سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

کرمانشاه میزبان جشنواره پویانمایی و برنامه‌های عروسکی تلویزیونی - صفحه محتوایی خبر

 

 

کرمانشاه میزبان جشنواره پویانمایی و برنامه‌های عروسکی تلویزیونی

کرمانشاه میزبان جشنواره پویانمایی و برنامه‌های عروسکی تلویزیونی

 

سومین نشست شورای عالی سیاستگذاری جشنواره ملی پویانمایی و برنامه‌های عروسکی تلویزیونی ایران، با حضور معاون امور استان‌های رسانه ملی، اعضای شورا و هیات داوران انتخابی این جشنواره برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت اموراستان ها؛ در نشست سیاستگذاری جشنواره ملی پویانمایی و برنامه های عروسکی تلویزیونی ایران که با دستورکار آخرین تمهیدات و برنامه ریزی ها برای آغاز این جشنواره برگزار شد، دکتر دارابی با اعلام محورهای جشنواره آتی در کرمانشاه گفت: این جشنواره نه تنها در شهر کرمانشاه که در 35 شهر و شهرستان این استان شور و نشاط ایجاد خواهد کرد.

وی افزود: آثار رسیده به این جشنواره در بخش های پویانمایی، عروسکی، فیلم کوتاه، نیمه بلند و بلند، موشن گرافیک، آموزشی، تبلیغاتی، عنوانبندی، جلوه های بصری، موضوعی با محوریت شعار سال، مقاومت دینی، فرهنگی و دستاوردهای اجتماعی، فیلمنامه پویا نمایی و فیلمنامه عروسکی با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

رییس جشنواره پویانمایی و برنامه های تلویزیونی ایران حمایت از تولیدکنندگان این بخش خبر داد و گفت: این جشنواره فرصت خوبی برای حمایت از تولیدکنندگان صنعت پویانمایی و معرفی جوانان با استعداد خواهد بود.

در ادامه این نشست سید عباس فاطمی، رئیس ستاد مرکزی جشنواره هم از آمادگی همه جانبه استان کرمانشاه برای برگزاری این جشنواره خبر داد و گفت: در کنار این جشنواره کمیته های آموزشی و نمایشگاه با محوریت جشنواره نیز برگزار می شود. فاطمی از برگزاری برنامه های مختلف جنبی در هفته فرهنگی کرمانشاه خبر داد.

در این نشست اعضای شورای عالی جشنواره و برخی از چهره های موثر در حوزه برنامه های پویانمایی و عروسکی هم پیشنهاداتشان را برای تکمیل آماده سازی مقدمات جشنواره ارائه کردند.

جشنواره ملی پویانمایی و برنامه های عروسکی تلویزیونی قرار است خرداد ماه سال جاری در کرمانشاه برگزار شود.