جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

کسب رتبه نخست خبر صدا وسیمای فارس برای چهارمین سال پیاپی - صفحه محتوایی خبر

 

 

کسب رتبه نخست خبر صدا وسیمای فارس برای چهارمین سال پیاپی

کسب رتبه نخست خبر صدا وسیمای فارس برای چهارمین سال پیاپی

واحد خبر صدا وسیمای فارس برای چهارمین سال پیاپی رتبه نخست کشور را بدست آورد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، براساس اعلام اداره کل نظارت و ارزیابی معاونت سیاسی صدا وسیمای جمهوری اسلامی ایران که اردیبهشت هر سال منتشر می شود، معاونت خبر صدا و سیمای مرکز فارس با به کارگیری اصول حرفه ای تولید و پخش خبر و تولید گزارش های تلویزیونی، رادیویی، و پخش محلی اخبار استان در سال 1398 توانست برای چهارمین سال پیاپی در جایگاه نخست کشور قرار گیرد.

معاونت خبر صدا و سیمای مرکز فارس از سال 1395 با تغییر رویکرد در تولیدات خبری و پخش اخبار در رادیو و تلویزیون و سایت خبرگزاری صدا و سیما و توجه ویژه به گستردگی استان و استفاده از نقاط قوت خبرنگاران آزاد توانسته است با جلب اعتماد عمومی، بیشترین مخاطب را در بین مردم استان بدست آورد.

تولید گزارش های خبری با به چالش کشیدن برخی از مشکلات استان از قبیل قاچاق کالا، تخریب محیط زیست، تسریع در روند توسعه استان، حمایت از رونق و جهش تولید با پخش از شبکه های سراسری و استانی علاوه بر پیگیری مسئولان در برطرف شدن بسیاری از مشکلات، تحسین مقامات عالی کشور و استان را در پی داشته است.

در ارزیابی بخش تلویزیون، بخش خبری 20:45 با بیشترین بیننده توانسته است به نحو مطلوب رضایت مخاطبان را بدست آورد که از نگاه معاونت سیاسی سازمان در جایگاه نخست کشور در سال ۹۸ قرار گرفت.

گزارش های خبری، پیگیری مطالبات مردمی در بخش شهروند خبرنگار، رویدادهای ورزشی استان و حضور میهمان در استودیوی خبری به منظور پاسخگویی به مسائل و مشکلات استان پخش می شود.

بخش خبری ساعت 16:00 رادیو هم که جایگاه نخست کشور را به خود اختصاص داده ، در سال گذشته با پخش صدای مردم و پیگیری مطالبات آنان توانسته است به یکی از بخش های پرمخاطب صدای شبکه فارس تبدیل شود.

سایت خبرگزاری صدا و سیما نیز با تولید خبرها و گزارش های مکتوب در سال 98 با کسب بالاترین امتیاز از اداره ارزیابی و نظارت برترین جایگاه کشور را ازآن خود کرد.

معاونت خبر این مرکز در جشنواره تولیدات مراکز استان ها که در همین سال در خراسان شمالی برگزار شد توانست با کسب شش جایزه، به عنوان برترین مرکز کشور انتخاب شود. همچنین در همین سال اتحادیه رادیو و تلویزیون آسیا و اقیانوسیه از صدا و سیمای مرکز فارس به سبب پوشش بسیار مناسب و فوری حادثه سیل در شهر شیراز قدردانی و جایزه ویژه آسیا ویژن در فروردین را به معاونت خبر مرکز فارس اهدا کرد.

کسب رتبه اول کشور در سال ۱۳۹۸ توسط معاونت خبر صدا وسیمای مرکز فارس که با تلاش و پشتکارکارکنان این معاونت برای چهارمین سال پیاپی بدست آمد فرایندی از سیاست کلی رسانه ملی در ایجاد ارتباط مطلوب و سازنده میان مسئولان و مردم است که سبب شده است با پخش فوری اخبار دقیق و انعکاس برخی مشکلات، اعتماد عمومی را به رسانه استانی افزایش دهد.