جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

"خیمه های بهشتی" در شبکه چهار سیما - صفحه محتوایی خبر

 

 

"خیمه های بهشتی" در شبکه چهار سیما

 

مستند تولیدی مرکز بوشهر با عنوان "خیمه های بهشتی" به تهیه کنندگی و کارگردانی محمدرضا خسروی به مدت 30 دقیقه 8 آبان ساعت 18:30 از شبکه چهار سیما پخش می شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، در این مستند فعالیت های مختلف موکب ها و خدمت رسانی آنها نمایش داده می شود . در مراسم پیاده روی اربعین به سوی کربلا از ابتدای مسیر تا انتهای آن تقریباً تمامی طول مسیر به وسیله ی چادرها یا سازه هایی تقسیم بندی شده است که هیئت‌ هایی از سراسر عالم مسئولیت این چادر ها را بر عهده دارند. البته قریب به اتفاق این هیئت ها قبیله های عراقی هستند. عراقی ها به هیئت، موکب می گویند، مکانی که برای خدمات رسانی به زائران پیاده بر پا می شود.

مردم استان بوشهر نیز در سال های اخیر موکبهای فراوانی در مسیر پیاده روی اربعین ایجاد کرده اند که این موکب ها از خود بوشهر شروع شده، در خرمشهر و بویژه شلمچه ادامه می یابد و اوج آن در مسیر نجف تا کربلاست. این موکب ها توسط هیات های مختلفی از شهرهایی همچون بوشهر، گناوه، کنگان، دلوار، چغادک و ... ایجاد شده اند.

این مستند علاوه بر نمایش موکب داران بوشهری، به عراقی ها و دیگر کشورهای شیعه که در مسیر نجف تا کربلا موکب ایجاد کرده اند نیز می پردازد.