سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

5 فیلم برای تعطیلات نیمه خرداد شما - صفحه محتوایی خبر

 

 

5 فیلم برای تعطیلات نیمه خرداد شما

فیلم های تلویزیونی «خاطرات خاموش»، «درخت محبوب من»، «گنج پنهان»، «بارون با بارون فرق داره» و «سقفی برای زندگی» تولید صدا و سیمای مراکز سیستان و بلوچستان، گیلان، کیش، گیلان و اصفهان از چهاردهم لغایت 17 خرداد از شبکه شما پخش می شود.

فیلم تلویزیونی «خاطرات خاموش» به کارگردانی و تهیه کنندگی افشین علیزاده، سه شنبه 14 خرداد ماه ساعت 13:30 از شبکه شما پخش خواهد شد.

«خاطرات خاموش» به دو روایت از دو آدم در گذشته و حال می‌پردازد. روایت اول که مربوط به گذشته است درباره مبارزی است که سال های تبعیدش را در زاهدان می‌گذراند او در سال های 57-52 در زاهدان حضور دارد و سرانجام بر اثر درگیری خیابانی دوران پیش از انقلاب به شهادت می‌رسد. زندگی او و تاثیرش بر دیگران موضوع روایت دوم است که از پسرش دنبال می‌شود. پسر مصمم است بداند بر پدر چه رفته چگونه زندگی ‌کرده و چرا چنین زندگی را برگزیده است.علی قربان‌زاده، قربان نجفی، الیزابت امینی، علی طالب‌لو و سحر سلیمانی در فیلم تلویزیونی «خاطرات خاموش» محصول سال 1390 صدا و سیمای مرکز سیستان و بلوچستان بازی کرده اند.

alt

فیلم تلویزیونی «درخت محبوب من» به کارگردانی علیرضا سمیعی و تهیه کنندگی اسماعیل مقصودی، چهارشنبه 15 خرداد ماه ساعت 13:30 از شبکه شما پخش می شود.

در این فیلم خواهید دید: دانیال با دوستانش به شمال آمده و در آنجا خاطرات کودکی‌اش را مرور می‌کند. خاطرات یار و همراه پدرش سمیر که جنگلبانی شریف بود و جان خود را بر سر دفاع از جنگل گذاشت. عموی دانیال از قاچاقچیان چوب بود که پیش از مرگ برادر با او مجاله داشت. دانیال دلبستگی عاطفی به سوگل دختر عموی خود نیز دارد. اکنون که دانیال در حین سفرش به شمال و تصویربرداری از جاهایی که کودکی خود را در آنجا سپری کرده، مورد ضرب و شتم قاچاقچیان قرار می‌گیرد و این موضوع باعث می‌شود که ...

حسین توشه، فرهاد بشارتی و عسل ارباب‌زاده در فیلم تلویزیونی « درخت محبوب من » از تولیدات صدا و سیمای مرکز گیلان در سال 1390 بازی کرده اند .

فیلم تلویزیونی «گنج پنهان» به کارگردانی بابک محمدی و تهیه کنندگی غلامرضا صالحی، پنجشنبه  16 خرداد ماه ساعت 23 از شبکه شما روی آنتن می رود.

این فیلم داستان ناخدای یک کشتی را روایت می کند که در زمان مرگ، نقشه گنجی که در جزیره کیش مدفون است را برای سه فرزندش به ارث می‌گذارد. فرزندان برای پیدا کردن گنج به جزیره کیش می‌روند و در حین جستجو متوجه می‌شوند که نقشه گنج ناقص است. آن‌ها در ادامه جستجو برای یافتن گوشه چهارم و مفقود شده نقشه به وجود برادر دیگری پی می‌برند که حاصل ازدواج پدرشان در زمان اقامت در جزیره کیش با زنی بومی است و گوشه چهارم را به عنوان ارث همراه خود دارد. پس از کامل شدن نقشه فرزندان در می یابند که ...

مریم سعادت، رضا کیانیان، علیرضا خمسه، مجید مشیری و سعید پیردوست در فیلم تلویزیونی «گنج پنهان» محصول سال1390 صدا و سیمای مرکز کیش به ایفای نقش پرداخته اند.

فیلم تلویزیونی «بارون با بارون فرق داره» به کارگردانی و تهیه کنندگی کامبیز کاشفی، جمعه 17 خرداد ماه ساعت 13:30 از شبکه شما روی آنتن می رود.

داستان در مورد تیمور سارقی است که سعید را برای سرقت کیسه‌ای حاوی شی ای با ارزش از گاو صندوق خانه‌ای اجیر کرده است. سعید کیسه را بر می‌دارد، اما وانمود می‌کند آن را ندیده است. این مسئله موجب درگیری این دو می‌شود و طی آن ظاهراً سعید با ضربه‌ای تیمور را می‌کشد...

 کامبیز کاشفی، حسین توشه و فرج‌الله گل‌سفیدی در فیلم تلویزیونی «بارون با بارون فرق داره» محصول سال 1390 صدا و سیمای مرکز گیلان بازی کرده اند .

 فیلم تلویزیونی «سفقی برای زندگی» به کارگردانی سیدمحمدرضا ممتاز و تهیه کنندگی سیدمحمدرضا ممتاز و رسول زارع در صدا و سیمای مرکز اصفهان تهیه و تولید شده و جمعه 17 خرداد ساعت 18:15 از شبکه شما پخش می شود.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: آقا رشید کت و شلوار، به همراه پدرش عزیز آقا که عریضه نویس جلوی دادگستری است و مادرش در خانه ای قدیمی زندگی می کنند. مریم و امیر به علت عدم بضاعت مالی قادر به اجاره واحد مسکونی نیستند و فصد جدایی دارند. اشکان و همسرش به علت کلاهبرداری شریکش دچار خسران شده و اوضاع به سامانی ندارد.عزیز آقا برحسب اتفاق با هر دو خانواده آشنا شده و پس از آنکه در می یابد این دو خانواده واقعا دچار بحران شده اند دو اتاق از اتاق های خانه قدیمی اش را در اختیارشان می گذارد. در ادامه نیز عزیز آقا سعی دارد سرمایه ای را جهت امرار معاش در اختیار آنان قرار دهد.

قدرت الله ایزدی، سعید محقق، مهدی دهقان، مرضیه برومند و... از جمله بازیگران این تله فیلم هستند.

alt