جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

گرامیداشت دهه کرامت در صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری - صفحه محتوایی خبر

 

 

گرامیداشت دهه کرامت در صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری

گرامیداشت دهه کرامت در صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری

 

صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری با تهیه و پخش ویژه برنامه های متنوعی، دهه با برکت کرامت را گرامی می دارد.
به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری:  مدیرکل مرکز چهارمحال و بختیاری گفت: همزمان با دهه سرشار از خیر و برکت کرامت، صدا و سیمای استان برنامه های متنوعی را تدارک دیده است که از جمله آنها می توان به پخش زنده ویژه برنامه شاد و مفرح در روز ولادت حضرت امام رضا (ع) در سیمای جهان بین اشاره کرد.
آقای عظیمی افزود: در این برنامه 90 دقیقه ای با بهره گیری از بخش های جذاب همچون مداحی، ارتباط با مشهد مقدس، دعوت از خدام حرم رضوی، میان برنامه های شاد و موسیقی تصویر لحظاتی به یاد ماندنی برای بییندگان فراهم می شود.
وی به پرداختن به این مناسبت در برنامه های روتین اشاره و خاطر نشان کرد: در برنامه های «شب های بام ایران»، «خونه مهر» و «بچه ها سلام» نیز با بهره گیری از بخش های متنوعی از جمله دعوت از مداحان، پخش احادیث گرانبها از کریمه اهل بیت (س) و عالم آل محمد امام رضا(ع)، معرفی ویژگی ها و سجایای اخلاقی این بزرگواران و دعوت از سفیران کرامت در برنامه ها به بزرگداشت دهه کرامت توجه ویژه ای می شود.
مدیرکل مرکز همچنین با اشاره به اینکه شبکه استانی رادیو جهان بین نیز  با ویژه برنامه های شاد و متنوعی به تبیین جایگاه دهه کرامت می پردازد، افزود: در طول این دهه در برنامه های مختلف روتین و روزانه رادیو در مورد جایگاه حضرت معصومه (س) و حضرت امام رضا (ع) در بین مسلمانان به ویژه ایرانیان صحبت می شود تا مخاطبان ضمن آشنایی با سیره و سبک زندگی این بزرگواران در مسیر ولایت و عمل به سبک زندگی اسلامی، ایرانی گام بردارند.
آقای عظیمی با اشاره به اینکه در برنامه «در حریم نور» در مورد احادیث و حکایات این بزرگواران مطالبی تقدیم شنوندگان می شود و جایگاه نماز در زندگی از دیدگاه ایشان بررسی می شود، افزود: در برنامه «هی جار» نیز موسیقی های مرتبط با ولادت حضرت معصومه (س) و حضرت امام رضا (ع) پخش می شود.
وی به پخش زنده ویژه برنامه روز ولادت امام رضا (ع) از رادیوی استان هم اشاره و تصریح کرد: در این برنامه به مدت 120 دقیقه با بخش های شاد، مفرح و آموزنده  از جمله ارتباط با حرم مطهر رضوی، حکایت، گفتار موضوعی، گزارش، مباحث کارشناسی، ترانه و موسیقی های شاد، پخش تلفن و پیامک های شنوندگان به تبیین شخصیت و زندگی حضرت ثامن الحجج (ع) پرداخته می شود.
مدیرکل صدا و سیمای استان پخش روزانه صلوات خاصه در بخش های خبری 20 سیمای جهان بین، پخش چهار گزارش موضوعی با محوریت حضرت فاطمه معصومه (س) و حضرت امام رضا (ع)، پوشش خبری ویژه در خصوص حضور سفیران کرامت در استان و حضور در اماکن مختلف و برقراری چندین ارتباط زنده با خبرنگاران مستقر در قم و مشهد مقدس را از اقدامات معاونت خبر این مرکز همزمان با دهه کرامت برشمرد.