جهش تولید | چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۹

کسب رتبه سوم ابتکار و خلاقیت فنی توسط مرکز خراسان شمالی - صفحه محتوایی خبر

 

 

کسب رتبه سوم ابتکار و خلاقیت فنی توسط مرکز خراسان شمالی

صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی در همایش تخصصی اداره کل نگهداری و تعمیرات ساختمان و تاسیسات سازمان موفق به کسب عنوان سوم ابتکار و خلاقیت شد .

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی؛ محمود هزارجریبی معاون فنی این مرکز در این باره گفت: آقای رحیم کارآمد یکی از کارکنان واحد تاسیسات معاونت فنی صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی موفق به ابداع دستگاه منبع برق پرتابل 500 واتی شد که عنوان سوم همایش تخصصی اداره کل نگهداری و تعمیرات ساختمان و تاسیسات را از آن خود کرد .

وی با اعلام اینکه طرح این دستگاه برق پرتابل در نمایشگاه گردهمایی تخصصی مدیران و کارشناسان اداره کل نگهداری و تعمیرات ساختمان و تاسیسات ارائه شده بود افزود: از بین 85 طرح فنی که از دیگر مراکز و حوزه های ستادی و حتی بخش های خصوصی در این نمایشگاه حضور داشتند، جعبه تامین برق ابداعی مرکز خراسان شمالی حائز رتبه برتر شناخته و مورد تقدیر قرار گرفت.

معاون فنی صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی اضافه کرد: این مرکز به خاطر ارائه طرح دستگاه برق پرتابل ابداعی آقای رحیم کارآمد در همایش تخصصی اداره کل نگهداری و تعمیرات ساختمان و تاسیسات جزء سه مرکز برتر در بین مراکز استان ها شناخته شد .

alt

هزارجریبی خاطر نشان کرد: دستگاه برق پرتابل 500 وات برق تولید می کند و به یک جعبه برق شبیه است قابیلت توان دهی 500 وات برق در پنج ساعت را داراست و توسط برق شهری، باتری اتومبیل و پیل خورشیدی قابل شارژ می باشد.

وی افزود: از دیگر قابلیت های این دستگاه ابداعی می توان به شارژ دو ساعته و برق دهی پنج ساعته به بیست لامپ کم مصرف 20 واتی اشاره کرد .

هزارجریبی گفت: وزن سبک پنج کیلوگرمی این دستگاه از دیگر مزیت های آن به حساب می آید که در شرایط بحرانی و در مکان هایی که به برق دسترسی وجود ندارد بسیار مفید خواهد بود .

وی افزود: معاونت فناوری رسانه سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی به پاس تلاش مبتکر این طرح فنی کمک هزینه سفر به عتبات عالیات را به وی و همسرشان اعطاء کرده است.