رونق تولید ملی | شنبه، ۲۹ تیر ۱۳۹۸

با حضور رئیس رسانه ملی صورت گرفت - صفحه محتوایی

 

 

با حضور رئیس رسانه ملی صورت گرفت

اهدای جایزه آثار برتر جشنواره ملی پویانمایی تلويزيوني ایران در مراسم اختتامیه

در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره ملی پویانمایی تلويزيوني ایران، جوایز بخش‌های مختلف به صاحبان آثار برتر اهدا شد.

به گزارش ستاد خبری نخستین جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران، در مراسم اختتامیه این جشنواره که در سالن همایش‌های استانداری همدان برگزار شد، با حضور دکتر علی عسکری رئیس رسانه ملی، دکتر دارابی معاون امور استان‌های صدا و سیما، مهندس نیکبخت استاندار همدان، اعضای مجمع نمایندگان استان در خانه ملت و جمعی از مدیران و مسئولان رسانه ملی، از برگزیدگان بخش‌های مختلف با اهدای تندیس جشنواره، دیپلم افتخار، لوح تقدیر و جوایز نقدی تقدیر شد.

بر این اساس و در بخش جلوه‌های ویژه بصری، هیأت داوران از میان تولیدات راه یافته به بخش داوری و به دلیل کاربرد جسورانه و خلاقانه تکنیکدر ترکیب کار نمایشی، لوح تقدیر اثر شایسته را به اثر «زیر این طاق کبود» به کارگردانی محمد جواد شجاعت‌مند اهدا کرد.

در این بخش جوایز آثار اول و دوم به ترتیب به کلحسین مظلوم به خاطر کارگردانی اثر «رابط» و علی شریعتی و محسن چگینی برای اثر «نگینی بر خاک» تعلق گرفت.

در بخش فیلم بلند، جایزه بهترین کارگردانی برای اثر «عاشورائیان» به کارگردانی ناهید صمدی امین اهدا شد و جایزه بهترین فیلم نیز به «بازمانده‌ها» اثر الهام ابراهیمی رسید؛ «طمع‌نامه» به کارگردانی سپهر علی محمدلو نیز به عنوان اثر شایسته تقدیر انتخاب شد.

هیأت‌های داوران بخش مجموعه و سریال نخستین جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران نیز از میان 58 مجموعه و سریال راه یافته به بخش داوریجشنواره و از میان نامزدهای بهترین دوبله یعنی اینجوری بهتره (شیواممتحن)، پهلوانان (حمیدرضا آشتیانی پور)، تاریخ از این ور (محمدرضا صولتی)، شجاعان (حمیدرضا آشتیانی پور) و جنگل دامون (شوکت حجت)، جایزه بهترین دوبله را به پهلوانان (حمیدرضا آشتیانی پور) اهدا کردند.

در این بخش نامزدهای بهترین صداگذاری، آثار شجاعان ( آرش قاسمی)، قهرمان مدرسه (سید حامد سادات کیائی)، روبی و جوجه ها (آرمین بهاری–بابک نکوئی)، هزار افسان (محمدعلی درگاهی) و پهلوانان (آرش قاسمی)بودند که با اعلام هیأت داوران، جایزه بهترین صداگذاری به شجاعان (آرش قاسمی) تعلق گرفت.

نامزدهای بهترین موسیقی فیلم‌های بلند نیز روبی و جوجه ها (آرمینبهاری)، ناز بالش (پیام آزادی)، هزار و یک داستان (مهدی قشقایی)، دوستان (بابک نصیری خواه)، سارا و سامان (هوتن پورزکی) و پهلوانان (سعید انصاری) بودند؛ در این بخش هزار و یک داستان (مهدی قشقایی)جایزه نخست را به خود اختصاص داد.

