جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

14 هزار دقیقه ویژه برنامه با موضوع محرم در شبکه آفتاب - صفحه محتوایی خبر

 

 

14 هزار دقیقه ویژه برنامه با موضوع محرم در شبکه آفتاب

14 هزار دقیقه ویژه برنامه با موضوع محرم در شبکه آفتاب

 

همزمان با آغاز ماه محرم و برپایی عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین(ع)، شبکه آفتاب با با تولید و پخش نزدیک به 14000 دقیقه ویژه برنامه های شاخص، به استقبال این ایام معنوی مذهبی رفت.

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای استان مرکزی، همکاران پر تلاش مرکز مرکزی در این ایّام درحوزه سیمای شبکه آفتاب با 373 دقیقه ارتباط زنده تصویری با شبکه‌های مختلف سراسری رسانه ملّی از جمله: قرآن- خبر- آموزش- شما-پنج- سه- دو- یک ، و همچنین تولید و پخش بیش از 7918 دقیقه برنامه در عناوین مختلف شامل: با کاروان عشق- همایش شیر خوارگان حسینی- محفل سیاه پوشان اراک- همایش احلی من العسل- ارتباط زنده با مصلی بیت المقدس اراک- ذاکرین حسینی- اجتماع عاشورائیان در نقاط مختلف شهری و روستایی استان از جمله:  مصلی اراک- میدان سرداران اراک - قدمگاه- ساوه- محلات- خنجین- داوودآباد- آستانه- ابراهیم آباد– کمیجان - مهاجران- دلیجان – خنداب و نیز پوشش تصویری عزاداری شهرستانهای خمین - تفرش- شازند- ساوه -شهباز- اکبرآباد -فارسیجان- آستانه- کمیجان - حصار-قورچی باشی- اسفین -جوادیه- رباط میل- دعای ندبه -یادواره شهدا-سرزمین آفتاب-کارنامه 40 سال افتخار-ندای آدینه-بارگاه قدس -درس اخلاق- چشمه سار حکمت-مستند عاشورایی حسین آباد-مستند عاشورایی یاران شیدایی حسین-سخنرانی-خوشه های بندگی-میراث مرثیه-تکیه برعشق-انیمیشن-بعثت خون-تماشاخانه-سینمایی با موضوع محرم -آسمان حسین- طبیب دلها-اشک کبود-شکوه یاران و... همراه با بینندگان خود بود.

صدای شبکه آفتاب نیز همپای سیمای مرکز با تولید و پخش 4980 دقیقه ویژه برنامه ی مناسبتی از جمله : بانوای کاروان-علمدار وفا - شور حسینی- عزاداری - برنامه های تامینی و... مخاطبان رادیو استانی آفتاب را در این ایام همراهی نمود.

خبر شبکه آفتاب نیز با تولید و پخش بیش از 324 عنوان گزارش و برنامه های مختلف خبری از جمله گزارش موضوعی و مستندهای خبری، مصاحبه، خبر مکتوب، برنامه گفتگوی ویژه خبری، ارتباط زنده (شبکه خبر)-سایت و کانال خبرگزاری استان مرکزی و... با پرداختن به موضوعاتی از قبیل: تعزیه – شعر آیینی – تاسوعا و عاشورای حسینی- امربه معروف و نهی از منکر- نماز ظهر عاشورا- شیرخوارگان حسینی- هنر آیینی-مقتل خوانی پیرغلامان حسینی- محرم در آداب و رسوم مردم استان- عزاداری های سنتی و نیز پوشش خبری مراسم عزاداری در شهرستان های مختلف استان و نیز پوشش دیگر برنامه های فرهنگی و مذهبی استان در مساجد و تکایا و همچنین انعکاس رویدادهای خبری و تولیدات ویژه خبرگزاری و...  بمدت 671 دقیقه تولید و پخش در دهه اول محرم داشته است.

همچنین فضای مجازی شبکه آفتاب نیز با طراحی و ساخت « صفحه ویژه محرم 97 » و ایجاد عناوین و آیتم های  ویژه ای از قبیل: « آیین و آداب و رسوم ماه محرم در شهرهای مختلف استان - جدول پخش برنامه ها ی محرم، اخبار محرم، نواهای عزاداران حسینی استانی، مقالات و اشعار محرم (شامل مقالات عاشورایی و محرم)، اعمال ماه محرم،  ادعیه و احادیث محرم(احادیث کربلا، احادیث عزاداری و ..) » و همچنین تهیه و انتشار بیش از 466 عنوان کلیپ، پوستر- مداحی- قطعات کوتاه و مرتبط از سریال مختارنامه- پادکست، ویدئو، موشن گرافیک، عکس نوشته- اینفوگرافی با موضوعات مختلف از جمله : پیام های اخلاقی، معنوی، پخش دعای زیارت عاشورا، پخش زنده از حرمین، معرفی شهدای کربلا، معرفی هیات های مذهبی استان، محرم از نگاه دوریین شما (شامل گالری تصاویر محرمی و تصاویر ارسالی مخاطبان)، بخش نجواهای عاشورایی، فراهم کردن امکان ارسال عکس و فیلم محرم از سوی کاربران، پویش عکس و فیلم کوتاه در قالب «مسابقه»، اطلاع رسانی در خصوص برگزاری مراسم عزاداری در سطح استان در قالب متن و خبر- معرفی برنامه های مناسبتی صدا و سیما در شبکه های اجتماعی و وب سایت مرکز- پخش زنده برنامه های مناسبتی صدا و سیما از وب سایت مرکز - انتشار مداحی و نوحه سرایی های مرتبط در سایت و کانال شبکه آفتاب- معرفی کتب مرتبط با حادثه کربلا و شهدای کربلا و... در این ایام بصورت ویژه همراه کاربران و علاقه مندان خود از سراسر کشور بود.

لازم به ذکر است، شبکه آفتاب در این ایّام با اقدامات نوآورانه ای از قبیل : برنامه‌ریزی، سیاست‌گذاری و پیش‌بینی‌های لازم-برگزاری جلسه با مدیرکل تبلیغات اسلامی و شورای هماهنگی هیئات مذهبی استان-انتشار بایدها و نبایدهای ضبط و پخش رسانه‌ای مراسم-انتشار بایدها و نبایدهای عزاداری و سوگواری از دیدگاه مقام معظم رهبری-ابتکار رسانه در ایجاد همگرایی و هم‌افزایی برای تجمیع مراسم-پوشش مراسم و آیین‌های مهم عزاداری در روستاهای استان-فعال کردن و استفاده از توان شهروندان خبرنگار-فعالیت بیش از 26 گروه خبری-پخش برنامه انجم‌خوانی و... به خوبی توانست شور و دلدادگی مردم استان مرکزی را انعکاس داده و خوش بدرخشد