شد نوعی عبای دهقانی مردانه بود و پیراهن رنگارنگ و پرچین زنان هم ، همچنین چون بازی هم یکی از بازیهای بوی که چندتن از مردان بختیاری به نمایش گذاشتند.