سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

یاد یار معمار انقلاب در صدا و سیمای گلستان - صفحه محتوایی خبر

 

 

یاد یار معمار انقلاب در صدا و سیمای گلستان

یاد یار معمار انقلاب در صدا و سیمای گلستان

 

مدیر کل صدا و سیما از تدارک ویژه این مرکز همزمان با سی و یکمین سالگرد ارتحال معمار کبیر انقلاب و قیام خونین 15 خرداد خبر داد .

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، منتظر حجت در جلسه هماهنگی بزرگداشت ارتحال امام خمینی (ره) و 15 خرداد 42 افزود: این ایام فرصتی مناسب برای تبیین اندیشه‌ها و آرمان‌های امام راحل است.

وی در ادامه با بیان اینکه امام خمینی (ره) اسوه اخلاق بود و به انسان‌های آزادی خواه دنیا درس انسانیت و عدالت خواهی داد بیان داشت: به دلیل شیوع ویروس کرونا احتمالاً امکان برگزاری مراسم‌های تجمعی برای این ایام وجود ندارد اما معاونت های این مرکز همچون سال های گذشته برنامه‌هایی متنوعی  را در نظر گرفته‌ است.

مدیر کل صدا و سیما اظهار داشت: معاونت سیمای گلستان  با دو ویژه برنامه "یاد یار" و  مستند
" زعامت رهبری" همزمان  با شب رحلت جانگداز بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) به تبیین اندیشه های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی امام راحل با ویژه برنامه یاد یار و به مناسبت سی و یکمین سال زعامت مقام معظم رهبری برای آشنایی بیشتر با ابعاد شخصیتی مقام معظم رهبری در ابعاد مختلف سیاسی، فرهنگی و اجتماعی و ...  با ویژه برنامه مستند "زعامت رهبری" روی آنتن می برد.

این دو ویژه برنامه  با بخش های مختلفی از قبیل حضور کارشناس های شیعه و سنی، شاعر، نقاش و هنرمند، وله و پخش کلام امام خمینی (ره) وکلام مقام معظم رهبری، گزارش مردمی و پخش تصاویر آرشیوی از انتخاب مقام معظم رهبری و ... ساعت 22:00 روز های 14 و 15 به مدت 45 دقیقه پخش می شود.

در ادامه منتظر حجت به معرفی  برنامه های رادیوی فارسی و برون مرزی این مرکز پرداخت و بیان داشت: رادیو گلستان هم در خصوص این ایام ویژه برنامه  " عبد صالح "در سالروز رحلت امام خمینی (ره) و "وقت بیداری"  را در قیام 15 خرداد بصورت زنده  از ساعت 9:00 تا 11:00  صبح روزهای 14 و 15 خرداد با بخش های متنوعی از قبیل کارشناس مذهبی و گزارش مردمی و ...تقدیم شنوندگان رادیو می کند.

وی افزود: رادیو ترکمنی برون مرزی، با دو ویژه برنامه به نام "سایرایاراولکام" به مدت 300 دقیقه بصورت زنده از رادیو ترکمنی با حضور کارشناسان مذهبی، گزارشهای مردمی و...را برای شنوندگان خود تدارک دیده است و از دیگر برنامه های این حوزه می توان از برنامه هایی چون چشمه ایمان، اخبار و تفاسیر سیاسی، جهان سیاست، در آینه ی شعرو ... نام برد.

مدیر کل صدا و سیما همچنین به ویژه برنامه های "معاونت خبر" اشاره کرد و اذعان داشت : حوزه معاونت خبر این مرکز هم  دو گزارش ویژه خبری این ایام و پوشش برنامه ی ستاد گرامیداشت رحلت امام (ره) و قیام 15 خرداد، پوشش و اطلاع رسانی وسیع خبری از سراسر استان و ارسال به شبکه های سراسری برای این ایام در نظر گرفته است.

منتظر حجت در پایان افزود: معاونت فضای مجازی، همراه با دیگر معاونت های مرکز نیز در خصوص رحلت امام خمینی (ره) و قیام خونین 15 خرداد به بارگذاری برنامه های مختلفی اهم از توزیع نسخه دوم اپلیکیشن سه دهه حماسه، 1 انیمیشن در خصوص یادیار، اینفوگرافی از شخصیت حضرت امام خمینی (ره)، اینفوگرافی از زبان بزرگان دنیا، 20عکس نوشت از امام خمینی(ره)، 10 پوستر، 5 نماهنگ، 8 کلیپ، 6 پادکست، 5 موشن گرافیک، 4 اینفوگرافی15 خرداد، 10 عکس نوشت، 5 موشن گرافی 15 خرداد، 7 پوستر قیام خونین 15 خرداد، 6 نماهنگ، 5 کلیپ تصویر 15 خرداد 42، 5 پادکست و...از واحدهای صدا، سیما و خبر می پردازد.