سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

"شما" و جشنواره فیلم های تلویزیونی فجر - صفحه محتوایی خبر

 

 

"شما" و جشنواره فیلم های تلویزیونی فجر

"شما" و جشنواره فیلم های تلویزیونی فجر

شبكه "شما" در روزهای جشن پیروزی انقلاب اسلامی هر شب ساعت 23 يكي از فيلم هاي تلويزيوني مراكز صدا و سيما را كه با موضوعيت حوادث قبل و پس از انقلاب اسلامي توليد شده است را پخش مي كند.

به گزارش روابط عمومي معاونت امور مجلس و  استان هاي صدا و سيما، فيلم هاي تلويزيوني کی لی خان، سوره باران، بهمنا، در اعماق خطوط، هامین، بازگشت، در برابر باد، نشان فرشته، گذر، شاطره و دره شیرهای سنگی از جمله آثاري است كه از یکشنبه12بهمن از شبكه شما پخش مي شود.

فيلم تلويزيوني «كه لي خان» به كارگرداني حسين تبريزي و تهيــــه كنندگي يحيي منصورمويد به همت صدا و سيماي كردستان توليد شده است كه یکشنبه 12 بهمن از شبكه شما روی آنتن می رود. «كه لي خان» درباره رشادت هاي مامه رحه يكي از قهرمانان منطقه بانه است كه عليه سياست هاي خان و براي رفاه حال مردم اقدام مي كند. در اين فيلم كيهان ملكي، نيلوفر شهيدي، سوگل طهماسبي، حسين پهلوان زاده، داوود شيرعلي، حسين تبريزي، بيتا خردمند و... ايفاي نقش مي كنند.

همچنين فيلم تلويزيوني "سوره باران" به نويسندگي، تهيه كنندگي و كارگرداني مصطفي پور حامدي كه به سفارش صدا و سيماي مركز همدان تهيه و توليد شده است دوشنبه 13 بهمن از شبكه شما پخش مي شود. سوره باران موضوعي اجتماعي دارد و داستان آن به اوايل سال 57-56 بر مي گردد كه در آن فردي انقلابي و روشنفكر به عنوان سپاهي دانش به روستاي دور افتاده اي تبعيد مي شود. اما اين روستاي قلب تپنده اي دارد به نام ننه زهرا، پيرزن تبعيدي و مربي مكتب خانه روستا، كه با حضور وي اتفاقات جـــديدي رخ مي دهد.آفرين عبيسي، مير حسين معلومي، غلامـــــرضا عارف نژاد، مسعود چوبين و امين ايماني به همراه بازيگر نوجوان پوريا ايماني و تعدادي از هنرمندان بومي ملاير و همدان از بازيگران اصلي اين فیلم تلویزیونی هستند.

فيلم تلويزيوني "بهمنا" كاري از شبكه استاني سيماي مركز سمنان به كارگرداني حميدرضا لوافي و تهيه كنندگي ابوالفضل محمدخاني است كه 14بهمن پخش مي شود. در خلاصه داستان فيلم آمده است: جهانگيرخان (سياوش طهمورث)، خان آبادي قصد دارد بهمنا را به همسري پسرخود، اتابك (شاهين جعفري) درآورد اما ماجراهاي گوناگوني شكل مي گيرد كه تله فيلم «بهمنا» آن را به تصوير كشيده است. سياوش طهمورث، حسن اسدي، راهيل رستميان، سارا اللهياري و شاهين جعفري در اين فيلم بازي كرده اند.

فیلم تلویزیونی "در اعماق خطوط "به تهیه کنندگی علی اکبر بکتاشیان و کارگردانی محمدصادق بکتاشیان در صدا و سیمای مرکز یزد تولید شده است که 15 بهمن پخش خواهد شد. در این تله فیلم بازیگرانی همچون : جهانبخش سلطانی، رضا مولایی، حسین سلیمانی و... به ایفای نقش پرداخته اند.

در اعماق خطوط در مورد رسول رحمانی جوان پدر از دست داده ی علاقمند به هنر خوشنویسی است از یزد به تهران آمده و آنجا با مشکلاتی برای امتحان خوشنویسی ثبت نام می کند.

فیلم تلویزیونی "هامین" به تهیه‌کنندگی سیدمهدی هاشمی و کارگردانی افشین علیزاده به سفارش صدا و سیمای مرکز سیستان و بلوچستان تولید شده که 16 بهمن روی آنتن می رود.

این فیلم تلویزیونی به محصول استراتژیک منطقه بلوچستان یعنی خرما می‌پردازد و به داستانی که به سال 56 برمی‌گردد پیوند می‌خورد.

