سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

کمیسیون خبر جشنواره بیست و یکم برگزیدگان خود را شناخت - صفحه محتوایی خبر

 

 

کمیسیون خبر جشنواره بیست و یکم برگزیدگان خود را شناخت

کمیسیون خبر جشنواره بیست و یکم برگزیدگان خود را شناخت

 

جوایز آثار برتر کمیسیون خبر بیست و یکمین جشنواره تولیدات مراکز استانی صدا و سیما با حضور معاون امور استان‌های رسانه ملی اهدا شد.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان‌های سازمان صدا و سیما، برگزیدگان خبر مراکز در جلسه کمیسیون خبر بیست و یکمین دوره جشنواره تولیدات مراکز استانی تجلیل شدند.
بر اساس اعلام هیئت داوران و با تقدير از مدير متعهد و جهادي، جناب يوسف افشارنيا مدير کل مرکز کهکيلويه و بوير احمد که در نخستين دقايق سقوط هواپيماي مسافربري آسمان در ارتفاعات دنا، با پوشيدن لباس خبرنگاري، به صورت ميداني، پوشش خبري سانحه را مديريت و با شبکه‌هاي سراسري به عنوان يک خبرنگار اطلاع‌رساني کرد، جايزه بهترين گزارش در بخش ويژه آثار تلويزيوني و ساختار "خبرنگاران آزاد" به مهدي افشاري خبرنگار آزاد مرکز اصفهان براي تهيه گزارش "سقوط هواپیمای مسافربری آسمان درمنطقه دناسمیرم" با امتیاز 73 اهدا شد.
همچنین در بخش توليدات ويژه تلويزيوني و ساختار تولیدات خبرنگاران آزاد مراکز و دفاتر استان تهران، با تقدیر از گزارش«قصه هاي مجيد»از مرکز همدان به گزارشگري امير طاقتي احسن با ميانگين امتياز 72/5 و گزارش «سقاي کوهستان» از مرکز فارس به گزارشگري محمد حق پرست با ميانگين 72/25، از محسن نادري برای گزارش «يک دست صدا دارد» از مرکز چهار محال و بختياري با امتياز 77/6 تجلیل شد.
در بخش ویزه باشگاه خبرنگاران جوان با تقدیر شایسته از گزارش «نامه سرگشاده يک بلوط» به گزارشگري مرضيه شهرخي از مرکز کهکيلويه و بوير احمد و گزارش«حق زندگي» به خبر نگاري سيما نفر از مرکز آبادان به ترتيب با کسب امتياز74/33 و73/33، از سارا فرهمند از مرکز مازندران براي گزارش«مرغ همسايه» با امتیاز 76/5 تقدیر شد.
در بخش فضاي مجازي و بخش اصلی صفحه سایت خبرگزاری، با تقدیر شایسته برای کسب امتياز 42/4به سردبيري غلام حسين موسوي و مرضيه سادات غلامي از مرکز کهکيلويه و بوير احمد و همچنین تقدیر از محمدحسين مامن پوش و مرضيه قاسمي از مرکز اصفهان با کسب امتياز 38.6، مقام برتر به الهام پورحسین از مرکز فارس با امتیاز 60/5  رسید.
در بخش پيام رسان‌ها نیز با تقدیر شایسته از معاونت استان مرکزي با 48 امتياز و معاونت مرکز کيش با امتياز 43، معاونت خبر مرکز فارس با 52 امتیاز تجلیل شد.
در بخش خبر و گزارش‌هاي مکتوب که جزو بخش‌های اصلی جشنواره است، در بخش خبر مکتوب با تقدیر شایسته از خبر«طعم مرگ» به خبرنگاري پريسا پانياز از مرکز کرمانشاه و خبر «صادرات نخستين فرآوردهاي خوني ايران» از مرکز مهاباد به خبرنگاري رحمان جنگلي به ترتيب با ميانگين امتياز 67/33 و 67، از خبر«دستيابي به فناوري نوين توليد مثل حيوانات» به خبرنگاري مرضيه قاسمي از مرکز اصفهان با ميانگين امتياز70/66 تجلیل شد.
