جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با تولید و پخش بیش از 18 هزار و هشتصد دقیقه برنامه - صفحه محتوایی خبر

 

 

گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با تولید و پخش بیش از 18 هزار و هشتصد دقیقه برنامه

گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با تولید و پخش بیش از 18 هزار و هشتصد دقیقه برنامه

 

مدیرکل صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری از تولید و پخش 18 هزار و878 دقیقه برنامه، ویژه گرامیداشت چهلمین سالگرد باشکوه انقلاب اسلامی در این مرکز خبر داد.
به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری: آقای عظیمی در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات استان برای تشریح اقدامات و برنامه های رسانه استانی در چهلمین سالگرد انقلاب با اشاره به اینکه اکنون انقلاب شکوهمند اسلامی با مجاهدت و مقاومت های مردم و تحمل فشارها و سختی ها به این مرحله رسیده است، گفت: در این40 سال خدمات زیادی انجام و دستاوردهای بی نظیری ارائه شده است که جمع بندی و معرفی درست، مبتکرانه، هنرمندانه و خلاقانه آنها مهمترین رسالت رسانه های جمعی است.
وی به توطئه و نقشه های دشمنان علیه نظام جمهوری اسلامی با سیاه نمایی در رسانه ها و فضای مجازی اشاره و خاطر نشان کرد: انقلاب اسلامی از ابتدا تا کنون با هجمه و فشارهای زیادی مواجه بوده است که تبیین درست و بجا از عملکرد و دستاوردهای40 ساله نظام با خلع سلاح و نا امید کردن دشمنان؛ آشنایی نسل جوان با اهداف انقلاب اسلامی و دستاوردهای نظام و رضایتمندی مردم را به همراه خواهد داشت.
مدیرکل صدا و سیمای استان بر ضرورت هم افزایی و پیشبرد امور به پشتوانه فکر و اندیشه تأکید و خاطرنشان کرد: صدا و سیما به عنوان قرارگاه اصلی مواجهه با جنگ نرم برای برگزاری با شکوه نکوداشت چهل سالگی انقلاب اسلامی برنامه ریزی و تلاش می کند تا با هماهنگی سایر نهاد ها، دستگاه های اجرایی، رسانه ها و اقشار مختلف مردم با به تصویر کشیدن خدمات انجام شده نظام، افق های امید بخشی ترسیم شود.
وی در ادامه با اشاره به اینکه همه ما به عنوان اصحاب رسانه و مطبوعات استان به عنوان یک خانواده و در جایگاه نیروهای متعهد انقلابی وظیفه داریم با مدیریت خلاقانه و هنرمندانه در رسانه و شبکه های اجتماعی، تهدیدها را به فرصت تبدیل و دستاوردهای انقلاب اسلامی را به بهترین شکل تبیین کنیم، به تشریح برنامه های صدا و سیمای استان برای گرامیداشت چهل سالگی پیروزی باشکوه انقلاب اسلامی پرداخت.
مدیرکل مرکز چهارمحال و بختیاری گفت: صدا و سیمای استان از سال گذشته با برنامه ریزی و تشکیل جلسات همفکری برای تولید و پخش برنامه های پرمحتوا و اثر بخش در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تلاش می کند که نتیجه آن تولید و پخش18 هزار و و878 دقیقه برنامه رادیویی، تلویزیونی و خبری است.
آقای عظیمی تولید و پخش برنامه های تلویزیونی «دستاورد، چشم انداز، گفتمان انقلاب، افق روشن، سفرنامه جهان بین، فجر و فتح، طلایه داران فتح، مثبت چهل» و مستندهای تولیدی از جمله «دیدار»، «شهید استکی» و «اشک ها و لبخندها» و همچنین تولید سریال «خاطرات حمید» را از جمله اقدامات معاونت سیمای مرکز  با بیش از هشت هزار و هفتصد دقیقه برنامه تا پایان امسال برای بزرگداشت چهل سالگی انقلاب بیان کرد.
وی به تولید هشت هزار و95 دقیقه برنامه در ساختارهای مختلف رادیویی هم اشاره و خاطر نشان کرد: پرداختن در برنامه های روتین به صورت موردی به موضوع چهل سالگی انقلاب و تولید نمایش و مستندهای فاخر از جمله نمایش های «زمستان سبز»، «گرما زده»، «گام های معلق لک لک» و مستندهای «بیعت»، «چهار راه انرژی»، «کارنامه»، «مدرسه عشق»، «شهید استکی» و «اولین شهید شهرم» بخشی از برنامه های رادیو جهان بین برای نکوداشت چهل سالگی انقلاب است.
مدیرکل صدا و سیمای استان تولید12 مستند خبری با محوریت دستاوردهای انقلاب اسلامی در چهارمحال و بختیاری در حوزه های مختلف، تولید40گزارش با محوریت معرفی اقدامات صورت گرفته و توانمندی های استان با عنوان «کارنامه انقلاب در استان» و تهیه و تولید12 گفتگوی خبری با نگاه به روند حرکت چهل ساله استان در طول انقلاب در قالب دو هزار و هشتاد و سه دقیقه برنامه خبری را از فعالیت های معاونت خبر مرکز برشمرد.
آقای عظیمی مهمترین اقدامات تولیدی معاونت فضای مجازی مرکز در چهل سالگی انقلاب را تولید موشن گرافیک های «ما توانستیم»، «دستاوردهای صنعت و تولید»، موشن کلیپ «دستاوردهای انقلاب اسلامی» ،15پادکست، 122 پوستر و عکس نوشت،15 اینفوگرافیک، شش کاریکاتور، تولید و بازتولید ویدئو، ویدئوگرافی و فتوکلیپ به مدت57 دقیقه و ایجاد صفحه ویژه در وب سایت مرکز عنوان کرد.
وی با اشاره به اینکه پوشش سامانه پخش دیجیتال طی سه سال گذشته در استان از60 درصد به97 درصد رسیده است، افزود: تجهیزات80 ایستگاه دیجیتال دیگر برای پوشش100 درصدی گیرنده‌‌های دیجیتال در استان فراهم شده است و پیش‌بینی می‌شود طی یک سال آینده این امر محقق شود.
 مدیرکل مرکز به اجرای طرح های جدید و به روز در حوزه های فنی و فضای مجازی برای بهره‌مندی سایر استان‌ها از برنامه های شبکه جهان بین اشاره و خاطر نشان کرد: راه اندازی رادیو دیداری، تلویزیون اینترنتی و اجرای طرح جامع اپلیکیشن جهان بین همراه برای اولین بار در سطح کشور بخشی از این اقدامات است.
آقای عظیمی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به برگزاری موفق بیست و یکمین جشنواره تولیدات مراکز استان ها به میزبانی چهارمحال و بختیاری، ضمن تشکر از همراهی اصحاب رسانه و مطبوعات استان برای پوشش این رویداد بزرگ فرهنگی و همراهی مردم و مسئولین؛ از آن به عنوان بستر مناسبی برای معرفی ظرفیت ها و قابلیت های موجود یاد کرد که دستاورد آن آینده روشنی را برای استان به همراه خواهد داشت.