جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

2800 دقیقه ارتباط زنده مراکزاستانی صداوسیما با شبکه‌های سراسری برای نمایش جشن انقلاب - صفحه محتوایی خبر

 

 

2800 دقیقه ارتباط زنده مراکزاستانی صداوسیما با شبکه‌های سراسری برای نمایش جشن انقلاب

2800 دقیقه ارتباط زنده مراکزاستانی صداوسیما با شبکه‌های سراسری برای نمایش جشن انقلاب

شبکه‌های استانی در 22 بهمن امسال و برای نمایش حضور ملت ایران در راهپیمایی خودرویی و موتوری، 600 ارتباط زنده با مجموع زمان 2800 دقیقه را با شبکه‌های سراسری برقرار کردند.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان‌های سازمان صدا و سیما، همزمان با یوم‌الله 22 بهمن و سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، همه شبکه‌های استانی صبح روز 22 بهمن را با پخش مستندهای تاریخی و انقلابی، برنامه‌های کوتاه و بلند نمایشی شروع کردند.
همچنین از ساعت 8:30 به بعد برنامه‌های استودیویی با حضور کارشناس، میهمان، خواننده، گروه سرود، پخش کلیپ‌های حماسی و تهییجی شروع شدند و پخش تصاویر راهپیمایی خودرویی و موتوری از حدود ساعت 9:30 در دستور کار قرار گرفت در این بین مرکز آبادان نخستین شبکه‌ای بود که ارتباط تصویری از راهپیمایی مردمی موتورسواران را به شبکه‌های سراسری رساند.
درمجموع، مراکز با بیش از 600 ارتباط زنده با شبکه‌های سراسری، برون‌مرزی و شبکه شما به میزان 2800 دقیقه، به پوشش مراسم یوم‌الله 22 بهمن از مرکز استان و شهرستان‌ها پرداختند.
استفاده از قاب چند تایی تصاویر در پخش تلویزیونی هم در دستور کار سیمای مراکز بود تا در کمترین زمان ممکن، حداکثر پوشش تصویری به مخاطب ارائه شود؛ مراکز کرمان، اصفهان، لرستان، سمنان، خراسان رضوی، زنجان، کردستان، مازندران، کهگیلویه و بویراحمد، همدان، قم و چهارمحال و بختیاری از جمله مراکزی بودند که تصاویر ارسالی آن ها با کیفیت خوب در دستور پخش شبکه های سراسری قرار گرفت همچنین مرکز زنجان با خلاقیت مناسبت و با استفاده از دوربین‌های متعدد موبایلی از قاب 25 تایی برای پوشش تصویری راهپیمایی 22 بهمن استفاده کرد.
در این بین برخی مراکز از امکان ارتباط اینترنتی بهره گرفته بودند و تصاویری از شهرستان‌ها به ‌صورت اینترنتی دریافت و پخش شد که در این زمینه می‌توان به فعالیت گسترده مراکز فارس، البرز و مرکزی اشاره کرد.
استفاده از ظرفیت‌ها و ویژگی‌های بومی در هر استان، کار دیگری بود که سیمای مراکز به آن توجه ویژه‌ای داشتند مانند مراکز خلیج فارس، کیش و خوزستان که تصاویر چشم‌نوازی از رژه قایق‌سواران در دریا و کارون را پوشش دادند.
مرکز خوزستان با برپایی سه سیاه ‌چادر قوم عرب، بختیاری و لر درمحوطه صدا و سیما، به عنوان دکور و استودیو تولید در داخل و سازماندهی پنج پاراگلایدر و 50 قایق مزین به پرچم در کارون، شروع برنامه با صدای مرشد ورزش باستانی و سپس رژه موتوری و اسب‌سوران قوم عرب، بختیاری و لر مورد توجه شبکه‌های سراسری و خبر قرار گرف؛ مرکز گلستان هم با استفاده از یک عروسک در ویژه ‌برنامه استودیویی و خواندن شعرهای محلی سعی کرده بود فضای شادی ایجاد کند. دیگر مراکز همچون آذربایجان شرقی، سیستان و بلوچستان، لرستان، فارس و کردستان هم کیفیت مطلوبی داشتند.
در بخشی از پوشش مراکز اصفهان، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی هم اسب‌سواران حضور پیدا کرده بودند که جلوه مناسبی داشت.