حمایت از کالای ایرانی | دوشنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۷

رقابتي فشرده در جشنواره توليدات راديو و تلويزيون استان‌ها - صفحه اصلی

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

رقابتي فشرده در جشنواره توليدات راديو و تلويزيون استان‌ها

رقابتي فشرده در جشنواره توليدات راديو و تلويزيون استان‌ها

دكتر دارابي، معاون امور استان‌هاي صدا و سيما، در نشستي رسانه اي، جزئيات نوزدهمين جشنواره توليدات راديو و تلويزيوني استان‌ها را تشريح كرد.

 به گزارش روابط عمومي معاونت امور استان ها، نشست خبري نوزدهمين جشنواره توليدات راديويي و تلويزيوني مراكز استان هاي صدا و سيما امروز يكشنبه ۲۱ آذرماه برگزار شد.
دكتر دارابي در اين نشست با اشاره به ميزباني استان خوزستان در اين جشنواره گفت: امسال نوزدهمين دوره اين جشنواره ۳۰ آذرماه تا ۲ دي ماه در اهواز با ميزباني استانداري خوزستان و ساير نهادها و دستگاه هاي استان و صدا و سيماي مركز خوزستان و با حضور جمعي از خانواده‌هاي شهدا، هنرمندان و مديران رسانه ملي برگزار مي شود.
معاون امور استان‌هاي صدا و سيما با اشاره به حضور آثار و توليدات استان ها در اين جشنواره در ۵ بخش بيان كرد: از ميان ۱۵۷۵ اثر رسيده به دفتر جشنواره، ۳۴۱ اثر در حوزه سيما، ۴۴۰ اثر در حوزه صدا، ۴۴۳ اثر در حوزه خبر، ۲۶۰ اثر در حوزه موسيقي و شعر و ۹۱ اثر در حوزه پژوهش بوده است و پنج كميسيون سيما، صدا، خبر، موسيقي و پژوهش، بررسي و داوري آثار را برعهده گرفته‌اند.
وي افزود: اين آثار را ۶۰ نفر از استادان، صاحب نظران، مديران باسابقه و حرفه اي در مدت زمان ۴۵ روز داوري كرده اند.
دارابي گفت: مراسم افتتاحيه اين جشنواره با حضور جمعي از خانواده هاي شهدا و بعضي چهره ها و هنرمندان استان خوزستان شامگاه سه شنبه ۳۰ آذرماه و مراسم اختتاميه آن پنج شنبه ۲ دي ماه با حضور دكتر عسكري، رئيس سازمان صدا و سيما، در اهواز برگزار خواهد شد.
معاون امور استان هاي صدا و سيما در اين نشست از تصويري شدن راديوي استان ها هم زمان با برگزاري اين جشنواره خبر داد و افزود: هم زمان با برگزاري جشنواره چند طرح استاني نيز افتتاح خواهد شد كه مهم ترين آن ها افتتاح هم زمان راديو تصويري در استان‌هاست كه فرصت خوبي براي بهتر ديده شدن و بهتر شنيدن است.
دارابي با اشاره به شعار جشنواره با عنوان «رسانه ملي، شبكه‌هاي استاني محور رشد و توسعه پايدار» توضيح داد: با اين شعار از شب گذشته پخش ويژه برنامه «هدهد» از شبكه شما آغاز شده است. وي آثار استاني حاضر در جشنواره ها را رنگين‌كماني از اقوام و فرهنگ‌هاي مختلف دانست و با اشاره به موفقيت اين شبكه‌ها در عرصه‌هاي ملي و بين‌المللي گفت: از سال ۹۰ تاكنون يك هزار و ۳۷۹ اثر راديو و تلويزيوني در ۹۰ جشنواره داخلي و خارجي ارزيابي شده كه از اين ميان۱۵۴ اثر استاني در جشنواره هاي داخلي و ۲۵ اثر استاني در جشنواره هاي خارجي حاضر شده اند. بنابراين مراكز استاني هر كدام قطبي براي پرورش استعدادها هستند و اميدواريم بتوانيم ساز و كارهاي مادي بهتري براي اين مراكز فراهم كنيم تا اين استعدادها شكوفاتر شوند.