جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

گروه تولید سریال مرد نقره ای در بجنورد هم فیلم می سازد - صفحه محتوایی خبر

 

 

گروه تولید سریال مرد نقره ای در بجنورد هم فیلم می سازد


تله فیلم آب رودخانه همیشه خیس است با تهیه کنندگی و کارگردانی عوامل سریال مرد نقره ای در سال 91 در صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی تولید می شود .

در نشست مشترکی که با حضور احمد مهدوی مدیر کل صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی و تهیه کننده و کارگردان سریال مرد نقره ای که به عنوان تهیه کننده و کارگردان تله فیلم آب رودخانه همیشه خیس است در خراسان شمالی برگزار گردید مراحل آغاز تولید این تله فیلم در بجنورد مورد بررسی قرار گرفت .

امیر حسین شریفی تهیه کننده سریال مرد نقره ای و تله فیلم آب رودخانه همیشه خیس است در پاسخ به خبرنگار ما گفت: در بازدید از فضای کلی بجنورد با نگاهی که مدیر کل صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی دارد و فضاهایی که دیدیم فضاها برای ساخت فیلم های مستند، تله فیلم و سریال بسیار جالب است .

وی با اشاره به وجود فضاهای بکر و دست نخورده که خیلی کم از آنها استفاده شده افزود: خراسان شمالی قابلیت دارد تا مستندهای خوبی در زمینه های مختلف از جمله طبیعت، تاریخ و آداب و رسوم مردم تولید نماید.

alt

وی خاطر نشان کرد: مسئولان سازمان صدا و سیما و نهادهای فرهنگی کشور باید با حمایت از صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی و در اختیار قرار دادن امکانات و حمایت از طرح ها زمینه به تصویر کشیدن طبیعت و لوکیشن های بکر منطقه را فراهم کنند .

وی با اشاره به مطالعات و پیش تولید تله فیلم آب رودخانه همیشه خیس است عنوان کرد: امیدواریم تولید این تله فیلم در آبان ماه سال جاری کلید بخورد .

وی تصریح کرد: با توجه به فیلم نامه تله فیلم ضبط لوکیشن های این تله فیلم در خراسان شمالی، تهران و کشورهای همسایه خواهد بود .

وی با اشاره به داستان تله فیلم که درخصوص فرار باژانف مامور ویژه استالین به ایران در زمان جنگ جهانی اول و پناه بردن به خانه دکتر حشمت یکی از معاونین سردار جنگل است عنوان کرد: 3 گروه انقلابیون، روس ها و انگلیس ها به دنبال پیدا کردن باژانف در این تله فیلم مستند و در این خصوص اتفاقاتی می افتد ...

شریفی با اشاره به آشنایی طولانی مدت و همکاری خوبی که با آقای مهدوی مدیر کل مرکز در عرصه های مختلف سینما و رسانه دارد خصوصا تولید تله فیلم برج مراقبت در کیش داشتند عنوان کرد: مسلط بودن بر داستان و نظارت بر اجرای طرح یکی از خصوصیات خوب مدیر کل مرکز خراسان شمالی است که از همکاری با وی لذت می برم .

وی با اشاره به اینکه این تله فیلم در مرحله نگارش نهایی فیلم نامه است عنوان کرد: بیشترین وقت را در این طرح آقای مهدوی برای نگارش فیلم نامه گذاشته اند که بنده در طول کار تولید فیلم خود که در حال حاضر بیش از 100 فیلم می باشد این نگاه و رویکرد مدیریتی را کمتر دیده ام .

وی عنوان کرد: حضور آقای مهدوی در بجنورد را باید مسئولان مغتنم بشمارند چرا که وی به دلیل ارتباط خوب و گسترده با هنرمندان مختلف و مطرح کشور و همچنین مسئولان فرهنگی و رسانه ای می تواند نقش مهمی در معرفی ظرفیت ها و قابلیت های استان ایفا کند .

کاظم معصومی کارگردان سریال مرد نقره ای در این نشست گفت: با توجه به تنوع قومیت و طبیعت و موقعیت جغرافیایی که در خراسان شمالی وجود دارد باید از آن به بهترین نحو برای تولید آثار فاخر استفاده کرد .

وی افزود : با توجه به قدمت تاریخی استان باید کارهای مهمی در قالب فیلم، سریال و مستند انجام داد .

alt

alt