سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

5 هزار و 500 دقیقه ویژه برنامه سفر رهبری به خراسان شمالی - صفحه محتوایی خبر

 

 

5 هزار و 500 دقیقه ویژه برنامه سفر رهبری به خراسان شمالی

صدا وسیمای مرکز خراسان شمالی با تولید و پخش بیش از 5 هزار و 500 دقیقه ویژه برنامه رادیویی و تلویزیونی برقراری بیش از 50 ارتباط زنده تلویزیونی، 411 ارتباط تلفنی رادیویی و 20 ارتباط زنده خبری در سفر مقام معظم رهبری به خراسان شمالی شور و نشاط و ولایت مداری مردم خراسان شمالی را منعکس کرد.  

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی احمد مهدوی مدیر کل صدا و سیمای مرکزخراسان شمالی با تبریک به مردم خراسان شمالی در خلق حماسه استقبال از مقام معظم رهبری، فعالیتـها و اقدامـات بعمـل آمـده از سـوی ایـن مـرکز در خصـوص « سفر 8 روزه مقام معظم رهبری و هیئت همراه » به اُستان خراسان شمالی همچنین تشکیل جلسه هیئت محترم دولت در حضور معظم له با بیان این مطلب گفت: پس از برگزاری 50 جلسه کارشناسی در این مرکز، سطح اُستان و سازمان صدا و سیما، برنامه های مد نظر در سه بخش پیش از سفر با رویکرد تهییج مردم، حین سفر با رویکرد تبلیغ و تبیین و پس از سفر با هدف تشریح دستاوردها و برکات سفر طراحی و اجراء گردید که تولید و پخش برخی از آنها تداوم دارد.

alt

وی یکی از اقدامات برجسته که در راستای تشویق و ترغیب بیشتر مردم جهت استقبالی باشکوه از رهبر معظم انقلاب رقم خورد، بر قراری ارتباط تلفنی با شخصیتهای متنفذ مذهبی و مورد وثوق مردم از جمله حضرت آیت ا... العظمی نوری همدانی، حضرات آیات سید احمد خاتمی نایب رئیس مجلس خبرگان، صدیقی امام جمعه موقت تهران، دری نجف آبادی امام جمعه محترم اراک، حاج آقای راستگو، ائمه محترم جمعه اُستان و... بود، که تأثیر به سزائی بر توجه مردم و حضور شکوهمند آنان داشت، عنوان کرد .

وی خاطر نشان کرد: در حوزه سیما از تاریخ 91/7/15 الی 91/7/27 علاوه بر پخش ویژه برنامه های صبحگاهی و شامگاهی با نام مهمان مهر به مدت 4 هزار و 200 دقیقه، مدت 7 هزار و 900 دقیقه برنامه های روتین روزانه نیز به موضوع سفر منعطف شد و مدت 500 دقیقه سخنرانیهای معظم له در روز های مختلف پخش گردید.

وی با اشاره به تدبیر مرکز در انعکاس دل نوشته های پیامکی مردم عنوان کرد: در ایام سفر مقام معظم رهبری بیش از 80 هزار و 352 پیامک واصله بصورت زیر نویس پخش شد و با برقراری 50 ارتباط زنده به مدت 992 دقیقه با شبکه های سراسری و برونمرزی سیما، این رویداد در سطح وسیعی از کشور و خارج از کشور منعکس گردید.

مهدوی تصریح کرد در حوزه صدا از تاریخ 91/7/15 الی 91/7/27 علاوه بر پخش ویژه برنامه روزانه شمیم یار به مدت کل هزار و 320 دقیقه، اکثر برنامه های روتین نیز از ساعت 7:10 صبح الی24 به موضوع سفر منعطف گردید.

وی تولید و پخش 23 آنونس رادیوئی، پخش سخنرانیهای مقام معظم رهبری به مدت حدود 500 دقیقه ،اجرای مشترک برنامه صبحگاهی با رادیو ایران، ارتباط با صدای 29 مرکز اُستان، برقراری 411 ارتباط تلفنی با شبکه های مختلف سراسری صدا از جمله اقدامات مرکز در حوزه صدا عنوان کرد .

مدیر کل صداوسیمای مرکزخراسان شمالی عنوان کرد در حوزه اطلاعات و اخبار با پخش اطلاعیه مقامات محلی در تاریخ 91/7/10، رویکرد آماده سازی مردم و سپس اخبار سفر از سه بخش رادیوئی و سه بخش سیما بصورت روزانه آغاز گردید که مجموعاً در بخش خبر رادیو تعداد 180 نوبت و در بخش خبر سیما تعداد 190 نوبت و در بخش خبر مکتوب 140 مورد خبر و گزارش تولید و پخش شد که بر روی خط واحد مرکزی خبر نیز قرار گرفت.

وی افزود : با توجه به پخش ویژه برنامه صبحگاهی سیما طراحی دو بخش اخبار ویژه در ساعات 10 و 11 بامداد انجام پذیرفت که طی آن تعداد 49 خبر مربوطه پخش شد، ضمناً با پخش 35 خبر و برقراری 20 ارتباط زنده با بخش های خبری شبکه های سراسری صدا و سیما علاوه بر پخش مشروح بیانات و رویدادهای سفر که در روز اول و در بخش خبری 14 و 21 شبکه یک که  29 دقیقه زمان در بر گرفت، این رویداد انعکاس وسیعی یافت.

وی یکی از فعالیت های ویژه مرکز را در حوزه موسیقی با تولید 5 قطعه موسیقی و استفاده از سایر تولیدات بومی و محلی، جلوه ای باشکوه به این سفر معنوی داده شد که تکرار پخش برخی از قطعات از شبکه های سراسری و اقبال گسترده مردم به آنها از شاخصهای مورد ذکر می باشد.

وی در پایان تصریح کرد: با وجود مطالب فوق، گستردگی اقدامات صورت گرفته به قدری عمیق و دقیق بود که نمی توان حق مطلب را ادا کرد و زحمات کارکنان خدوم این مرکز را بیان داشت، که امید است مقبول درگاه خداوند متعال و مرضی مردم غیور استان خراسان شمالی و ملت شریف ایران قرار گیرد.