سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

گل کاشتن صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی در روز انتخابات - صفحه محتوایی خبر

 

 

گل کاشتن صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی در روز انتخابات

گل کاشتن صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی در روز انتخابات

 

صدا و سیمای خراسان رضوی با بسیج تمامی نیروها و امکانات تمهیدات لازم را به منظور انعکاس حماسه حضور مردم ولایتمدار استان خراسان رضوی در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میان دوره ای مجلس خبرگان رهبری انجام داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، معاونت سیما مرکز خراسان رضوی با همکاری و پشتیبانی معاونت فنی مرکز و با استقرار۴ گروه پخش زنده  و 5 گروه پرتابل در نقاط مختلف شهر مشهد و ۲۰گروه در شهرهای مختلف استان این حماسه را پوشش داد. برقراری ارتباط زنده با نقاط مختلف استان ارتباط مستقیم متعدد با ستاد انتخابات استان، ارتباط زنده تصویری با شعبات اخذ رأی، اعزام گروه مستند سازی و تولید نماهنگ، پوشش تصویری انتخابات  ۴۵شهرستان شهر و بخش، حضور کارشناسان و هنرمندان مختلف در طول برنامه و ... از آیتم های این ویژه برنامه زنده تلویزیونی بوده و ادامه دارد. .بخش های متعدد از این حضور تدارک دیده شده که در لا به لای این برنامه زنده پخش شده و خواهد شد.

معاونت صدا نیز از اولین لحظات آغاز اخذ آرا با برنامه زنده ی « نکته های انتخابات » همراه شنوندگان بود. بخش گزارشات و بیانات مقام معظم رهبری در صندوق اخذ رأی، گزارش زنده تلفنی از ستاد انتخابات استان، مصاحبه با شرکت کنندگان از حوزه های مختلف، پخش بیانات بنیان گذار کبیر انقلاب درباره اهمیت انتخابات، ارتباط زنده با خبرنگاران شهرستان ها، پخش اطلاعیه های ستاد مرکزی انتخابات، حضور هنرمندان و کارشناسان در استودیو، پخش پیام های مردمی و ... از جمله بخش های مختلف این برنامه رادیویی که از ساعت 7 صبح شروع شده و تا پایان فرایند انتخابات ادامه خواهد داشت.

حوزه  صدا نیز علاوه بر تدارک برنامه های متنوع برای این روز از ظرفیت رادیو نما نیز با پخش تصاویر لحظه به لحظه از حضور مردم در پای صندوق های رأی را در کنار مخاطبان خود داشت.

رادیو زیارت نیز با تهیه و پخش 16 ساعت برنامه زنده با نام صحن انتخاب در سه گروه مستقل تولیدی ساعت 7 صبح تا 12:30 به تهیه کنندگی امیر رضا رئوف و اجرای سید مهران کاظمی ساعت 12:30 ویژه برنامه انتخاباتی نشان به آن نشانی به تهیه کنندگی مصطفی اعلمی برنامه صحن انتخاب از ساعت 13 تا 18 به تهیه کنندگی طیبه تناکی و اجرای میثم مسرور برنامه صحن انتخاب از ساعت 18 تا 23 به تهیه کنندگی امیر حسن روحانی و اجرای فاطمه برات زاده در یک اقدام بی سابقه با تمامی مراکز 33 گانه صدای استانها ارتباط گزارشی برقرار شد تا ضمن هم افزایی ملی، مخاطبان از حال و هوای مراکز مختلف در این روز مطلع شوند و به طور میانگین از 7 صبح تا 23 هر 20 دقیقه با یک مرکز ارتباط برقرار شد.

تولید 10 آنونس مهیج رادیویی با بهره گیری از سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب و وصیت نامه شهید بزرگوار حاج قاسم سلیمانی جهت تشویق مردم به حضور حداکثری و انتخاب آگاهانه از دیگر فعالیتهای رادیو زیارت بود و 6 بخش خبری بین 15 تا 20 دقیقه، 8 ارتباط با حرم رضوی، 3 گفتگوی تلفنی با فرماندار مشهد، ساخت 2 فتوکلیپ، فعالیت در 2 پیام رسان و 11 پست تولیدی شامل 4 گزارش ویدئویی بخشی دیگر از فعالیت رادیو زیارت در روز انخابات بود.

معاونت فضای مجازی هم با اعزام 2 گروه عکاسی به سطح شهر مشهد و استفاده از ظرفیت کلیه خبرنگارن آزاد شهرستان های استان، نیز دریافت عکس های جذاب مردم استان به پویش عکس #ایران_قوی جلوه هایی جذاب و دیدنی از حضور مردم در پای صندوق های رأی را به تصویر کشید.

تولید و بارگزاری تیزر ویژه ی پویش ارسال عکس مردمی با عنوان هشتگ #ایران_قوی در فضای مجازی و دریافت یکهزار عکس مردمی و تولید 8 فتوکلیپ،نیز تولید بیش از 100 قطعه عکس نوشت از عکس های دریافتی مردم استان از دیگر اقدامات ویژه این معاونت عنوان شده است. در این میان انعکاس لحظه به لحظه خبرهای روز انتخابات و بارگزاری کلیه تولیدات ویدیویی و گرافیکی در کانال های «تیتر یک» و «خراسانی ها» در تلگرام و سه کانال در پیام رسان سروش و صفحه اینستاگرام و سایت مرکز به آدرس mashhad.irib.ir جزو سایر عملکردهای این حوزه به شمار می رود.

  معاونت فضای مجازی مرکز خراسان رضوی همچنین با تولید کلیپ   "فصل تازه" ظرف این چند روز علاوه بر بازتاب مناسب در فضای مجازی و شبکه استانی، در شبکه های سراسری و شبکه بین المللی خبر نیز به دفعات پخش شد.

معاونت خبرِ خراسان رضوی هم  برای این روز با شکوه با افتتاح استودیوی جدیدِ خبر، پخش 6 بخش تلویزیونی و 6 بخش خبری رادیو، ارتباط های زنده خبری متعدد با شبکه خبر و شبکه یک ، 4 گزارش خبری ویژه و اعزام 12 گروه گزارش خبری در مشهد و 40 گروه  خبری در  شهرستان های استان حضور حماسی مردم را منعکس کرد.

حوزه  شعر و موسیقی نیز با تولید دو قطعه موسیقی با نام های پرچم ایرانی و روز مردم به استقبال حضور با شکوه مردم در روز انتخابات رفت.