سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

گفتگو با پیشکسوت نمایش رادیو زنجان-نمایش عین زندگیست - صفحه محتوایی خبر

 

 

گفتگو با پیشکسوت نمایش رادیو زنجان-نمایش عین زندگیست

علی اکبر اوصانلو 64 ساله معلم بازنشسته آموزش و پرورش بیش از 50 سال است که در عرصه نمایش و بازیگری فعالیت دارد. وی از 14 سالگی وارد عرصه هنر شد، بازیگری تئاتر و برنامه های نمایش رادیویی و تلویزیونی مهمترین زمینه فعالیت وی بوده  به طوری که مردم استان زنجان با صدا و چهره او مانوس اند. به همین جهت گفتگویی را با این شخصیت دوست داشتنی زنجانی ترتیب دادیم.

 

چه دلیلی باعث شد تا وارد عرصه هنر و بازیگری شوید؟

 با مردم بودن و برای آنان کار کردن را دوست دارم، از آن لذت می برم واگر اغراق نباشد باید بگویم که من عاشق مردم هستم.

 

 رابطه بین معلمی و بازیگری در چیست؟

زندگی بازیگری است، از دید من بازیگری و معلمی هر دو با هم اند و مساله آموزش وجه مشترک آن دو است. اما باید بگویم که من حقیقتا عاشق هردو آنها هستم.

alt

شما علاوه بر بازیگری در رادیو و تلویزیون، تهیه کنندگی برنامه های رادیویی را نیز بر عهده دارید برایتان حضور در این عرصه سخت نیست؟

من بیشتر تمایل دارم در زمینه های فرهنگی از جمله بررسی فرهنگ محلی و بومی استان زنجان، بررسی آداب و رسوم استان و مناطق آذربایجان، زنده نگه داشتن آداب و سننی که رو به فراموشی است برنامه سازی کنم. همیشه بررسی مشکلات روستائیان و روستانشینان و آموزشهای علمی و عملی کشاورزی و دامداری و ... از موضوعاتی بوده که علاقه به تولید برنامه در این زمینه ها را داشته ام.

 

در زمینه فعالیت تان چه موفقیت هایی را کسب کرده اید؟

نویسندگی برتر، تهیه کننده برتر رادیو و تلویزیون در جشنواره های تولیدات مراکز در چندین نوبت، مجری کارشناس برتر جشنواره بین المللی ( صدای فرهنگها)، احراز رتبه های اول کارگردانی و بازیگری در جشنواره های تاتر در مقاطع استانی، منطقه ای، فجر و جشنواره های تولیدات مراکز و... از جمله موفقیت هایی است که در طول سال ها کسب کرده ام.

 

در طول فعالیتتان در رسانه چه تجربه هایی کسب کرده اید؟

داشتن دقت و خستگی ناپذیر بودن و اعتقاد به اینکه، کاری نیست که نشدنی باشد از مهمترین نکاتی است که همیشه به دوستانی که می خواهند وارد این عرصه شوند پیشنهاد می کنم.

 

 کارهایی که انجام داده اید چه تاثیری برشما و بر مخاطب داشته است؟

 بزرگترین تاثیر کارهایم بر خودم خود شناسی است و در نهایت رسیدن به خداشناسی که امیدوارم به آن دست یابم. اما نمی دانم کارهایم چه تاثیری بر مخاطب دارد فکر می کنم باید از خودشان پرسید.

 

حرف هست که نگفته باشید؟

هیچ اثری بدون همکاری صمیمانه و دلسوزانه عوامل برنامه موفق نخواهد بود. تمام کسانی که موفقیتی بدست می آورند وام دار افراد بی شماری هستند که از کودکی در روح و جان آنان اثر گذار بوده است. نقش این افراد در زندگی من بسیار و بی شمار است و این حقیر دست همه آنها را صمیمانه میبوسم و از خداوند یکتا شاکرم که چنین موقعیتی را برای من فراهم کرده که بتوانم در راه خدمت به مردم قدمی هرچند کوچک بردارم.

 

گفتگو: فاطمه نجفی