رونق تولید ملی | شنبه، ۴ خرداد ۱۳۹۸

رييس سازمان صداوسيما تاكيد كرد: حفظ فرهنگ و انتقال آن به نسل هاي آينده رسالت خطير هنرمندان - صفحه اصلی

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

رييس سازمان صداوسيما تاكيد كرد: حفظ فرهنگ و انتقال آن به نسل هاي آينده رسالت خطير هنرمندان

رييس سازمان صداوسيما تاكيد كرد: حفظ فرهنگ و انتقال آن به نسل هاي آينده رسالت خطير هنرمندان

 

رييس رسانه ملي گفت : در حاليكه نظام سرمايه داري با سو استفاده از ابزار رسانه براي تخريب فرهنگ و هويت توليد ثروت مي كند اما راديو و تلويزيون متعهد به اخلاق و فرهنگ است.

به گزارش روابط عمومي معاونت امور استان ها، دكترعلي عسكري كه در حاشيه بيستمين جشنواره توليدات راديويي و تلويزيوني مراكز در نشستي صميمي با هنرمندان سخن مي گفت افزود: توليدات به اصطلاح بازاري سرمايه داري به واقع تخريب هويت و فرهنگ ملت ايران را هدف گرفته است و بايد به آن توجه كرد.

رييس رسانه ملي تصريح كرد: توليدات اخلاقي و فرهنگ ساز ماموريت جدي رسانه ملي است و اميدواريم با همكاري شما اعضاي خانواده صداوسيما اثرگذاري خوبي بر فرهنگ و اخلاق جامعه داشته باشيم.

وي جايگاه هنرمندان را در ترويج فرهنگ اسلامي ايراني و جذب مخاطبان بسيار حساس و خطير برشمرد و گفت : هنرمندان با خلق جاذبه‌هاي هنري مي توانند مخاطبان بيشتري را با تلويزيون همراه كنند.

دكتر علي عسكري اظهارداشت : هنرمند واقعي كسي است كه با شناخت از فرهنگ، متعهدانه و دلسوزانه با توليد آثار فاخر بر ذهن مخاطب اثرات عميقي برجاي گذارد و زمينه رشد و تعالي را فراهم كند.

رييس سازمان صداوسيما با اشاره به كاركرد فرهنگ ساز راديو و تلويزيون گفت : صداوسيما متعهد به اخلاق و فرهنگ است و بايد فرهنگ غني اسلامي ايراني را به عنوان ميراثي گرانبها با زبان هنر به نسل‌هاي بعدي منتقل كند.

دكتر علي عسكري با اشاره به آمار 30 درصدي مخاطبان راديو تصريح كرد: خوشبختانه آمار مخاطبان اين رسانه ماندگار در كردستان به 47 درصد مي‌رسد.

در ابتداي اين جلسه هنرمنداني از جمله داريوش فرهنگ، قطب الدين صادقي، مرضيه برومند، جليل عندليبي، مريم شيرزاد، منصور ضابطي به بيان ديدگاه‌ها و نقطه نظرهايشان پرداختند.

در اين جلسه كه جمعي از خانواده‌هاي سرداران شهيد دفاع مقدس استان كردستان نيزحضور داشتند فرزندان شهيد كاوه و آبشناسان از هنرمندان به دليل توليد آثار فاخر، قدرداني كردند.

قطب الدين صادقي كارگردان و بازيگر ايجاد ارتباط با مردم و توليد فرهنگ وهنر را از وظايف صداوسيماعنوان كرد و گفت : با توجه به اينكه بخش اعظمي از توليدات در اختيار صداوسيماست بايد به كيفيت آثار توليد شده توجه ويژه شود و اين مستلزم كمك همه جانبه صداوسيما از سوي دستگاه‌هاي مختلف فرهنگي است.

مرضيه برومند كارگردان سينما و تلويزيون هم با اشاره به ورود سرمايه داران به بازارعرصه  فرهنگ و آثار تخريبي فراوان آن ، نقش صداوسيما را بسيار ويژه عنوان كرد و گفت : من از شما به عنوان رييس سازمان صداوسيما مي‌خواهم با قدرت وارد عرصه شويد وسلطه نظام بازار بر عرصه فرهنگ و هنر را بشكنيد و ما هنرمندان قطعا در اين مسير با شما خواهيم بود.

محمد جليل عندليبي آهنگساز كردستاني نيز گفت: موسيقي سالم نقش هواي تازه را براي مخاطب بازي مي‌كند و بايد رسانه ملي به آن توجه ويژه داشته باشد.

وي افزود: بايد هنرمندان در عرصه موسيقي و صداوسيما دست به دست هم دهند و جلوي موسيقي مبتذل را بگيرند و توليدات فاخر موسيقي را به مخاطبان هديه كنند.

مريم شيرزاد از صداپيشه‌هاي قديمي راديو و تلويزيون با اشاره به حساسيت كار در رسانه ملي گفت: مي خواهم در اينجا انتقادي را به صورت صريح مطرح كنم و آن اينكه چرا كساني كه در رسانه ملي دلسوزانه كار مي‌كنند كمتر مورد توجه قرار مي‌گيرند در صورتي كه بايد به آن‌ها توجه ويژه شود.

رييس رسانه ملي اين انتقاد خانم شيرزاد را سخن طلايي عنوان كرد و گفت : اگر به اين سخن توجه ويژه شود بسياري از مشكلات ما در عرصه رسانه حل مي شود.

بيژن ذوالفقار نسب از پيشكسوتان ورزش كردستان نيز در سخناني خواستار توجه جدي تر به قهرمانان ورزش كردستان شد و گفت : ظرفيت‌هاي عظيمي در اين استان درعرصه ورزش وجود دارد كه مي‌توان از آن‌ها بسيار بهتر استفاده كرد.

منصور ضابطي در ارتباط با اهميت موسيقي با مردم گفت : بايد از موسيقي به عنوان پل ارتباطي با مردم خيلي بهتر استفاده شود.

دختر شهيد كاوه از شهداي برجسته استان كردستان نيز با تشكر از تلاش‌‌هاي صداوسيما و هنرمندان در دفاع از فرهنگ ايراني اسلامي گفت : از شما هنرمندان تقاضا مي كنم همچنانكه به مقوله فرهنگ حساس هستيد به ارزش هاي انقلاب كه خون‌هاي زيادي براي آن ريخته شده است نيز همواره توجه داشته باشيد.

پسر شهيد آبشناسان هم با تشكر از رسانه ملي از توليد سريالي درباره شهيد آبشناسان در آينده نزديك خبر داد و گفت: از صداوسيما به دليل اين توجه تشكر مي‌كنم و اميدوارم براي ديگرشهداي عرصه دفاع مقدس نيز چنين كارهايي انجام بگيرد.