جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

گشایش دفتر خبرگزاری صدا و سیما در تربت حیدریه - صفحه محتوایی خبر

 

 

گشایش دفتر خبرگزاری صدا و سیما در تربت حیدریه

گشایش دفتر خبرگزاری صدا و سیما در تربت حیدریه

 

دفتر خبرگزاری صداوسیما در شهرستان تربت حیدریه با حضور قائم مقام صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران افتتاح شد.

 به گزارش روابط عمومی صداوسیما  خراسان رضوی، این مرکز به عنوان پنجمین دفتر در خبری خراسان رضوی با اعتبار 250میلیون تومان و به منظور پوشش و انعکاس بهتر رویداد‌های خبری تربت حیدریه در رسانه ملی به بهره برداری رسید.

 قائم مقام صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران در مراسم افتتاحیه گفت: با راه‌اندازی دفتر خبری در تربت حیدریه امیدواریم گام‌های خوبی برای معرفی ظرفیت‌های این شهرستان برداشته شود.

 حجت الاسلام والمسلمین سیدرمضان موسوی مقدم افزود: تا پایان امسال شاهد افزایش تعداد شبکه‌های دیجیتال در شهرستان تربت حیدریه و همچنین پوشش بیشتر امواج اف ام در این شهرستان خواهیم بود.

 وی با اشاره به اینکه بیش از ۹۵درصد تجهیزات لازم صداوسیما را از داخل تامین می کنیم گفت: اگر این خودکفایی صورت نمی گرفت با وجود تحریم‌های فعلی در زمینه تجهیزات و توسعه رسانه دچار مشکلات عدیده‌ای می‌شدیم.

 قانم مقام صداوسیما افزود: هم اکنون نود و هفت و نیم درصد پوشش دیجیتال در کشور داریم و نقاط باقی مانده شامل دو نیم درصد به علت قرار گرفتن در مناطق صعب العبور و جمعیت بسیار پائین فاقد پوشش  است.

 حجت الاسلام والمسلمین موسوی مقدم ابراز امیدواری کرد دفاتر خبری بتوانند تولیدات خوب و با کیفیتی را در همه شبکه های صداوسیما عرضه کنند و در این باره گفت: ما در حال توسعه دفاتر خبری در شهرستانها هستیم به طوریکه این دفاتر بتوانند برای شبکه های استانی و حتی بین المللی تولید محتوا کنند.

 نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: امیدواریم با افتتاح دفتر خبری به این مهم که معرفی پتانسیل‌های فرهنگی، تاریخی؛ اقتصادی و کشاورزی تربت حیدریه در سطح کشور است دست یابیم.

 دکتر باستانی افزود: مجلس نگاه خوبی به رسانه ملی دارد و برنامه های خود را برای تامین بودجه در حوزه سخت افزای که مهمترین آن بحث ماهواری است در صدر قرار داده تا با این اعتبار و راه انداز ی پوشش ماهواره ای بتوان در مقابل رسانه های معاند ایستاد.