سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

" بابادریا " به ساحل رسید - صفحه محتوایی خبر

 

 

" بابادریا " به ساحل رسید

تولید انیمیشن ماجراهای بابا دریا در 26 قسمت 7 دقیقه ای به تهیه کنندگی مازیار محمدی نژاد در واحد انیمیشن صدا و سیمای خلیج فارس به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای خلیج فارس، بابا دریا داستان نوجوانی بنام دارا است که تعطیلات عید را همراه با عمویش در روستای کوچکی در حاشیه جنگل های حرای جزیره قشم می گذراند. آنها برای اولین بار است که به دل طبیعت آمده اند و به طبیعت گردی عادت ندارند و با رفتارهای غلط خود مشکلات بسیاری برای طبیعت زیبای اطراف فراهم می کنند. بابا دریا به عنوان نماد طبیعت در مقابل رفتارهای دارا و عمویش می ایستد و ماجراهای طنز ولی آموزنده ای را بوجود می آورند. این مجموعه ضمن آشنایی مخاطبان با محیط زیست بومی جنوب ایران، ارزش حفظ و نگهداری طبیعت خدادادی را یادآوری می کند. تهیه کننده مجموعه انیمیشن ماجراهای بابا دریا گفته است تحقیق و نگارش مجموعه از بهمن 88 شروع شد و مراحل پیش تولید و تصویرسازی آن فروردین سال گذشته به پایان رسید.

دیگرعوامل مجموعه بابا دریا عبارتند از:

کارگردان: مهبد بذرافشان / نویسنده: میتراکیان / انیماتور: فاطمه مهری - فاطمه فتحی منش-  مرضیه عرفان منش - فریماه اکبری - آزاده فقیه - سعیدبیدزردی و علی بهروزی

alt