سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

گذری بر تاریخ در تله فیلم طنز من و خودم یهویی در زنجان - صفحه محتوایی خبر

 

 

گذری بر تاریخ در تله فیلم طنز من و خودم یهویی در زنجان

گذری بر تاریخ در تله فیلم طنز من و خودم یهویی در زنجان

تله فیلم «من و خودم یهویی»، تولید صداوسیمای مرکز زنجان در مرحله تدوین قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، این فیلم تلویزیونی روایتگر زندگی فردی بهنام صفر علی است که در اواخر دوران قاجاریه زندگی می‌کند و تلاش دارد با ماشین زمان مدائن‌الزمان ضمن سفر به گذشته و آینده به بررسی مشکل کم آبی فلات ایران در ادوار مختلف بپردازد. وی دراثر خطای ماشین زمان به سال1398 می آید و مبهوت و وحشت‌زده از زندگی ماشینی، متوجه می‌شود مشکل کم آبی و کاهش نزولات جوی پس از گذشت سالهای طولانی در ابعادی جدیدتر دامنگیر کشور شده است.

درکنار داستان اصلی مسائلی مانند اهمیت صنایع دستی استان، بهویژه صنعت چاقو، ملیله، مس و چارقدوزی، ابنیه و اماکن تاریخی و موضوع انتخابات و ضرورت یک انتخاب خوب و اصلح و تاثیر آن در زندگی فردی و اجتماعی هم در پیچ و خم سیر تاریخی صفر علی پیش میآید و پیامهای مهمی مانند مصرف بهینه آب در بخشهای مختلف بهویژه کشاورزی و خانگی، همچنین انتقال مفاهیم فرهنگی ارزشمند بودن این نعمت بزرگ الهی به نسلهای آینده در قالب دیالوگهای ظریف گنجانده شده است.

تصویربرداری این تله فیلم در سه شهر زنجان، طارم و سلطانیه در 110 سکانس از تاریخ 14 دی ماه آغاز و در15 بهمن ماه 98 به اتمام رسید.

در این تله فیلم 65 بازیگر از چهره‌های مشهور ملی و بومی حضور دارند و براای تصویربرداری از 42 لوکیشن تاریخی و 20 لوکیشن شهری استفاده شده است.

تهیهکننده این تله فیلم حسن دهقان کمارجی است که در کارنامه هنری خود تولید 8 سریال تلویزیونی، 9 تله فیلم، 62 مستند، آهنگسازی 10 سریال و فیلم و کسب مقامهای مختلف 50 جشنواره داخلی و بینالمللی را دارد.

کارگردان تله فیلم «من و خودم یهویی» حمیدرضا رفائی است که از مهم‌ترین آثار وی می‌توان به کارگردانی فیلم اجباری اشاره کرد.

نویسنده این اثر مهرداد نیکنام، جانشین تهیهکننده: سید مهدی نوابی، ناظر کیفی داریوش مختار، مدیر تصویربرداری علیرضا بیات، طراح گریم و لباس زهرا بابایی و بازیگردان آن محمد رسولی است.

بازیگران اصلی تله فیلم «من و خودم یهویی» محمد فیلی، آتش تقی پور، سجاد دیرمینا، آیسان والی، فرهاد تاوتلی، پانته آ کیقبادی، مشهود ابراهیم خانی و صفر علی کریمی هستند.

این تله فیلم به سفارش سیمای استانهاتهیه شده است.