جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

گرامیداشت دهه فجر پیروزی انقلاب اسلامی در برنامه های صدا و سیمای چهارمحال و بختیاری - صفحه محتوایی خبر

 

 

گرامیداشت دهه فجر پیروزی انقلاب اسلامی در برنامه های صدا و سیمای چهارمحال و بختیاری

گرامیداشت دهه فجر پیروزی انقلاب اسلامی در برنامه های صدا و سیمای چهارمحال و بختیاری


مدیر کل صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری از تهیه و تدارک ویژه برنامه های متنوعی همزمان با سی و نهمین فجر پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در این مرکز خبر داد.
به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری: مهرداد عظیمی با اشاره به اینکه «بهار بهمن» ویژه برنامه معاونت سیمای مرکز همزمان با سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی است، گفت: این برنامه با هدف ترویج هم افزایی ملی، بازخوانی انقلاب اسلامی، تبیین گفتمان انقلابی گری، مقابله با جنگ نرم، تجلیل از مبارزان انقلابی در استان و تبیین کارآمدی و معرفی دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی در شبکه استانی سیمای جهان بین تولید می شود.
وی افزود: رویش های انقلاب، گزارش مردمی، کلام رهبری، خاطرات انقلاب، روز شمار انقلاب، ما می توانیم و معرفی خدمات و دستاوردهای نظام در استان بخش های برنامه «بهار بهمن» را تشکیل می دهند که در ایام الله دهه فجر همه روزه به تهیه کنندگی و کارگردانی شهره احمدپور از ساعت 19 به مدت 45 دقیقه از شبکه استانی پخش می شود.
مدیرکل مرکز برنامه «صبح پیروزی» را عنوان ویژه برنامه روز 22 بهمن اعلام و خاطر نشان کرد: این برنامه با اطلاع رسانی و زمینه سازی حضور گسترده مردم استان در راهپیمایی با شکوه این روز با بخش های کارشناسی، کلام امام راحل و مقام معظم رهبری، حضور خواننده های محبوب در برنامه و ارتباط مستقیم با شبکه های سراسری به انعکاس این رویداد بزرگ تاریخی در بهمن 1396 می پردازد و از ساعت 8:30 دقیقه تا 12 از سیمای جهان بین پخش می شود.
آقای عظیمی همچنین افزود: در برنامه های روزانه تلویزیونی از جمله «شب های بام ایران»، «خونه مهر»، «چشم انداز»، «ویژه سپاه» و «بچه ها سلام» به صورت موردی، حدود 210 دقیقه برنامه با موضوع دهه فجر پیروزی انقلاب اسلامی تولید و پخش می شود.
به گفته وی، معاونت صدای مرکز چهارمحال و بختیاری نیز با چندین ویژه برنامه متنوع به استقبال ایام الله پیروزی انقلاب اسلامی می رود که «صبح پيروزي» ويژه برنامه صبحگاهي رادیو جهان بین در سي و نهمین فجر پيروزي انقلاب اسلامي است و اين ويژه برنامه در دهه فجر امسال هر روز صبح از ساعت6:30 دقيقه تا 8 بامداد با بخش هاي متنوعي روزهاي خاطره آفرين بهمن 57 را تداعي مي كند.
مدیرکل صدا و سیمای استان روز شمار انقلاب، نقل خاطرات دوران انقلاب اسلامی، اطلاع رسانی از خبار برنامه های دهه فجر در شهرستان ها، گزارش، مباحث کارشناسی و تحلیل مسائل انقلاب، معرفی کتاب، شعارهای انقلابی و ترانه های ماندگار انقلاب اسلامی را از بخش های برنامه «صبح پيروزی» که به تهیه کنندگی فاطمه دهقانی و زهرا اردستانی از رادیو جهان بین پخش می شود، برشمرد.
مهرداد عظیمی در ادامه افزود: همزمان با دهه فجر، ويژه برنامه عصرگاهي «جشن انقلاب» نیز به منظور زنده نگه داشتن ياد شهدا و ارزش هاي انقلاب و آشنايي با دستاوردهاي نظام جمهوري اسلامي، از ساعت16:30 دقیقه تا 18 با بخش هاي جذاب و متنوعي از رادیو جهان بین پخش مي شود.
