سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

"رادیو آبادان" مقابل دوربین - صفحه محتوایی خبر

 

 

"رادیو آبادان" مقابل دوربین

فیلم تلویزیونی "رادیو آبادان" با نگاهی به حماسه مقاومت مردم آبادان در روزهای آغارین حصر این شهر به تهیه‌کنندگی علی کلیج و کارگردانی حمیدرضا هنری ساخته می‌شود.

علی کلیج تهیه‌کننده "رادیو آبادان" در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه فیلمنامه این اثر با نام قبلی "صدای مقاومت" توسط محمد بیات و اسماعیل میهن‌دوست به نگارش در آمده است، اظهار کرد: این فیلمنامه که جایزه ویژه جشنواره فیلم مقاومت و دفاع مقدس را دریافت کرده است، سال گذشته توسط سیمای مرکز آبادان برای ساخت پیشنهاد شد و از اردیبهشت ماه امسال مرحله تحقیق و پژوهش و تولید اولیه با همراهی حمیدرضا هنری به عنوان کارگردان، در راستای انسجام فیلمنامه آغاز شد.

وی افزود: "رادیو آبادان" با تصویر تکریم مقاومت مردمی آبادان و همچنین نگاهی به زندگی شهید غلامرضا رهبر که از گزارشگران رادیو آبادان بود، مقابل دوربین می‌رود.

کلیج که همکاری با مجموعه مستند روایت فتح و حضور به عنوان مجری طرح در فیلم‌های سینمایی همچون "آژانس شیشه‌ای"، "مهر مادری"، "روبان قرمز" و... را در کارنامه کاری خود دارد با تأکید بر اینکه نمایش حماسه مقاومت هشت سال دفاع مقدس باید به دغدغه‌ای ارزشمند در رسانه ملی برای حفظ این دستاورد مهم انقلاب اسلامی تبدیل شود، ادامه داد: هیچوقت ارزش‌های انسانی شهیدان دفاع مقدس برایم فراموش نخواهد شد و کار کردن درباره زندگی این عزیزان همیشه برایم مهم است.

alt

وی تصریح کرد: برای اوضاع و احوال موضوع‌های ارزشی همچون شهدا و دفاع مقدس آه می‌کشم و همیشه در حسرت کارکردن آثار ارزشمند هستم.

این تهیه‌کننده از حضور محمد هادی کریمی به عنوان نویسنده و بازنویس نهایی فیلمنامه "رادیو آبادان" یاد کرد و گفت: به زودی مرحله پیش‌تولید نهایی و تصویربرداری با استقرار گروه تولید در آبادان آغاز می‌شود و حضور حمیدرضا هنری به عنوان کارگردان و علی محمد قاسمی به عنوان مدیر فیلمبرداری تاکنون قطعی شده است.

فیلم تلویزیونی "رادیو آبادان" به سفارش سیمای مرکز آبادان و مشارکت سیمای مراکز استان‌ها تولید می‌شود.