سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

گردهمایی معاونان فنی سازمان صدا و سیما در یاسوج - صفحه محتوایی خبر

 

 

گردهمایی معاونان فنی سازمان صدا و سیما در یاسوج

 

شانزدهمین گردهمایی معاونان فنی سازمان صدا سیمای جمهوری اسلامی ایران در شهر یاسوج برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي مرکز کهگیلویه و بویر احمد، در اين گردهمايي دكتر عليدادي معاون توسعه و فناوري رسانه، مديران ارشد معاونت توسعه و فناوري رسانه و معاونان فني مراكز استان‌ها حضور داشتند.
دكتر عليدادي معاون توسعه و فناوري سازمان صدا و سيما در اين گردهمايي از معماري جديد و چيدمان نوي تلويزيون ديجيتال رسانه ملي در آينده نزديك هم خبر داد و گفت : در بسته نخست اين طرح، 10 شبكه سراسري و در بسته دوم براي مراكز استان‌ها، 11 شبكه خواهيم داشت.
وي گفت: سه شبكه اميد، شما وايران كالا نيز به شبكه هاي سراسري صداوسيماي جمهوري اسلامي ايران افزوده مي شود و چيدمان و ترتيب شبكه هاي رسانه ملي هم تغيير خواهد كرد.
دكتر عليدادي ابتكار و نوآوري در حوزه فناوري اطلاعات و فضاي مجازي را امري مهم دانست و بر توسعه اين فضا ها تاكيد كرد.
مدير كل برنامه ريزي و امور مالي سازمان صدا وسيماي جمهوري اسلامي نيز در اين گردهمايي گفت: تامين صدا و تصويرِ با كيفيت در كنار محتواي برنامه سازي حق مخاطبان است و با تعامل خوب دستگاه‌هاي اداري كهگيلويه و بوير احمد با معاونت فني شبكه استاني دنا، به بيش از 97درصد پوشش جمعيتي در روستاها و شهرهاي استان سيگنال رساني شده است.
دكتر رحمتي با اشاره به اينكه اين شبكه در مقايسه با ديگر شبكه هاي استاني در امر سيگنال رساني پيشتاز بوده است افزود: در 85 درصد كشور سيگنال رساني صورت گرفته  است كه شناسايي زير ساخت‌هاي ارتباطات زميني براي يكپارچه سازي سيگنال رساني كشور، ازاولويت‌هاي فني سازمان به‌شمار مي‌آيد.
مدير كل برنامه ريزي و امور مالي سازمان همچنين گفت: در اين نشست، چگونگي موفقيت شبكه استاني دنا در كار سيگنال رساني براي اثر بخشي بيشتر بررسي مي شود .
وي همچنين به ضرورت تامين زير ساخت‌ها در همه حوزه هاي رسانه در برنامه هاي زمان بندي اشاره كرد و افزود: توانمندي شبكه استاني دنا در تامين اتوماسيون صدا و تصوير جاي تشكر دارد.
در پايان اين گردهمايي با حضور معاون توسعه و فناوري رسانه ، مديران ارشد معاونت توسعه و فناوري رسانه و معاونان فني مراكز استان‌ها استوديوي تمام ديجيتال صداوسيماي كهگيلويه وبويراحمد افتتاح شد.
معاون توسعه وفناوري رسانه ملي در آيين  بهره برداري ازاين طرح گفت: اين استوديوي تمام ديجيتال كه براي راه اندازي آن بيش از 40 ميليارد ريال هزينه شده است قابليت پخش تصاوير با كيفيت بالاي HD را دارد.
مدير كل صدا و سيماي مركز كهگيلويه و بويراحمد هم در اين مراسم گفت: اين استوديو يكي از مجهز ترين استوديو هايي است كه طي سال‌هاي اخير در سازمان ساخته و تجهيز شده است.
دكتر افشارنيا افزود: قابليت پخش تصوير به‌صورت HD ،استفاده همزمان از 60 نور تلسكوپي پيشرفته،استفاده از 3 دوربين مجهيز SP و سيستم ديجيتال ضبط و پخش پلي اوت از مهمترين ويژگي هاي اين استوديو است.
همچنين در مراسمي با حضور معاون توسعه و فناوري رسانه ، مديران ارشد معاونت توسعه و فناوري رسانه ومعاونان فني مراكز استان‌ها، اپليكيشن اندرويدي "همراه دنا " كه از خدمات نوين واحد فناوري اطلاعات است رونمايي شد.
دكتر عليدادي معاون توسعه و فناوري رسانه ضمن سپاس از طراحان اين اپليكيشن، بر توسعه آن  تاكيد كرد. وي گفت: صدا وسيماي مركز كهگيلويه و بويراحمد مي تواند به عنوان مركز مبدا ، اين نرم افزار را توسعه و به همه مراكز استان‌ها و حوزه ستادي تحويل دهد.
مهندس افشار مدير كل فناوري اطلاعات سازمان صدا وسيما نيز كه همزمان از طريق ويديو كنفرانس در اين مراسم حضور داشت از تلاش همكاران فني صدا وسيماي مركز كهگيلويه و بويراحمد در طراحي و ساخت اين اثر فني، قدرداني كرد.
از قابليت هاي اين اپليكيشن، ارتباط متعامل با مخاطبان، مديريت بخش هاي اپليكيشن از طريق پنل تحت وب، قابليت به روز رساني، تعريف سطح دسترسي كاربران در پنل وب ، پخش زنده صدا و تصوير، ارسال نقاشي ويژه كودكان از طريق گوشي همراه،شهروند خبرنگار و اسلايد خبري است.