سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

گلسا و گلپا مخاطبان قصه های دشت گل - صفحه محتوایی خبر

 

 

گلسا و گلپا مخاطبان قصه های دشت گل

انیمیشن قصه های دشت گل در 13 قسمت 7 دقیقه ای به تهیه کنندگی و کارگردانی امید آژیرابی در صدا و سیمای مرکز گلستان تهیه وتولید می شود.

آژیرابی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: توجه به نکات آموزشی و تربیتی در قالب انیمیشن برای کودکان و نوجوانان با موضوع بومی از جمله اهداف اصلی این مجموعه است.  

وی با اشاره به اینکه روایت روان داستان ها بوسیله انیمیشن می تواند برای کودکان جذاب باشد افزود: در این مجموعه قصه های بومی استان توسط مادربزرگ و پدربزرگ برای گلپا و گلسا (شخصیت های قصه) تعریف می شود.

وی با بیان اینکه پیش تولید این مجموعه 6ماه بوده است ابراز داشت: تولید انیمیشن قصه های دشت گل به مدت 12 ماه طول کشیده است و در حال حاضر صداگذاری می شود.

وی اظهار امیدواری کرد: مراحل صداگذاری و آماده سازی این مجموعه به مدت 5 ماه طول خواهد کشید و در بهار 1391 آمده پخش خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در تولید این مجموعه از تکنیک کات اوت استفاده شده است بیان داشت: انیمیشن بواسطه حرکت، نور و تصویر رنگارنگ می تواند جذاب باشد و با اضافه کردن پیچیدگی هایی در داستان و طنز سعی شده تا به این جذابیت افزوده شود.

برخی از عوامل تولید این مجموعه عبارتند از:

انیماتور: امید آژیرابی، روشن قجقی، مهدی محمدزاده/ نویسنده: حسن رستمانی/ طراح: محمد مطهری/ رنگ آمیزی: علیرضا باقری/ موسیقی امیر شمس/ دوبله و افکت: انجمن صنفی گویندگان جوان

 alt

 alt