بادبادک های آبی (سعید گائینی)، تاریخ از این ور (اصغر صفار)، روبی و جوجه ها (بابک و بهنود نکوئی)، بیمار و خارانو (علی درخشی) و خالخالی (امینه فروغی) هم نامزدهای بخش طنز فیلم‌های بلند بودند که در نهایت جایزه بهترین فیلم طنز به بیمار و خارانو (علی درخشی) اهدا شد.

در بخش نامزدهای بهترین طراحی شخصیت فیلم‌های بلند، جنگل دامون (هادی امیری)، روبی و جوجه ها (احسان انصاری)، هزار افسان (سعید عبد یزدان)، پدر و پسر (رضا ریاحی) و رستوران جنگل (محمد خیر اندیش) به عنوان آثار نهایی بخش داوری و نامزد دریافت بهترین جایزه معرفی شدند و این اثر پدر و پسر (رضا ریاحی) بود که جایزه نخست را به خود اختصاص داد.

 

نامزدهای بخش بهترین فضاسازی فیلم‌های بلند نیز نقاش کوچولو (هدیرحیمیان – اشکان شیرمحمدی)، موزه (شاهنگ کیانی)، هزار افسان (امیرمعین)، دوستان (حسین مظلوم-غلامرضا سرگزی) و هزار و یک داستان (ریحانه کاوش) بودند که با اعلام هیأت داوران، جایزه نخست به هزار افسان (امیر معین) اهدا شد.

نامزدهای بهترین انیمِیت نخستین جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران، جنگل دامون (مهرداد سمواتی)، موزه (هاجر اشتری)، تاریخ از این ور (محمد مهدی احمدی)، روبی و جوجه ها (احسان انصاری) و لولو (اشکان نعیمی) عنوان شدند و در این بین روبی و جوجه ها (احسان انصاری)توانست جایزه نخست را تصاحب کند.

در بخش بهترین فیلمنامه هم تاریخ از این ور (افسانه بخشی)، دوستان(ایمان شفیعا)، جنگل دامون(هادی امیری - رها فرجی)، گلوبولا (حمیدبرزگر) و پهلوانان (سیاوش زرین آبادی – مهدی حیدریان) نامزد بودند که در نهایت جایزه نخست به ایمان شفیعا برای فیلمنامه «دوستان» اهدا شد.

نامزدهای بهترین کارگردانی این بخش نیز پهلوانان (سیاوش زرین آبادی)، روبی و جوجه ها (بابک و بهنود نکوئی)، پدر و پسر (سعید ضامنی)، هزارو یک داستان (ریحانه کاوش)، تاریخ از این ور (اصغر صفار) و دوستان (مهدی شریعتی شریفی، حسین مظلوم) بودند که اصغر صفار برای فیلم «تاریخ از این ور» به عنوان بهترین کارگردان جشنواره جایزه نخست را به دست آورد.

در این جشنواره فیلم‌های دوستان (حسین مظلوم)، پدر و پسر (بابک نظری)، تاریخ از این ور (سید مسعود صفوی)، مهارت های زندگی (رضا تقدسی)، ناز بالش (سید مسعود صفوی)، پهلوانان (سید علیرضا گلپایگانی)، هزارافسان (اصغر صفار)، هزار و یک داستان (علی رئیس)، روبی و جوجه ها (بابک و بهنود نکویی) و جنگل دامون (هادی امیری، رها فرجی) نامزدها بهترین اثر بودند که جایزه ویژه هیات داوران و بهترین اثر به جنگل دامون (هادی امیری، رها فرجی) اهدا شد.

در این بین جایزه بهترین اثر از منظر کنیکی و سرگرمی به بابک و بهنود نکویی برای اثر «روبی و جوجه‌ها» تعلق گرفت و جایزه بهترین اثر از منظر رویکرد فرهنگی به هزار و یک داستان (علی رئیس) اهدا شد.

گفتنی است در پایان این مراسم دکتر علی عسکری رئیس سازمان صدا و سیما از دهقان‌نیری مدیرکل صدا و سیمای مرکز همدان و نیکبخت استاندار همدان برای برپایی باشکوه نخستین جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران تقدیر کرد.