سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

"سروستان" توسعه در استان هرمزگان را بررسی کرد - صفحه محتوایی خبر

 

 

"سروستان" توسعه در استان هرمزگان را بررسی کرد

 

در برنامه شب گذشته "سروستان" در شبکه شما، موضوع توسعه در استان هرمزگان مورد بررسی قرار گرفت و نماینده های مجلس بر رفع بیکاری و بهره گرفتن از امکانات استان تاکید کردند.

برنامه تلویزیونی "سروستان" شب گذشته با حضور دو تن از نماینده های جنوب کشورمان روی آنتن شبکه شما رفت.

احمد مرادی نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی با حضور در این برنامه که به محور کلی توسعه در استان هرمزگان می پرداخت، گفت: سهم مردم در همراهی با دولت در استان هرمزگان در بخش هایی که درآمدزایی داشته، قابل ستایش است.

وی ادامه داد: ما باید توجه داشته باشیم با در نظر داشتن اینکه در مناطق ساحلی ارتباط با دیگر نقاط جهان وجود دارد و همچنین فرودگاه ها توسعه پیدا کرده اند، چنین توسعه ای تا چه اندازه برای روستائیان تاثیر داشته است.

حسن هاشمی نماینده مردم بندرعباس و قشم در مجلس شورای اسلامی نیز با حضور در این برنامه تصریح کرد: ما دو منطقه آزاد داریم که در بعد اقتصادی، گردشگری و صید و صیادی تاثیر بسیاری دارد اما تمامی این موارد آنطور که باید، در شان مردم نبوده است و آن ها نمی توانند از امکانات استفاده کنند.

وی افزود: یکی از انتقادات ما از دولت نیز همین است که به مردم استان هرمزگان توجه بیشتری شود چرا که مردم این استان باید دیده شوند و در راستای بهره مندی از عدالت، زیرساخت های لازم بری استفاده از آن ها فراهم شود.

در ادامه برنامه "سروستان" میان برنامه ای درباره ظرفیت های بهره مندی از زیر ساخت های موجود در استان هرمزگان پخش شد.

مرادی در بخش دیگری از صحبت های خود تصریح کرد: یکی از وظایف نمایندگان مجلس جلب مشارکت برای رفع مشکلات و موانع موجود است. در استانی مانند هرمزگان که از دریا برخوردار است و اگر تجارت، صید و گردشگری این استان را در نظر بگیریم، به این معنا است که این استان سه فرصت بی نظیر دارد.

وی اظهار کرد: با توجه به فرصت های بی نظیر استان هرمزگان باید برای اشتغال جوانان در کشور و بهره مندی آن ها از امکانات برنامه ریزی های لازم را انجام دهیم.

نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی توضیح داد: در این راستا باید ببینیم آیا در این 38 سال توانسته ایم از این فرصت ها استفاده کنیم؟ من در پاسخ به این پرسش می گویم خیر، چرا که دلایل مختلفی در این زمینه وجود دارد.

وی یادآور شد: اصل 48 قانون اساسی به این موضوع اشاره دارد که در راستای بهره مندی از ظرفیت های استان ها در سطح کشور نباید تبعیض وجود داشته باشد.

هاشمی نیز در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: مردم ما در اشتغال وضعیت مطلوبی ندارند. بسیاری از مردم هرمزگان صید و صیادی هم نمی توانند انجام بدهند اما انسجام بین اهل سنت و تشیع باعث شده روند فعالیت های کلی استان به خوبی پیش برود.

مرادی در بخش دیگری از "سروستان" بر این نکته تاکید کرد که با وجود تمامی امکانات استان هرمزگان ما نباید بیکار داشته باشیم.

در بخش دیگری از برنامه "سروستان" با صالح دریانورد رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان هرمزگان تماس تلفنی برقرار شد.

دریانورد در این تماس تلفنی گفت: از خلال برقراری تبادل فرهنگی بین انسان ها اتفاق های خوبی رخ داده است. هرمزگان به دلیل نزدیک بودن به دریای عمان و آبراه تنگه هرمز، شرایط ویژه ای دارد و در این راستا اقتصاد ملی نیز از شرایط اقتصادی بهره مند می شود.

وی اظهار کرد: استان هرمزگان از نظر تاریخی نیز سابقه درخشانی در کارنامه خود دارد. گمرک های استان هرمزگان به خصوص گمرک شهید رجایی نقش تاثیرگذاری در اقتصاد ملی و همچنین اقتصاد محلی ایفا می کند.

مرادی نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی در پایان صحبت های خود در برنامه "سروستان" خاطرنشان کرد: اگر بر محورهای توسعه در برنامه ششم توسعه تمرکز کنیم، وضعیت خیلی بهتری ایجاد می شود و با توجه به اینکه این استان از دریا برخوردار است، باید وضعیت خیلی بهتری نسبت به شرایط فعلی خود داشته باشد.

برنامه سروستان با رویکرد معرفی ظرفیت‌های کلان استان، بررسی مشکلات و فعالیت‌های صورت گرفته در سطح استان را با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی پخش می‌شود. این برنامه در بخش‌هایی ویژه ظرفیت های اقتصادی و فرهنگی را نیز در قالب گزارش به تصویر می‌کشد.

این برنامه هر هفته سه شنبه ها  با اجرای ناصرخیرخواه ساعت 22 از شبکه شما پخش می شود.