تله فیلم "بازگشت" به تهیه کنندگی سید امیر هاشمی و کارگردانی حسن هدایت تولید صدا و سیمای مرکز لرستان 17 بهمن ماه از شبکه شما پخش می شود. در این تله فیلم بازیگرانی همچون مجید سعیدی، میرطاهر مظلومی، محمد ساربان و... به ایفای نقش پرداخته اند.

این فیلم روایتگر حوادث شهر بروجرد در دوران استبداد محمدعلی شاه قاجار و ماجرای به توپ بستن مجلس از سوی قزاق‌های روسی و دولتی است.

فيلم تلويزيوني «در برابر باد» به كارگرداني حسين تبريزي و تهيه كنندگي محمدرضا شريفي و مصطفي علمي فرد در صدا و سيماي مركز كردستان ساخته شده و 18 بهمن از شبكه شما روي آنتن مي رود. اين فيلم فضاي دهه 50 و سال 57 را روايت مي كند، و توسط شعله شريعتي نوشته شده و داستان آن درباره چهار جوان است كه دوران كودكي خود را با يكديگر سپري كرده اند، اما در دوران جواني به دليل شرايط موجود با يكديگر دچار مشكلاتي هستند. در اين فيلم نيلوفر شهيدي، بهزاد رحيم خاني، تيرداد كيايي، رضا اكبري، بهرنگ علوي و... به ايفاي نقش پرداخته اند.

فيلم تلويزيوني «نشان فرشته» به كارگرداني اسماعيل فلاح پور و تهيه كنندگي اميرحسين شريفي در صدا و سيماي مركز زنجان ساخته شده است كه 19 بهمن از شبكه شما پخش مي شود. جعفر دهقان، نفيسه روشن و مجيد مشيري از جمله بازيگراني هستند كه در اين فيلم به ايفاي نقش پرداخته اند. در خلاصه اين فيلم آمده است: طاهر، مستندساز جواني است كه براي تهيه مستندي راجع به بناهاي تاريخي به زنجان مي رود. او در يكي از ساختمان هاي در حال تخريب، سندي كشف مي كند كه ناگفته هايي از زندگي يك شهيد در آن ثبت شده است. اين آغاز جست وجوي طاهر است كه او را به گذشته اي دور مي برد؛ زماني كه نخستين تظاهرات ضدحكومت شاه در زنجان شكل گرفت.

فیلم تلویزیونی « گذر » به كارگردانی یاسر طالبی 20بهمن از شبكه شما پخش می شود. در این فیلم با بازی آرش مجیدی، محمد منصوری و مسعود قهاری آمده است: آیت ‏آقایی كه از ماموران امنیتی رژیم شاهنشاهی می‏باشد و از برخورد نیروهای ساواك با مردم به ستوه آمده است طی یك درگیری یكی از ماموران امنیتی را با همراهی شوهر خواهرش از پا در می‏آورد و چمدانی را كه حاوی اطلاعات و اسرار محرمانه می‏باشد را از دست آن‏ها خارج می‏كند. فیلم تلویزیونی « گذر » به تهیه كنندگی محمودی كیانی و حسین پرتوی تولید مركز مازندران است.

فیلم تلویزیونی « شاطره » به كارگردانی ایمان افشاریان و تهیه کنندگی محمد جواد مرادی تولید مركز فارس 21 بهمن از شبكه شما پخش می شود.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: مهدی جوان انقلابی مبارزی است كه در كارخانه جلال كه مرد سفاكی است به عنوان فردی مورد اعتماد جلال و كارگران سرپرست است. کشمکش های جلال و مهدی که وارد موضوعات خانوادگی و سیاسی می شود داستان این فیلم را رقم می زند. زهرا سعیدی، شاپور معمار زاده، مسعود شریفی، محسن مرادی و مسعود عارفی فر در فیلم تلویزیونی « شاطره » ایفای نقش كرده اند.

فیلم تلویزیونی «دره شیرهای سنگی» به کارگردانی سید مجتبی اسدی‌پور، 22 بهمن ماه از شبکه شما پخش می‌شود.

ماجرای فیلم با بازی جعفر دهقان، کاظم افرند نیا، زهره حمیدی، محسن افشانی، سولماز مرادی و عباس قاسمی مربوط به مبارزات انقلابی یکی از ایل‌های بختیاری است. که، جوانی از این ایل، یک روحانی مجروح، حامل اعلامیه‌های مهمی از حضرت امام خمینی (ره) را پناه داده و همین مسئله بهانه‌ای می‌شود، برای فشار ساواک بر خان ایل، فرد انقلابی دستگیر شده و...فیلم تلویزیونی «دره شیرهای سنگی» به تهیه کنندگی فرزاد علی‌نژاد تولید مرکز چهار محال بختیاری می‌باشد.