سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

" بٌنگ باهار" از بام ایران به گوش می رسد - صفحه محتوایی خبر

 

 

" بٌنگ باهار" از بام ایران به گوش می رسد

 

صدا و سیمای چهارمحال و بختیاری با تولید و پخش برنامه های متنوع به استقبال بهار 1400 می رود.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، معاونت سیمای چهارمحال و بختیاری با تولید برنامه های "آرنگ بهار" و "صدای پای بهار" آغاز سال نو و نوروز باستانی را جشن می گیرد.

"آرنگ بهار" به تهیه کنندگی و کارگردانی بیژن علی بابایی با بخش های متنوع و شاد لحظه های نوروز را برای مخاطبان جذاب و به یاد ماندنی می کند. نشاط آفرینی، نگاه خوش بینانه به آینده، آشنا کردن مردم با جنبه های معنوی نوروز، ترویج آداب و رسوم و سنت های پسندیده نوروز، معرفی جاذبه های استان و ترویج در خانه ماندن از اهداف برنامه "آرنگ بهار" هستند که در ایام نوروز با اجرای ابوالفضل هادی پور و مینا حیدری ساعت ۲۰:۳۰ از سیمای جهان بین تقدیم مخاطبان می شود. مش عامو و آقاجون بخش دیدنی و جذاب نمایشی برنامه است که با بازی محمدلله گانی دقایق طنز و شادی برای بینندگان به ارمغان می آورد. گزارش های شاد مردمی، شعر و شاهنامه خوانی، حضور خوانندگان استانی، معرفی جاذبه های سیاحتی، موسیقی تصویر و بخش آموزشی برنامه که شامل مباحث پزشکی و پلیسی می باشد از بخش های متنوع این برنامه هستند.

"صدای پای بهار" هم در دو قسمت تولید و پخش می شود. شب قبل از تحویل سال ساعت ۲۱ تا ۲۳ از لوکیشن دیدنی و زیبای عمارت فیروزه و قسمت دوم روز تحویل سال ۱۴۰۰ ساعت ۱۰ تا ۱۴ از عمارت فیروزه و حاشیه آرام و فرح بخش زاینده رود پخش می شود. این برنامه با استفاده از جاذبه های بومی و محلی سعی می کند لحظات پایان سال هم استانی های عزیز را با خاطراتی خوش به سال جدید پیوند زند. دعوت از بازیگران معروف کشوری از جمله علی دهکردی، علی اسیوند، سوگل طهماسبی و ..دعوت از خوانندگان کشوری و استانی، بهاریه و خواندن متن های بهاری، دوبله محلی، نمایش طنز مش عامو و مش نوروز، یاد ایام و تصاویری از شهرکرد قدیم به صورت مجازی و یک سفر خاطره انگیز، کرونا و قدردانی و ادای احترام به مدافعان سلامت، بچه ها سلام و اجرای زنده عمو ناصر به همراه عروسک دوست داشتنی روبی با حال و هوای نوروز، خواننده شو، مصاحبه با افرادی که در سال خبرساز بودند و گروه های پایکوبی بختیاری و قشقایی در حاشیه رودخانه و موسیقی تصویر از بخش های بسیار متنوع "صدای پای بهار" هستند که به تهیه کنندگی و کارگردانی رضا قاضی، اجرای عبدالله روا، وحید علیدادی، ابوالفضل هادی پور، فخری قائدی و فروزان بیگی و گزارشگری رحمان تقی پور و عقیل عباسی از سیمای استانی جهان بین پخش می شود.

معاونت صدای شبکه جهان بین با برنامه های "بنگ باهار"، "بهار بام ایران" و"سوز سیر"  نوروز ایرانی را برای هم استانی ها زیبا رقم می زند.

"بُنگ باهار" به تهیه کنندگی مهشید موسویان، گویندگی فرزین مظفری و گزارشگری شهلا جمشیدیان از ساعت ۱۰ تا ۱۲ با بخش های متنوع گزارش مردمی، ترانه و موسیقی های بهاری و محلی، ارتباط با هواشناسی، پلیس راه، فرمانداران و آگاهی از محدودیت های کرونایی، بسته های صوتی همکاران افتخاری و کارشناس تغذیه تقدیم شنوندگان رادیو جهان بین می شود.

"بهار بام ایران" برنامه عصرگاهی رادیو جهان بین است که در روزهای نوروز روی آنتن می رود. این برنامه به
تهیه کنندگی سیدمهرداد افضلی و گویندگی آرزو بلالی ساعت ۱۷ تا ۱۹ با بخش های جذاب گزارش های مردمی، ترانه و موسیقی های بهاری و محلی، نمایش کوتاه طنز، ارتباط با شاعران استان، حضور خوانندگان در برنامه، بسته های صوتی همکاران افتخاری درباره کرونا، ارتباط با شهرداران شهرهای استان و کارشناس بهداشتی لحظه های مخاطبان را شیرین و دلنشین می کند.

"سوز سیر" عنوان ویژه برنامه آخرین روز نوروز و سیزده بدر است که به تهیه کنندگی رحمان داودیان و اجرای شهلا جمشیدیان در سال جدید تقدیم مخاطبان هم استانی می شود. گزارش مردمی، ارتباط با شهرستان های استان، ترانه و موسیقی های بهاری و محلی، صحبت در مورد اصطلاحات محلی مختص این روز، آشپزی و آموزش آش محلی ویژه روز سیزده بدر، بسته های صوتی همکاران افتخاری ویژه محیط زیست و حفظ و نگهداری منابع طبیعی، معرفی سوغات استان و نقاط گردشگری از بخش های شنیدنی و جذاب این برنامه هستند که روی آنتن رادیو جهان بین می رود.

معاونت فضای مجازی هم با تولید استندآپ معرفی جاذبه های گردشگری استان، انیمیشن  زیبا و شنیدنی کاکاچی، استوری، پوستر و عکس نوشت، معرفی برنامه های صدا و سیما، ایجاد صفحه ویژه وب سایت، تقطیع و بارگذاری ویژه برنامه های صدا و سیما در فضای مجازی و برگزاری پویش مردمی نوروز 1400 را در فضای مجازی دیدنی و شنیدنی می کند.