همچنین در بخش گزارش مکتوب با تقدیر شایسته از گزارش هاي «بازگشت نيلوفران» از مرکز کرمانشاه اثر پروين شهسواري و گزارش «17 سال خدمت بي منت» از مرکز خراسان جنوبي اثر مريم شهيدزاده هر دو با کسب امتياز 66/67، رتبه برتر به گزارش «مين در کمين» اثر بهزاد احمدي از مرکز کردستان با ميانگين امتياز73/66 تعلق گرفت و دیگر گزارش برتر گزارش مکتوب مرکز قزوين با عنوان «رونق در تار و پود نساجي قزوين» اثر معصومه هاشمي با امتياز 70، تجلیل شد.
در بخش تولیدات رادیویی، بخش اصلی مجموعه خبری رادیویی، با تقدیر شایسته از مجموعه خبري مرکز خراسان رضوي به سردبيري مريم يعقوبي با کسب امتياز 63/66 و مجموعه خبري راديويي مرکز چهارمحال و بختياري به سردبيري عصمت کريميان با ميانگين امتياز 62/66، از مرکز قم با کسب امتیاز 70/66 به سردبيري پرويز صالح‌زاده تجلیل شد.
همچنین در بخش اصلی مجموعه خبری رادیویی، با تقدیر شایسته از آرزو اسيوند از مرکز چهار محال و بختياري با ميانگين 7/33 ا امتياز و محمد خادم از مرکز قم با امتياز 7، فریده سادات تقی‌زاده از مرکز زنجان با میانگین 8/33 به عنوان بهترین گوینده انتخاب شد.
در بخش اصلی گزارش خبری رادیویی نیز با تقدیر شایسته از گزارش «گره بازار» به خبرنگاري ميرحماد سيد رحماني از مرکز گلستان با ميانگين امتياز 75 و گزارش «مسمومیت اهالی بخش دیناران شهرستان اردل» به خبرنگاري عصمت کريميان با کسب ميانگين امتياز 73/33از مرکز چهار محال و بختياري به ترتيب در جايگاه دوم و سوم قرار گرفتند.
در این بخش مرکز اصفهان براي گزارش «پشت به تريبون»به خبرنگاري محمد حسين مامن پوش با ميانگين امتياز 82 رتبه برتر را به خود اختصاص داد.
در بخش اصلی گزارش موضوعی رادیویی، با تقدیر شایسته از گزارش مرکز کهگيلويه و بوير احمد با عنوان «افق روشن» به گزارشگري زهره بهرامي با کسب 75 امتياز و گزارش مهدي رضازاده از مرکز مازندران با عنوان «هراز سفيد نيست» با کسب 73 امتياز، از مرکز گلستان براي گزارش «يک لحظه» به خبرنگاري خاطره تيموري با ميانگين امتياز 78/33 و گزارش «سيتريزين» به گزارشگري عاطفه مرادي با ميانگين 77/33 امتياز از مرکز آبادان تجلیل شد.
در بخش توليدات اصلي تلويزيوني و در بخش اصلی تیتراژ، با تقدیر شایسته از ميثم محمدي از مرکز خراسال شمالي و محمد رضا شاکر از مرکز يزد مشترکاً با کسب 19/5 امتياز، از مجموعه‌های خبری فخرالدین دمکری از مرکز مهاباد با کسب امتیاز 24/5تجلیل شد.
در بخش اصلی مجموعه‌های خبری تلویزیونی از مجموعه‌هاي خبري کيش به سردبيري مهدي هوشيار و خراسان رضوي به سردبيري علي داوطلب به ترتيب با ميانگين امتيازهاي 72 و 64/5، تقدیر شد.
