جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

24 ساعته شدن صدا و سیمای استان البرز - صفحه محتوایی خبر

 

 

24 ساعته شدن صدا و سیمای استان البرز

24 ساعته شدن صدا و سیمای استان البرز


صدا و سیمای استان البرز به صورت آزمایشی پخش برنامه های خود را به صورت 24 ساعته آغاز کرد.
به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز البرز علی رامک مدیرکل صدا و سیمای البرز با اشاره به اینکه 24 ساعته شدن صدا و سیمای استان البرز به صورت رسمی در آینده نزدیک افتتاح خواهد شد افزود: صدا و سیمای مرکز البرز برنامه آزمایشی خود را با ۳ ساعت برنامه در دیماه سال ۹۱ آغاز کرد و در ادامه با ۸ ساعت برنامه ادامه مسیر داده و در تاریخ چهارم خرداد سال ۹۲ همزمان با ایام سالروز آزادسازی خرمشهر بطور رسمی شبکه استانی البرز با ۱۲ ساعت پخش در روز عملا در زمره شبکه های استانی قرار گرفت و هم اکنون نیز شاهد 24 ساعته شدن پخش آزمایشی برنامه های مرکز البرز همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هستیم .
رامک گفت:  وجود قومیت‌های مختلف در استان البرز می‌طلبد که صدا و سیمای البرز نسبت به اطلاع رسانی و به ویژه فرهنگ‌سازی برای مردم این منطقه با حساسیت و توجه بیشتری اقدام کند .
وی افزود: تمام تلاش صدا و سیمای استان البرز  پوشش گسترده رسانه ای رویدادها در تمام نقاط استان است که در این راستا با افتتاح دفاتر خبری در نقاط مختلف تلاش می کند پوشش رسانه ای صدا و سیمای البرز را به تمام نقاط استان تعمیم دهد.
مدیرکل صدا و سیمای البرز با بیان اینکه صدا و سیمای البرز به تکنولوژی روز تجهیز می‌شود، گفت: استودیو جدید با جدیدترین تکنولوژی‌های روز در حال آماده‌سازی و تجهیز است که در این صورت رشد مناسبی در حوزه کیفیت برنامه‌ها صورت می‌گیرد .
علی رامک افزود:  کیفی سازی برنامه ها در تمامی حوزه ها از جمله سیما در دستور کار  این مرکز قرار دارد. وجود زیرساخت های مناسب علمی و صنعتی، وجود نخبگان و دانشمندان در استان البرز  فرصت مناسبی برای بالا بردن کیفیت برنامه های تولیدی این مرکز فراهم کرده است.
وی گفت:  مرکز البرز با بهره‌گیری از نیروهای موجود داخل و خارج از مرکز و فراخوان و تشکیل شورای طرح و برنامه در بخش‌های فیلم، انیمیشن، مستند و سریال در حال بررسی طرح های رسیده است. در بخش سیما، در حال حاضر در حال تهیه و تولید چندین مستند فاخر هستیم. همچنین اقدامات اولیه برای ساخت سریال تاریخی آیت الله طالقانی انجام شده است که فیلمنامه آن در حال نگارش است . در حوزه خبر نیز با تشکیل تیم‌های خبری و در نظر گرفتن آموزش لازم  تلاش کردیم اخبار مکتوب و تصویری استان از شبکه‌های سراسری با لوگوی البرز پخش شود که در این بخش نیز توانسته‌ایم طی یک سال گذشته در میان مراکز صدا و سیما  پنج مرکز برتر کشور باشیم. در حوزه صدا نیز شبکه رادیویی البرز با قدمت 18 ساله بخشی از نیازهای مخاطبان و مسوولان استان را تامین می‌کند.
مدیرکل صدا و سیمای مرکز البرز گفت : در رویکرد جدید تلاش می کنیم  تا ضمن کیفی سازی خبر به سمت و سوی ارائه اخبار همراه با تحلیل و تفسیر گام برداریم. استان البرز به دلیل ویژگی خاص و نزدیکی به پایتخت یکی از خبرسازترین استانهای کشور است
وی گفت: مرکز البرز به علت نوپا بودن نگاه ویژه مسئولان استانی را می طلبد تا بتوان برنامه هایی در خور و شان مردم این استان تهیه کرد. رسانه استانی به عنوان یکی از مطالبات اصلی منطقه بعد از استان شدن به شمار می آمد که هم اکنون نیز مسوولان استانی نیز بر اهمیت این موضوع توافق دارند .
وی گفت: استانداری، شورای اسلامی شهر و شهرداری کرج تاکنون حمایت‌های جدی برای راه‌اندازی مرکز داشته‌اند که جا دارد از آنها تشکر کنم.