جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

یادآوری خاطرات عکس های زیارتی در شبکه شما - صفحه محتوایی خبر

 

 

یادآوری خاطرات عکس های زیارتی در شبکه شما

شبکه «شما» به مناسبت تولد امام رضا(ع) مستند «عکاسی زیارتی» را روانه آنتن می‌کند.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، به مناسبت تولد حضرت ثامن الحجج(ع) عکاسی زیارتی روز 25 و 26 شهریور رأس ساعت 20:30 از شبکه سراسری شما پخش می‌شود.

"عکاسی زیارتی" که شاخه‌ای از هنر اسلامی و شیعی محسوب می‌شود، به معرفی عکاسی زیارتی در بارگاه مشهد مقدس و بررسی تاریخچه و سیر تحول این رشته از عکاسی از گذشته تا به امروز، همراه با معرفی قدیمی‌ترین عکاسان این عرصه می‌پردازد، این مستند به تهیه‌کنندگی سیمین غلامی در صدا و سیمای خراسان رضوی تولید شده است، ساخت این مستند می‌تواند به شناسایی دقیق تاریخچۀ این هنر و ماندگاری آن، نزد نسل‌های آیندۀ این مرز و بوم کمک کند.

هدف این شیوه از عکاسی ثبت شدن در مکانی مقدس است. چون در مشهد و اطراف حرم امام رضا (ع) زائرین در رفت و آمد هستند، آنجا مکانی مناسب برای گرفتن چنین عکسی است.

حضور کارشناسان رشتۀ عکاسی در ساخت این مستند و صحبت‌های آنان در زمینه این رشته از عکاسی (عکاسی زیارتی) به جذابیت و بعد علمی و کارشناسی این مستند افزوده است.

alt

عوامل دست اندرکار مستند «عکاسی زیارتی» عبارتند از: تهیه کننده:

سیمین غلامی؛ کارگردان: حمید داداشی؛ محققان: گوهر دشتی، رئوف دشتی، سیمین غلامی؛ نویسنده: رئوف دشتی، تصویربردار و نورپرداز: حمید داداشی؛ صدابردار: حسین شهسوارپور؛ مدیر تولید: سیامک دورانی؛ دستیار تصویر: نصیر سیروس؛ تدوین و صداگذاری: حمید نجفی راد؛ آهنگساز: سعید صائب؛ گرافیک و جلوه های انیمیشنی: رامین بهادری.