در بخش مجموعه‌هاي خبري تلويزيوني و بهترین گويندگان، با تقدیر شایسته از مجيد آل ابراهيم از مرکز چهارمحال و بختياري و فاطمه دولت آباديان از مرکز يزد به ترتيب با کسب امتياز 7 و 6/5، از کبري اجدادي از مرکز گيلان با کسب امتياز 7/25 از10 و در بخش گوينده بخش ورزشي هم از سيد شهاب‌الدين انصاري از مرکز کرمان با کسب امتياز 7/6 به عنوان مقام نخست تجلیل شد.
در بخش اصلی گزارش خبری تلویزیونی با تقدیر شایسته از گزارش خبري «انحراف به چپ» از مرکز قم به خبرنگاري زهره بيادي و گزارش «حلال يا حرام» از مرکز قزوين به خبرنگاري سميه صفري به ترتيب با ميانگين امتياز70 و 68/8، از گزارش «هانيه» به خبرنگاري مصطفي صالح‌نژاد از مرکز خوزستان با ميانگين امتياز 74/6وگزارش «کباب 5 هزار توماني» به خبرنگاري مجيد ايل‌بيگي از مرکز البرز با ميانگين امتياز 70/2 تجلیل شد.
در بخش اصلی گزارش موضوعي تلويزيوني هم با تقدیر شایسته از گزارش «من نبودم ولي مي‌گفتند» به گزارشگري مريم تکافي از مرکز خراسان رضوي و گزارش «امروز جاي زهرا اينجا خالي بود» به گزارشگري اميد شکريازي از مرکز آذربايجان غربي به ترتيب با ميانگين امتياز 74 و 73/75، از گزارش «عمق طمع» از مرکز گلستان به گزارشگري مير حماد سيد رحماني با ميانگين امتياز 74/8 تجلیل شد.
بخش اصلي گزارش موضوعي و انتخاب بهترین تصويربردار، با تقدیر شایسته از کيوان مظفري با کسب امتياز هشت از مرکز آذربايجان غربي براي تصويربرداري گزارش «امروز جاي زهرا اينجا خالي بود» و رسول قاسمي براي تصويربرداري گزارش «فرصت‌هاي طلايي» از مرکز چهار محال و بختياري با امتياز هشت، ميلاد بيات تصويربردار گزارش «اين دو درخت» از مرکز کرمانشاه با امتياز 8/2از 10 امتياز به عنوان برترين تصويربردار معرفی شد.
در بخش اصلی گزارش موضوعی و انتخاب بهترین تدوین‌گر، با تقدیر شایسته از محسن بابا رضا از مرکز آذربايجان غربي براي تدوين گزارش امروز جاي زهرا اينجا خالي بود و مهناز يزداني‌نژاد از مرکز فارس براي تدوين گزارش سرقت ناپيدا به ترتيب با کسب امتياز 8/25 و 8، از احمد غفاري از مرکز چهار محال و بختياري براي تدوين گزارش فرصت‌هاي طلايي با کسب امتياز 8/86 به عنوان بهترین تدوین‌گر تجلیل شد.
در بخش تولیدات ویژه تلویزیونی، بخش ویژه خدمات نظام، با تقدير از مديريت جهادي و مدبرانه مديرکل مرکز کرمانشاه، رضا رحيمي که در زلزله استان کرمانشاه از دقايق نخست تا به امروز بهترين پوشش خبري را براي شبکه‌هاي استاني و ملي برنامه‌ريزي کرده است، جايزه بهترين گزارش در بخش ويژه آثار تلويزيوني و ساختار"خدمات نظام" به پروين شهسواري خبرنگار مرکز کرمانشاه براي تهيه گزارش "روياي سيروان" با کسب امتياز 74/5 تعلق گرفت همچنین در این بخش از گزارش «دستاوردهاي پزشکي» از مرکز فارس به گزارشگري سعيده نبئي و گزارش «پرواز در وقت اضافه» از مرکز قم با گزارشگري محبوبه اقانوري به ترتيب با کسب امتياز 71 و 70/66 تقدیر شد.
