جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

کهکیلویه و بویراحمد ازنگاه شما - صفحه محتوایی خبر

 

 

کهکیلویه و بویراحمد ازنگاه شما

کهکیلویه و بویراحمد ازنگاه شما

 

به گزارش روابط عمومی شبکه شما  برنامه زنده سروستان شب گذشته میزبان نمایندگان مردم استان کهکیلویه و بویراحمد در مجلس شورای اسلامی بود. 

 دراین برنامه زنده شبکه تلویزیونی شما، نمایندگان مردم استان و دبیراقتصاد مقاومتی استانداری کهکیلویه وبویراحمد ضمن پرداختن به ظرفیت ها و توانمندی های استان مسائل و مشکلات موجود در استان کهکیلویه و بویراحمد را مورد بررسی قراردادند. 

 

غلام محمد زارعی : مرام پاک عشایری هنوز در استان ما می درخشد 

نماینده استان کهکیلویه و بویراحمد گفت:  مردمان بسیار خوب و زحمت کشی داریم و ما هنوز استان ناشناخته ای هستیم و شهرهای ما بعد از انقلاب شکل گرفتند و فاصله ای بین جامعه روستایی و شهری ما وجود ندارد و ما به دنبال بازگشت مهاجرت معکوس هستیم. 

زارعی گفت : ما دواقلیم زیبایی در این استان داریم و در برخی موارد با دنیا برابری می کنیم در حوزه جنگل ، گیاهان دارویی .

این نماینده مجلس با بیان اینکه در حوزه گاز و مواد نفتی هم بسیار پرتلاش هستیم گفت: شکل گیری جاده ها ظرفیت های جغرافیایی و اقتصادی کشور را رونق داده اما متاسفانه سرمایه گذاری خوبی انجام نمی شود. 

زارعی با بیان اینکه هیچ گونه سرمایه گذاری اقتصادی در استان ما نشده افزود: ما نماینده ها باید به دنبال زیرساخت ها برویم و کمک دولت را نداریم . وی افزود: ما یکی از زنده ترین استان ها هستیم ولی از نظر اقتصادی هنوز مشکلات فراوان داریم .

وی افزود: در حوزه صنعت ظرفیت هایی انجام شده و از سرمایه گذارها می خواهیم که در بخش روستاها و بخش ها با زدن شهرک های صنعتی سرمایه گذاری کنند. 

زارعی گفت: حق استان ما ازطریق رسانه ملی بخوبی ادا نشده و خواهش می کنم که فرصت به ما بدهید که در رسانه ملی استان ما بیشتر شناخته شود و ظرفیت های آن برای مردم گفته شود .

 

عدل هاشمی پور دیگر نماینده مردم کهکیلویه و بویراحمد در مجلس شورای اسلامی : متاسفانه بوروکراسی اداری اجازه حرکت سرمایه گذار در استان را کند می کند. 

نماینده مردم بهمئی و چرام با بیان مشکلات آبیاری کشاورزی در حوزه انتخابیه اش گفت: ما بدنبال مطالبات مردم از دولت هستیم و کارهایی از سوی دولت صورت گرفته است.

هاشمی با اشاره به رکود پروژه های عمرانی در استان افزود:  جامعه ما مردم با صفا و ولایت مداری دارد که هنوز مشکلات ازدواج و شغل دارند این مردم همه امکانات طبیعی و اقتصادی در منطقه دارند اما سرمایه گذاری از طرف دولت نیست .

هاشمی افزود: خوشبختانه پروژه های سنگینی در استان آغاز شده که باید در مسیر درست مدیریت شود.

 

حسن نوروزی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استاتانداری استان کهیکلیه و بویراحمد با بیان قابلیت های استان گفت : این استان قریب به ۲۰ درصد نفت کشور را تولید می کند و توانمندی های کشاورزی و اقتصادی ممتازی در کشور دارد ۹۰ درصد استان جنگل و مرتع است و از قطب های گیاهان دارویی کشوراست. 

وی افزود: بیش از ۴۰۰ گونه گیاهان دارویی داریم و سند گیاهان دارویی را تصویب کردیم و در دستور کارداریم و در چها رسال گذشته کارهای بسیار خوبی از سوی دولت انجام شده است . استان ما وابسته به نفت و گاز است در بخش صنعت و معدن ، صنعت قابل توجهی نداریم و در بخش جنگل و مرتع وضعیت خوبی در استان حاکم است. 

 

غلامرضا تاجگردون رییس کمیسیون برنامه و بودجه :  با مسئولین بانک مرکزی صحبت کردم انشاالله مشکل سپرده گذاران استان بزودی حل خواهدشد .

تاجگردون نماینده مردم استان کهکیلویه و بویراحمد که از طریق ارتباط زنده تلفنی میهمان برنامه بود با تقدیر از صداوسیما و شبکه شما با برشمردن ظرفیت های استان گفت: در خصوص نفت و گاز امیدواریم دولت تلاش بیشتری بکند. خوشبختانه در خصوص جاده و راه سازی کارهای خوبی شده و مشکل اصلی ما وضعیت اشتغال برای جوانان منطقه است .در زمینه اقتصادی کارهای خوبی شده است. 

نماینده مردم گچساران گفت: در برخی از مناطق تنگ نظری هایی می شود . وی افزود: درزمینه موضوع آب کشاورزی و آب شرب مردم مشکل داریم و ظرفیت های خوبی را فراهم نکردیم و فرهنگ سازی نشده .

تاجگردون گفت: امسال هشت میلیارد تومان برای زیرساخت ها در استان ها تصویب کردیم  . وی با برشمردن جاذبه های گردشگری در منطقه حوزه استحفاظی اش گفت: تلاش می کنیم که پروژه های اقتصادی ما تعطیل نشود .

تاجگردون همچنین گفت: امروز با مسئولین بانک مرکزی صحبت کردم انشاالله مشکل سپرده گذاران استان بزودی حل خواهدشد .

برنامه سروستان سه شنبه ها ساعت 22 با اجراي ناصر خيرخواه، با حضور نمايندگان مجلس شورای اسلامی  و برخي مسئولان دولتي بصورت زنده بمدت 75 دقیقه از شبکه شما و هم زمان از شبکه استانی پخش مي شود.