سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

کیفیت بعضی آثار داوران را غافلگیر کرد - صفحه محتوایی خبر

 

 

کیفیت بعضی آثار داوران را غافلگیر کرد

کیفیت بعضی آثار داوران را غافلگیر کرد

 

محمد امام جمعه داور کمیسیون صدای بیستمین جشنواره تولیدات مرکز استان‌های صدا و سیما، در گفت‌وگو با ستاد خبری این جشنواره درباره آثار این دوره از جشنواره گفت: بعضی آثار رادیویی در سطح قابل قبولی قرار داشتند،  حتی یکی دو اثر به لحاظ خلاقیتی که سازندگان آن از خود بروز داده بودند، داوران را غافلگیر کرد.

وی درباره افزایش سطح کیفی آثار نسبت به دوره قبل گفت: طی سال‌های اخیر بسیاری از آثاری که در بخش صدای استان‌ها تولید می‌شود در مقایسه با سایر شبکه‌های رادیویی از نظر کیفیت، وضعیت رو به رشدی داشته  است.

امام جمعه تاثیر برگزاری جشنواره بر انگیزه جوانان را بسیار زیاد دانست و گفت: خیلی از برنامه‌سازان جوان شاغل در  مراکز استان‌ها با شرکت در این‌گونه جشنواره‌ها توانسته‌اند خود را به دیگر همکاران  خود بشناسانند و  در محل کار خود بیشتر مورد توجه  قرار گیرند و به جایگاه شغلی بالاتری دست پیدا کنند. همین موضوع موجب افزایش انگیزه آنها طی سال‌های اخیر شده است.

وی تاکید کرد: برگزاری جشنواره‌های رادیویی تلویزیونی می‌تواند برنامه‌سازان را از روزمرگی و کلیشه برهاند.

داور کمیسیون صدای بیستمین جشنواره تولیدات مرکز استان‌های صدا و سیما، بیان کرد: آنچه  به عنوان سخن آخر درباره جشنواره می‌توانم بگویم پیشنهادی است که  امیدوارم مورد توجه مدیران و دست‌اندرکاران برگزاری جشنواره قرار گیرد و آن هم این است که به جای اهدای جوایز مقطعی  به برنامه‌سازان منتخب، ساز و کار مناسبی تبیین شود تا با بهره‌گیری از آن حقوق برگزیدگان جشنواره افزایش یابد.