وی با اشاره به اینکه تهیه کنندگی «جشن انقلاب» را نایب صالحی و مهشید موسویان بر عهده دارند، گفت: این برنامه در بخش هاي نمايش، شعر انقلاب، سرود و ترانه هاي انقلابي، روزشمار و ذکر وقایع انقلاب، معرفی کتاب، بیان دستاوردهای نظام تلفن و پیامک های مخاطبان و گفتگوی تلفنی با فرمانداران شهرستان های استان با تداعي خاطرات روزهاي پيروزي انقلاب اسلامي، اين ايام الله را گرامي مي دارد.
به گفته مدیرکل مرکز «زنگ انقلاب» ویژه برنامه رادیویی گروه سنی نوجوان همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی است که به منظور آشنایی نوجوانان با اهداف، ارزش ها و آرمان های انقلاب اسلامی و تشریح حال و هوای دوران پیروزی انقلاب برای نوجوانان با بخش های گزارش، نمایش، سرودهای انقلابی، معرفی کتاب و خاطرات آن دوران هر روز از ساعت 16:15 به مدت15دقیقه به تهیه کنندگی کبری موسوی از رادیوجهان بین پخش می شود.
آقای عظیمی «آوای سازندگی» را یکی دیگر از تولیدات معاونت صدای مرکز در ایام الله دهه فجر بیان و تصریح کرد: این برنامه با بخش های متنوع به تبیین و معرفی دستاوردها و خدمات نظام جمهوری اسلامی در توسعه و سازندگی روستاهای چهارمحال و بختیاری می پردازد.
وی افزود: «آوای سازندگی» در بخش های گزارش، مباحث کارشناسی، سرود و ترانه های انقلابی و معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی همزمان با سی و نهمین فجر پیروزی هر شب از ساعت 19 به مدت 45 دقیقه به تهیه کنندگی مریم رضوی و فیروزه بنی طالبی به روی آنتن رادیو جهان بین می رود.
مدیرکل صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری گفت: معاونت خبر این مرکز هم با تهیه و تدارک برنامه های متنوع خبری از جمله پوشش خبری ویژه رویدادهای دهه فجر در سطح استان با همکاری خبرنگاران آزاد شهرستان ها، تهیه و پخش 14 گزارش خبری پیرامون دستاوردهای انقلاب اسلامی در استان، تولید 24 گزارش خبری از رویدادهای ایام الله دهه فجر و اختصاص بخش های خبری 16 رادیو و 23 سیما به پوشش کامل رویدادهای دهه فجر، سی و نهمین بهار پیروزی انقلاب اسلامی را گرامی می دارد.
آقای عظیمی تولید چهار مستند گزارشی خبری با عناوین «انقلاب اسلامی برای شما چه کرده است؟»، «مردمانی استوار در مسیر انقلاب»، «چهل سال صنعت» و «دیار من» را از دیگر برنامه ها و اقدامات پیش بینی شده معاونت خبر صدا و سیمای استان در این ایام اعلام کرد.
وی همچنین با اشاره به اقدامات معاونت فضای مجازی این مرکز همزمان با دهه فجر پیروزی انقلاب اسلامی؛ طراحی پوستر و عکس نوشته، معرفی برنامه های صدا و سیما ویژه دهه فجر، تولید اینفوگرافی، تأمین و انتشار موسیقی تصویر حماسی، تولید کلیپ موضوعی، تأمین و انتشار کلیپ و موشن گرافیک مناسبتی و موضوعی و برگزاری جشنواره عکس، عکس نوشته، پوستر و فیلم کوتاه در فضای مجازی را از جمله برنامه های پیش بینی شده بیان کرد.
مدیرکل صدا و سیمای استان در ادامه افزود: پوشش خبری و بازنشر اخبار و گزارش های مربوط به برنامه های دهه فجر استان به صورت روزانه، تولیدات کوتاه آرشیو محور از خاطرات، ریشه ها، دستاوردها و رویش های انقلاب اسلامی، پخش زنده ویژه برنامه های رادیویی و تلویزیونی در بستر فضای مجازی و ایجاد صفحه ویژه در وب سایت مرکز و بارگذاری تولیدات و محصولات تأمینی مناسب از دیگر اقدامات معاونت فضای مجازی این مرکز برای گرامیداشت ایام الله فجر پیروزی انقلاب اسلامی است.