سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

" شب چراغ" یکی از پر مخاطب ترین برنامه های صدا و سیمای مرکز سمنان شناخته شد - صفحه محتوایی خبر

 

 

" شب چراغ" یکی از پر مخاطب ترین برنامه های صدا و سیمای مرکز سمنان شناخته شد

 

از آنجایی که یکی از ماموریت های شبکه های استانی پرداختن به فرهنگ، آداب و رسوم و زبان مردم استان است، سیمای مرکز سمنان ویژه برنامه ای را در این راستا با نام" شب چراغ" پیشکش نگاه پر مهر مخاطبان خود می کند.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز سمنان این برنامه در حالی ششمین سال فعالیت خود را آغاز کرد که در نظر سنجی از مخاطبان بعنوان یکی از پر مخاطب ترین برنامه های صدا و سیمای مرکز سمنان شناخته شده است.

"شب چراغ" عنوان برنامه ترکیبی است که روز های پنجشنبه و جمعه هر هفته بصورت زنده از ساعت 21 الی 22 پخش میشود.

این برنامه با محوریت موسیقی بومی و محلی استان و با رویکرد  فرهنگی به آداب و رسوم ، گویش ها، صنایع دستی و موسیقی محلی نقاط مختلف استان و همچنین به انعکاس جشنواره های بومی و محلی استان و موضوعات مناسبتی سال می پردازد.

از ویژگی های دیگر این برنامه که  به تهیه کنندگی و کارگردانی علیجان دائیان تهیه و پخش میشود سفر به شهر ها و روستا های مختلف استان است.

گزارشگر برنامه با حضور در بین  مردم  شهرها و روستاهای استان سوغات، صنایع دستی و غذاهای محلی منطقه را به همراه توانمندی ها، اجرای نواهای محلی ، مسابقه و سایر آیتم های شاد و متنوع به بینندگان این برنامه معرفی می کند.

"شب چراغ" با اجرای خانم ها سمیه مطیعی و عاطفه عبدالهیان و با گزار ش هایی از  مرتضی عرب حجی از سیمای مرکز سمنان پخش می شود.