جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

گزارش پشت صحنه تولید سریال سنسیز در مرکز آذربایجان شرقی - صفحه محتوایی خبر

 

 

گزارش پشت صحنه تولید سریال سنسیز در مرکز آذربایجان شرقی

شبکه استاني سهند آذربايجان شرقي جزو شبکه هاي موفق سازمان صدا وسيماي جمهوري اسلامي ايران به شمار مي رود که تاکنون توانسته است با توليد سريال هاي فاخر وعامه پسندجايگاه خود را در بين ساير استانهاي کشور ارتقا بخشد .
سريال سنسيز (بي تو)به کارگرداني وتهيه کنندگي نادر حميدي شفيق از جمله مجموعه هايي است که به تازگي کار فيلمبرداري آن آغاز شده و همزمان با تصوير برداري تدوين آن نيز انجام مي شود.
سريال سنسيز در 39 قسمت 40 دقيقه اي به سفارش صدا وسيماي مرکز آذربايجان شرقي تهيه وتوليد مي شود.
اين سريال بهانه اي شد که به جمع  صميمي وتلاشگر عوامل آن برويم و با آنها گفتگويي صميمانه داشته باشيم.
ورود به محيطي صميمي  ودوستانه و برخورد با بازيگران وساير عوامل در صحنه فيلمبرداري لحظات شيريني را رقم زد.
همه با روي باز استقبال کردند که در ميان ترافيک کاري دقايقي را با ما همصحبت شوند،به رسم ادب هم که شده اول سراغ سرگروه يعني تهيه کننده وکارگردان سريال سنسيز رفتيم:
آقاي شفيق ضمن عرض سلام وخسته نباشيد،بفرماييد سنسيز چگونه سريالي است؟
*من هم خدمت شما سلام عرض مي کنم.سنسيز سريالي است که با بهره گيري از رگه هاي طنز سعي در اميد آفريني در ميان اقشار مختلف مردم و با ناچيز شمردن مشکلات و تقويت روحيه توکل به خدا،پرهيز از ياس ونااميدي تلاش کرده است،بستري مناسب در سمت و سوي نشاط آفريني و ايجاد روحيه ه خوش بيني و معنا بخشي  به تمام لحظات تلخ وشيرين زندگي فراهم سازدو در جهت تقويت رفتار هاي شايسته ه اجتماعي با پرداخت به مسائلي از قبيل نظم وانضباط اجتماعي ،وجدان کاري،قانون گرايي ،رعايت حقوق شهروندي ،اعتماد آفريني وروحيه کار جمعي عمل نمايد.
سريال سنسيز در چند قسمت توليد وپخش مي شود؟
_ لوکيشن اصلي سريال در شهر تبريز مي باشد که در 75 لوکيشن تصوير برداري  انجام مي گيرد. اين سريال از ريتم خوبي برخوردار است ،به گونه اي که براي هر قسمت 45 دقيقه اي که شامل 39 قسمت است،حدود 35 الي 52 سکانس طراحي شده است .اين سريال 280 نفر بازيگر و هنرپيشه دارد که از اين تعداد 35 نفر بازيگر اصلي ،50نفر بازيگر نقش 2 و135 نفر بازيگر فرعي و 60نفرنيز هنرپيشه به ايفا ي نقش مي پردازند.
تصويربرداري اين سريال تا کي ادامه دارد؟
_ پيش توليد اين سريال از اوايل مهر ماه آغاز و از ابتداي آذرماه تصوير برداري آن شروع شده و با توجه به برنامه ريزيهاي انجام شده به مدت 5 ماه ادامه خواهد داشت وبه دليل اينکه برنامه ريزي شده تا اين سريال از شبکه شما نيز پخش شود ،براي پخش از اين شبکه درآينده نزديک ،اين سريال به زبان فارسي دوبله يا زيرنويس فارسي خواهد شد.
مدير توليد و يار وهمراه آقاي شفيق خانم زرينه بافي است.ايشان شب و روز در کنار همسرش سختي هاي کار را به جان مي خرد .
خانم زرينه بافي سريال سنسيز برچه اساسي توليد مي شود؟
آقاي شفيق تلاش مي کرد زمينه اي براي ايجاد نشاط و نيز تنوع در سريال ها فراهم کند،به همين دليل اين سريال را به صورت يک طنز اجتماعي ،براي مردم توليد مي کند تا بتواند برنامه اي متفاوت و بانشاط به مخاطبان تقديم کند.