در بخش ویژه گزارش مردم‌محور نیز با تقدیر شایسته از گزارش «دهه‌ای‌هاي انقلاب» از مرکز زنجان به گزارشگري ماهرخ صمدي و گزارش «دالنجان» از مرکز خراسان شمالي با گزارشگري بهنام يزداني به ترتيب با کسب امتياز 73/33 و 73، گزارش «کربلا نرفته کربلايي مي‌شود» به گزارشگري حسن جلال‌نژاد از مرکز همدان با کسب 73/5 مقام برتر را به خود اختصاص داد.
در بخش ويژه فرهنگ ايراني اسلامي با تقدیر شایسته از گزارش «گلنار بانوي ايراني» از مرکز چهارمحال و بختياري به گزارشگري سميه نجفيان و گزارش «غربت يک شهر» از مرکز کرمانشاه با گزارشگري صابر چهري با کسب امتياز 73، گزارش «رمضان در روستای وحدت» به گزارشگري اميد شکريازي از مرکز آذربايجان غربي با کسب 76/25 امتياز مقام برتر را کسب کرد.
همچنین در بخش ویژه شعار سال هم با تقدیر شایسته از گزارش «مرغ همسايه غاز است» از مرکز قم به گزارشگري محبوبه آقانوري و گزارش «اينجا چراغي روشن است» به گزارشگري طيب‌الله ويسي از مرکز کردستان به ترتيب با کسب ميانگين امتياز  74/33و 72/66 گزارش‌های «آينده توليد» به گزارشگری مهدي محمودي از مرکز خوزستان با کسب ميانگين امتياز 83/33 و «از تعصب فوتبال تا غيرت خريدکالاي ايراني» از مرکز آبادان به گزارشگري نويد سالم‌زاده با کسب 78/33 مقام برتر را به خود اختصاص دادند.
در بخش اصلي گزارش مستند، با تقدیر شایسته از گزارش «درختان بي سايه» با گزارشگري سعيد پرويزي از مرکز فارس و گزارش «بانوي رنگ‌ها» به گزارشگري محبوبه معافي از مرکز کرمان به ترتيب با ميانگين امتياز 7/33 و70، گزارش‌های «تجارت مرگ» به گزارشگري زهره بيادي از مرکز قم با امتياز 75 و «زباله تهديد يا فرصت» به گزارشگري حسين قبادي از مرکز مازندران با ميانگين امتياز 74/66عنوان‌هاي برتر را کسب کردند.
در بخش اصلی گزارش مستند و انتخاب برترین تصويربردار، با تقدیر شایسته از علیرضا قندری برای گزارش «زباله تهديد يا فرصت» از مرکز مازندران با کسب امتياز 14.9 و حسن زارع تصويربردار گزارش «بارگاه عشق» از مرکز يزد با14.1 امتياز، از مهدي ثابت از مرکز فارس تصويربردار گزارش‌هاي «گندم نماي خاک فروش» و «درختان بي سايه» با امتياز 15 از 20 امتياز بعنوان برترين تصويربردار تجلیل شد.
در بخش اصلی گزارش مستند و انتخاب بهترین تدوین‌گر هم با تقدیر شایسته از ميلاد حسني از استان مرکزي براي تدوين گزارش «شهيد زنده» و حسن جلال‌نژاد از مرکز همدان براي تدوين گزارش «روزهاي جهادي» با کسب امتياز 7 بطور مشترک، مهدي کوهستاني از مرکز سيستان و بلوچستان براي تدوين گزارش «در امتداد مرز» با کسب امتياز 7/33 از 10 امتیاز، به عنوان بهترین تدوین‌گر معرفی شد.
بیست و یکمین دوره جشنواره تولیدات مراکز استانی صدا و سیما، سوم تا پنجم شهریورماه به میزبانی استان چهارمحال و بختیاری در حال برگزاری است و مراسم اختتامیه نیز دوشنبه شب برگزار می‌شود.