جهش تولید | شنبه، ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

4 هزار ساعت تولید و پخش برنامه های نوروزی از شبکه های صدا و سیمای مراکز - صفحه محتوایی خبر

 

 

4 هزار ساعت تولید و پخش برنامه های نوروزی از شبکه های صدا و سیمای مراکز


شبکه های استانی صدا و سیما نوروز امسال با برنامه هاي متنوع ميزبان مخاطبان خود بودند و با تهیه و تولید برنامه های مختلف سعی کردند لحظات شاد، مفرح و آموزشی را برای بینندگان به ارمغان بیاورند.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، شبکه های استانی سیما با تهیه ويژه برنامه های نورزی به مدت 885 ساعت با پخش آثار نمایشی (سینمایی، فیلم های تلویزیونی و مجموعه های داستانی) و پخش تصاوير و گزارش هایی از آداب و رسوم مردم مناطق مختلف ايران تلاش کردند صرف توليد برنامه ها و آثار نمایشی به گرايش هاي ديگري همچون سرگرم سازي و... توجه کنند تا از تنوع و اثرگذاري بيشتري برخوردار باشند. همچنین شبکه های استانی صدا به مدت 2191 ساعت با تهیه ویژه برنامه های نوروزی خاص و ایجاد فضایی شاد و متنوع و ارتباط با مسئولان مختلف در خصوص وضعیت راه ها و بار ترافیکی در سطح شهرها و جاده ها ارتباط خوبی را با مخاطبان برقرار کردند.

بنا بر همین گزارش شبکه های استانی سیما به مدت 47 ساعت و شبکه های استانی صدا به مدت 119 ساعت به صورت ویژه به روز طبیعت پرداختند و طبيعت ايران در بهار را به شکل­های گوناگون برنامه سازی برای مخاطبانشان بازگو کردند.

alt

پخش اخبار و اطلاع رساني به مسافران نوروزي از دیگر بخش های جدی برنامه سازی در ایام نوروز شبکه های استانی صدا و سیما بود به گونه ای که در شبکه های استانی سیما 127 ساعت و در شبکه های استانی صدا 284 ساعت مراکز گردشگری و توریستی در قالب برنامه های متعدد به مخاطبان معرفی شد.

گفتنی است شبکه های استانی صدا و سیما در ایام نوروز به صورت ویژه به موضوع راهیان نور پرداخت و با تهيه خبر، گزارش، فيلم، مستند و... راهيان نور را به قلب مردم نزديك تر كرد. این موضوع افزون بر گروه هاي برنامه ساز مراكز معين بسيج صداوسيما (اهواز، آبادان، كرمانشاه و ايلام) در حوزه راهيان نور، گروه های دیگر برنامه‌سازی براي تهيه برنامه در قالب‌هاي گوناگون با برقراری ارتباط های زنده با شبکه های تلویزیونی و رادیویی اخبار و فضای موجود را منعکس کردند.