 alt  alt


 alt alt


هاشم چاووشي از جمله بازيگران پيشکسوت عرصه هنر وفيلم به شمار مي رود.وي حدود 4 دهه است که در سريال هاي مختلف تلويزيوني به ايفاي نقش مي پردازد،هم اکنون در سريال در حال توليد سنسيز به عنوان پدر خانواده نقش آفريني مي کند.
آقاي چاووشي چگونه براي بازي در سريال سنسيز انتخاب شديد؟
حدود 6 ماه قبل از آغاز فيلمبرداري اين سريال،آقاي شفيق با من تماس گرفته وپيشنهاد بازي در سريال سنسيز را به من دادند.در آن موقع سر صحنه تصوير برداري سريال باجناقها در آذربايجان غربي  بودم و با اين سريال قرار داد بسته بودم.به همين دليل آقاي شفيق کار تصويربرداري را به تاخيرانداختند تا بنده پس از اتمام کارم در سريال 52 قسمت باجناق ها به گروه بپيوندم.
نقش شما درسريال سنسيز چيست؟
من دراين سريال نقش خليل پدر خانواده را بازي مي کنم.خليل مردي است که حدود 8 ماه پيش همسرش فوت کرده و به دليل تنهايي تصميم گرفته ازدواج کند.که در اني ميان مسائلي پيش مي آيد که بهتر است توضيح ندهم ووقتي سريال آماده شد ،مخاطبان داستان آن را دنبال کنند.
خانم مقدس زاده يکي ديگر از بازيگران اصلي سريال است:
چگونه براي بازي در سنسيز انتخاب شديد؟
من در تهران در حال بازي در يک تله تئاتر بودم که بنا به در خواست آقاي شفيق پس از اتمام کار اين تله تئاتر به تبريز بازگشته وکار خود را در سنسيز آغاز کردم.
خانم مقدس زاده چند سال است که در عرصه فيلم وسريال فعاليت مي کنيد؟
از سال 78 به اين حرفه مشغولم و از آن زمان تا کنون حتي يک ماه هم بيکار نبوده ام.تاکنون در حدود 60سريال ،مجموعه تلويزيوني ،فيلم کوتاه،تله تئاتروتله فيلم حضور داشته ام .
اولين کارتان چه نام داشت؟.
اولين بار در مجموعه تلويزيوني بچه هاي کوچه همت نقش آفريني کردم.
بعداز سريال سنسيز براي مجموعه ديگري برنامه ريزي کرده ايد؟
بعد از اين سريال براي مجموعه اي تحت عنوان کمي دورکمي نزديک ساخته مجيد اسماعيلي نيز انتخاب شده ام که کار تصوير برداري آن در تهران انجام مي شود.
چرا بازيگري را انتخاب کرديد؟
من از کودکي علاقه خاصي به بازيگري داشتم وهميشه خودرا بازيگر ميديدم به همين دليل اين شغل را انتخاب کردم واميدوارم در اين راه موفق شوم.
گريم يکي از بخشهاي اصلي هر سريالي به شمار مي رود.سميه خدادادي گريمور سريال سنسيز است. که در کنار ساير عوامل براي افزايش کيفيت اين سريال تلاش مي کند.
خانم خدادادي چه مدت است که به کار گريم مشغولي؟
از همان دوره کودکي علاقه خاصي به کار گريم داشتم .چند سال پيش در دوه گريموري شرکت کردم و سپس به عنوان دستيار گريم  مشغول به کار شدم وهم اکنون حدود 7 سال است که گريموري مي کنم.
اولين کارتان چه نام داشت؟
اولين بار در بخش گريم تئاتر فعاليت خود را آغاز کردم وسپس در سريالها وفيلمهاي تلويزيوني گريمور بودم.اولين سريالم روياي نمناک بود که در اين سريال هم گريم کار کردم وهم بازيگر بودم.و بايد بگويم در حدود 10 فيلم تلويزيوني ،سينمايي وسريال گريمور بوده ام.
چطور براي سنسيز انتخاب شديد؟
قبل از اين سريال با آقاي شفيق  در سريال سونسوز سحر کار کرده بودم و اين دومين کارم با ايشان است.
گريم يعني چه؟
گريم يعني تغيير دادن بازيگر بنا به شخصيت  فيلمي که قرار است بازي کندومن به اين کار علاقه خاصي دارم وسعي دارم تا جايي که مي توانم آن را ادامه دهم.
سريال  سنسيز گزيده اي از زندگي انسانهايي است که با يکديگر به نوعي در ارتباط وتعامل هستند.
محور اصلي سريال پيرمردي به نام خليل فرخي است که چند ماه پس از فوت همسرش با وجود رسيدگي وسرزدن فزندان،نوه ها وداماد احساس تنهايي مي کند و ميخواهد تجديد فراش کند،که در ابتدا با مخالفت فرزندانش روبرو مي شوداما رفته رفته آنها نيز به اين باور مي رسند که براي پدر يک همدم و هم صدا نياز است و تلاش مي کنند همسر مناسبي را براي پدر خود پيدا کنند که اغلب خواستگاريها به نوعي به سر انجام نمي رسد.
سريال سنسيز بيشتر به خانواده گسترده خليل مي پردازد که در اين ميان قضيه ازدواج نوه هاي خليل و بيمکاري نامزد نوه دختريش و تبعات ناشي از اين رهگذر پررنگ تر مي شود.
در اين ميان سعي شده است به نهاد خانواده ،اهميت ازدواج آسان وواقع بينانه ،قداست خانواده وحقوق وتکاليف اعضاي خانواده نيز مورد توجه قرار بگيرد.
در اين سريال همسايه ها و کسبه محل نقش بسزايي دارند ودرقسمت هاي مختلف سريال علاوه بر مسائل، مشکلات بقيه از قبيل مشکلات زنان بيوه ،مسائل سبازي،بيکاري جوانان و کم فروشي نيز مطرح مي شود.