سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲ مهر ۱۴۰۰

کردستان سپید روی میز تدوین - صفحه محتوایی خبر

 

 

کردستان سپید روی میز تدوین

مستند کردستان سپید به کارگردانی میلاد و سجاد ستوده به مدت 45 دقیقه در مرکز کردستان در دست تولید است.

تهیه کننده این مستند به خبرنگار ما گفت: کردستان سپید مستندی است شاعرانه که روایت گر زندگی خانواده ای روستای است که با عشق در کوه های پر برف منطقه ای در کردستان زندگی می کنند.

داوود سماواتی یار یکی از دلایل تولید این مستند را نمایش زیبائی های فرهنگی و طبیعی استان کردستان بیان کرد و افزود: در این مستند تلاش شده است با تصویر کردن همزمان سختی ها و لذت های زندگی در دل کوهستان پر برف و مهرورزی اعضا در خانواده نسبت به یکدیگر در آن شرایط، موقعیتی جذاب برای مخاطب فراهم شود.

وی پیش تولید مستند کردستان سپید را ده روز بیان کرد و افزود: طی ده روز جستجوی مستمر در دل کوه های پربرف، موفق به یافتن خانواده ای شدیم که بدور از جامعه شهری و دیگر خانواده ها، زندگی موفقی را با کمک یکدیگر در شرایط سخت ایجاد کرده اند.

alt

سماواتی یار با اشاره به پایان کار تصویربرداری این مستند گفت: هم اینک مراحل فنی فیلم شامل تدوین، صداگذاری و انتخاب موسیقی آن آغاز شده است. وی اظهار امیدواری نمود مستند کردستان سپید برای نیمه دوم سال 91 آماده نمایش شود. تهیه کننده مستند کردستان سپید از همکاری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان کردستان فرمانداری کامیاران و هلال احمر و شواری بخش مرکزی کامیاران در تولید این مستند تقدیر کرد و افزود: در جهت بهبود کیفی این اثر از نظرات محمد رضا اصلانی به عنوان مشاور طرح به نحوه مطلوب استفاده شد.

بنابراین گزارش دیگر عوامل تولید این تله فیلم عبارتند از:

مدیر تصویربرداری: میثم ریاحی، تصویربرداران: امیر حسین بیابانی، مهدی آقایی عربلو و طالب ظاهری، صدابردار: احمد افشاری قزوینی، تدوین: محمد بایسته، صداگذاری و میکس: آرش قاسمی، بازیگران: وفانواری، حبیب الله انواری، ملیجه مرادویس، فرهاد پیمان کار، فرامرز مطیعی، عبدالله پرویزی

alt

alt