سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۶ مهر ۱۴۰۰

کرونا در قاب قرارگاه رسانه ای شبکه آفتاب - صفحه محتوایی خبر

 

 

کرونا در قاب قرارگاه رسانه ای شبکه آفتاب

کرونا در قاب قرارگاه رسانه ای شبکه آفتاب


شبکه آفتاب با تشکیل قرارگاه رسانه ای پدافند زیستی و تهیه و پخش برنامه های مختلف و نیز اطلاع رسانی های گسترده، دقیق، مستمر و امید بخش در حوزه های صدا، سیما، خبر و فضای مجازی، بحران ویروس کرونا را در استان مرکزی به قاب تصویر میکشد.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، سیمای شبکه آفتاب با تهیه و پخش بیش از 11000 دقیقه ویژه برنامه های مختلف تلویزیونی تاکنون، همچون: خانه آفتابی - بامدادآفتاب - پزشک شما – شب های مهتابی - گفتگوی ویژه - همگام با ورزش و میان برنامه هایی تحت عنوان «توصیه های کرونا ویروس» - «اینفوگرافی مقابله با ویروس کرونا» – «موشن گرافیک دوگوله» - «توصیه هایی برای کرونا» – «بیماری های واگیر دار» و همچنین پخش زیرنویس و حضور پزشکان متخصص و مسئولین استانی در برنامه ها  و... ، به تشریح مسائل پیشگیری و شناخت این ویروس و تأکید بر مباحث بهداشتی و توصیه های مربوطه، پرداخته و بصورت مستمر می پردازد.
صدای شبکه آفتاب نیز با تشکیل قرارگاه رسانه ای پدافند زیستی رادیو آفتاب و طراحی ویژه برنامه هایی با هدف آموزش و اطلاع رسانی با موضوع تحقق شعار #کرونا_را_شکست_میدهیم و همچنین تشکیل منظومه موضوعی در برنامه های مستمر رادیو استانی و بخش هایی از جمله : برنامه کانون مهر – برنامه پیام امروز - تولید PSA و بسته های آموزشی – اطلاع رسانی مستمر در برنامه های صبحگاهی و عصرگاهی و... به مدت 8200 دقیقه در این ایّام همراه شنوندگان ارجمند خود  در سراسر کشور می باشد.
خبر مرکزی نیز در این ایّام، با تولید و پخش بیش از 1000 دقیقه برنامه های مختلف خبری تاکنون، از جمله: خبر مکتوب -گزارش های خبری رادیویی و تلویزیونی – برقراری ارتباط های زنده با مسئولان- برنامه گفتگو ویژه خبری و نیز تولید و انتشار اخبار و تصاویر مرتبط در سایت و کانال های خبرگزاری صداوسیمای استان مرکزی در فضای مجازی و... نسبت به پوشش خبری دقیق، مستمر و امید و آگاهی بخش بر وضعیت شیوع این ویروس در جامعه میپردازد.
فضای مجازی شبکه آفتاب نیز از همان ابتدای شیوع این ویروس در چین، با انتشار اخبار و توصیه های بهداشتی به این ماجرا واکنش نشان داد و با رسیدن این ویروس به کشور و استان مرکزی به طور ویژه و متمرکز، تولیدات و تأمین محتوای خود را به آن اختصاص داد، به نحوی که تا کنون بالغ بر 350 عنوان محتوا در قالب های مختلف همچون: متن و گزارش خبری -  عکس نوشته- اینفوگرافیک- موشن گرافیک- ویدئو و گزارش تصویری – پادکست و... برای آگاهی بخشی و آمادگی جامعه، تولید، تأمین و منتشر شده است.  پوشش کامل اخبار و اتفافات لحظه به لحظه در استان و کشور– انتشارآیتم های مکمل برنامه های صدا  و سیما -  تهیه و تولید گزارش زنده از کارخانه های تولید مواد شوینده و لوازم بهداشتی جهت آرامش خاطر مردم از موجود بودن این ملزومات ضروری در استان – تهیه و تولید گزارش از بیمارستان آیت الله خوانساری بعنوان مرکز معین رسیدگی و مراقبت ویژه از بیماران کرونایی در شهر اراک و نیز مصاحبه با پرستاران، پزشکان و کادر درمان و انعکاس توصیه های ایشان و... بخشی از مجموعه اقدامات فضای مجازی شبکه آفتاب در کانال ها و شبکه های مختلف اجتماعی بوده است.