جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

یکی از مهمترین برنامه های صدا و سیمای خراسان رضوی تقویت برنامه های برون مرزی است - صفحه محتوایی خبر

 

 

یکی از مهمترین برنامه های صدا و سیمای خراسان رضوی تقویت برنامه های برون مرزی است

یکی از مهمترین برنامه های صدا و سیمای خراسان رضوی تقویت برنامه های برون مرزی است

 

 مدیر کلّ صدا و سیمای خراسان رضوی در سفر به تایباد از فرستنده رادیویی این شهرستان بازدید کرد و با اشاره به همجواری استان خراسان رضوی با برخی کشورهای منطقه گفت: باید از همجواری این استان با کشورهای افغانستان و ترکمنستان استفاده کرد و گامی برای تقویت روابط با آنها در حوزه های مختلف برداشت که یکی از مهمترین برنامه های سازمان صدا و سیمای خراسان رضوی در این زمینه تقویت برنامه های برون مرزی است.
نصرپور افزود: فرستنده تایباد با 600 کیلو وات قدرت، یکی از بزرگترین فرستنده های رادیویی کشور است که ساخت مهندسین فنی داخل کشور می باشد و به سه زبان دری، تاجیکی و ازبکی برای سه کشور ازبکستان، تاجیکستان و افغانستان برنامه اجرا می کند..
مدیر کلّ صدا و سیمای خراسان رضوی همچنین در حاشیه این بازدید از راه اندازی آزمایشی شبکه سه اچ.دی، تماشای اچ. دی، شما و امید در شهرستان های مرزی تایباد و تربت جام خبر داد..
نصرپور افزود: برای راه اندازی این شبکه ها بیش از 20 میلیارد ریال هزینه شده است و طی 2 ماه آینده به صورت رسمی افتتاح می شوند.
او با اشاره به ضرورت وجود دفتر خبری در شهرستان تایباد، گفت: راه اندازی این دفتر نیازمند بیش از یک میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار است و مسئولان شهرستان برای راه اندازی این دفتر باید فضای مناسب در اختیار سازمان صدا و سیما قرار دهند یا به صورت مشارکتی در ساخت آن سهیم باشند.
دیدار با امامان جمعه شیعه و سنی، بازدید از نقطه صفر مرزی ایران و افغانستان، منطقه ویژه اقتصادی و گمرک دوغارون از برنامه های سفر مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی به شهرستان تایباد بود.
شهرستان مرزی تایباد، در 225 کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد و فرستنده رادیویی شهرستان تایباد یکی از بزرگترین فرستنده های کشور است که برنامه های رادیویی برونمرزی شبکه استانی خراسان رضوی را تقویت و پخش می کند.