سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

"ملکه الیاف"مهمان صرم می شود - صفحه محتوایی خبر

 

 

"ملکه الیاف"مهمان صرم می شود

مستند "ملکه الیاف" از مجموعه مستند کویر سبز به کارگردانی "محسن عباسی سرچشمه" و تولید مرکز یزد به جشنواره (صرم SREM) صربستان راه یافت.

این مستند علمی و اطلاع دهنده در زمان 20 دقیقه به بررسی تاریخچه ی پرورش کرم ابریشم، تولید و به کارگیری آن در صنعت قالی بافی یزد (تفت و شاهدیه) می پردازد.

ملکه ی الیاف بخشی از یک برنامه تلویزیونی 26 قسمتی بنام کویر سبز است که در سیمای شبکه تابان تولید شده است و در مورد توانمندی های کشاورزی، منابع طبیعی، کشت و صنعت و موارد این چنینی استان است، لذا یک قسمت از این برنامه به کرم ابریشم و پرورش آن اختصاص داشت که به صورت مجزا به نام "ملکه ی الیاف" نام گذاری شد و در جشنواره های مختلف حضور یافت.

دیگر عوامل این مستند عبارتند از تهیه کننده: سیدمحسن شمس الدینی، تصویربردار: علیرضا دهقان دهنوی و ابوالفضل دهقانی زاده، تدوین: سیدعلی کمال الدینی، نویسنده گفتار متن: فاطمه دانایی و گوینده: فاطمه زارع.

ملکه ی الیاف سال گذشته در جشنواره محیط زیستی "ياهور ينافست بوسني" و همچنین بخش مستند علمی آموزشی چهل و سومین جشنواره بین المللی فیلم رشد، نیز پذیرفته شده بود. جشنواره صرم، تیرماه سال جاری در کشور صربستان برگزار خواهد شد.

alt