جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

90 درصد کهگیلویه و بویراحمد زیر پوشش سامانه دیجیتال - صفحه محتوایی خبر

 

 

90 درصد کهگیلویه و بویراحمد زیر پوشش سامانه دیجیتال

مدیرکل صدا و سیمای کهگیلویه و بویراحمد از پوشش 90 درصدی سامانه دیجیتال در استان خبر داد.

 یوسف افشارنیا در جلسه فرهنگی و عقیدتی کهگیلویه و بویراحمد به بحث پدافند غیر عامل در حوزه کاری خود اشاره کرد و گفت: طرح پدافند غیر عامل طرح موضوع ماهواره آرایش رسانه‌ای غرب بوده که همواره باید مقابل آن ایستادگی کرد.

مدیرکل صدا و سیمای کهگیلویه و بویراحمد در ادامه خاطرنشان کرد: آنچه در تهاجم فرهنگی و حوزه سایبری مطرح است ورود ماهواره‌ها بوده که بدون فرهنگ‌سازی به کشورهای مختلف وارد شده و روزانه شاهد بروز مشکلات و گرفتاری‌ها در این خصوص هستیم.

افشارنیا با تاکید بر این‌ که در برهه‌ای هستیم که ماهواره به صورت آسان وارد کشورها می‌شود و ایران نیز از این قاعده جدا نیست گفت: تنها راه مقابله با عوارض مخرب و آسیب‌زا و در بحث امنیتی و سایبری ماهواره، آموزش سواد رسانه‌ای راه‌گشا است. وی اذعان کرد: با آگاه‌سازی و ارتقای سواد رسانه‌ای می‌توان به جنگ این پدیده رفت و از بروز مشکلات ایجاد شده نیز جلوگیری کرد.

این مسئول بیان داشت: در جنگ نرم و آنچه که به عنوان رسانه در اوج حملات سایبری دشمن قرار دارد پیش‌بینی راه مقابله با این آفت بوده که رسانه ملی متأثر از این حملات بوده و با شرایط دست و پنجه نرم می‌کند که در زمان تحریم‌ها در حوزه رسانه ملی شاهد تغییر فرکانس‌ها بودیم.

alt