جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

گره زلف مخاطب با 700 سال تاریخ ذلف آباد فراهان - صفحه محتوایی خبر

 

 

گره زلف مخاطب با 700 سال تاریخ ذلف آباد فراهان


مستند ذلف آباد دیار خاموش به کارگردانی سیما ابراهیمی و حمید رضا فرحی و تهیه کنندگی حمیدرضا فرحی در یک قسمت 30 دقیقه ای به همت صدا و سیمای استان مرکزی تهیه و تولید می شود.

فرحی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: فیلم مستند ذلف آباد دیار خاموش به معرفی فصولی از تاریخ فراهان و مخصوصا محوطه تاریخی ذلف آباد واقع در شمال شرقی شهر فرمهین واقع در استان مرکزی که پیشینه 700 ساله آن دارای ارزش واعتبار ویژه ای است می پردازد.

وی با بیان اینکه این مستند به صورت روایتی تولید می شود افزود: در این مستند اطلاعاتی به بیننده از طریق متون تاریخی که به پیدایش ذلف آباد و حیات آن در دوره های مختلف اشاره شده ارائه می گردد و برای ارائه روایت تصویری از داده ها و مکشوفات بدست آمده و اطلاعات جمع آوری شده توسط گروه باستان شناسی حاضر در منطقه بهره گرفته می شود و اوضاع سیاسی و اقتصادی و اجتماعی آن دوره از تاریخ مورد بررسی قرار می گیرد.

وی با اشاره به اینکه مراحل پیش تولید و تحقیقات و پژوهش های مورد نیاز این مستند به مدت یک سال و هشت ماه طول کشیده است ابراز داشت: تصویربرداری این مستند به مدت 6 ماه طول کشیده و در حال حاضر مراحل تدوین، صداگذاری، موسیقی را پشت سر می گذارد.  

وی با بیان اینکه این مستند در شهرستان های فراهان، اراک، آشتیان و کمیجان تصویربرداری شده است اظهار امیدواری کرد: مستند ذلف آباد دیار خاموش تا اواخر مهرماه آماده پخش خواهد شد.

گفتنی است: سیما ابراهیمی (نویسنده)، مصطفی معمار و امیر قانعی (تصویربرداران)، محمود احمدی (صدابردار)، مهدی جمال آبادی (تدوین) خسرو کردعلی (مدیر تولید) در این مستند همکاری داشته اند.  

alt

alt