رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۷ خرداد ۱۳۹۸

معاون امور استان‌ها اعلام كرد ؛ دومين جشنواره ملي پويانمايي ارديبهشت ماه در كرمانشاه برگزار مي شود - صفحه محتوایی

 

 

معاون امور استان‌ها اعلام كرد ؛ دومين جشنواره ملي پويانمايي ارديبهشت ماه در كرمانشاه برگزار مي شود

 

آيين امضاي تفاهم‌نامه برگزاري دومين جشنواره ملي پويانمايي و برنامه‌هاي عروسكي تلويزيون با حضور علي دارابي معاون امور استان‌ها و هوشنگ بازوند استاندار كرمانشاه صبح امروز برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي معاونت امور استان ها، دارابي در اين مراسم  با بيان اينكه دومين جشنواره ملي پويانمايي و برنامه هاي عروسكي تلويزيون در ارديبهشت ماه برگزار مي‌شود، گفت: هنوز زمان قطعي جشنواره مشخص نشده اما مقدمات آن فراهم است.
معاون امور استان هاي رسانه ملي تصريح كرد: با برگزاري اين جشنواره ابتدا انسجام خاصي بين مديران استان ايجاد مي‌شود تا باهمفكري برنامه را برگزار كنند و دوم اينكه استان كرمانشاه براي چند هفته در ميان افكار عمومي و رسانه ها بر سر زبان ها خواهد بود و فرصتي در اختيار مديران قرار مي دهد تا ظرفيت هاي استان را بيان كنند.
وي با تأكيد بر اينكه مسأله پويانمايي صرفا براي كودكان و نواجوانان نيست، يادآورشد: برگزاري چنين جشنواره‌هايي مي‌تواند چهره استان را تغيير دهد و شادي و نشاط را براي بزرگ‌سالان هم ايجاد كند.
دارابي همچنين خاطرنشان كرد: اين جشنواره رخداد بزرگي است تا بتوانيم در فرصت موجود درخصوص كرمانشاه و زلزله، آثار كوتاه و نيمه بلندي را در عرصه پويانمايي توليد كنيم و هنرمندان وقتي از كرمانشاه برمي‌گردند سفيران شايسته اي براي معرفي استان هستند.
معاون امور استان هاي رسانه ملي با تاكيد بر اينكه تلاش ما اين است جشنواره را در استان هاي كم برخوردارتر برگزار كنيم، گفت: برگزاري جشنواره در كرمانشاه مفهوم و معناي زيادي دارد هم اينكه در غم و شادي مردم كرمانشاه سهيم هستيم و اين جشنواره فرصتي ايجاد مي كند تا توانمندي ها و ظرفيت هاي استان را معرفي كنيم.

 


 بازوند: صداوسيما پرچمدار حضور مردم براي كمك به زلزله زدگان كرمانشاه بود


 هوشنگ بازوند استاندار كرمانشاه نيز با قدرداني از انتخاب استان كرمانشاه براي برگزاري اين جشنواره گفت: اين پيشنهاد با توجه به شرايط استان و شوك سنگيني كه به دليل زلزله ايجاد شد، پيشنهاد بسيار هوشمندانه‌اي بود.
وي با بيان اينكه در زلزله كرمانشاه  اقدامات زيادي انجام شد و پرچمداري حضور مردم توسط صداوسيما شكل گرفت، افزود: رهبر انقلاب فرمودند از اين تهديد يك فرصت براي كرمانشاه به وجود آيد و ما هم در دولت با همين رويكرد تلاش كرديم و اقدامات بزرگي نيز انجام شده است.
بازوند با تاكيد بر اينكه كرمانشاه ظرفيت هاي بسيار خوبي دارد، اظهارداشت: رهبر انقلاب از كرمانشاه با عنوان چهره زيباي ايران اسلامي ياد كردند و ما بايد بتوانيم اين چهره را هم به كشور خودمان و هم به همه دنيا معرفي كنيم؛ در حوزه گردشگري، صنعت، كشاورزي و ... ظرفيت هاي بسياري در كل استان وجود دارد.
وي ابراز اميدواري كرد سال 98 سالي پر از شادي و نشاط براي مردم كرمانشاه باشد.

 


فراخوان دومين جشنواره ملي پويانمايي


 سيد عباس فاطمي رئيس مركز سيماي استان‌ها نيز با اشاره به تنظيم فرم فراخوان دومين جشنواره ملي پويانمايي اعلام كرد: بعد از برگزاري نخستين جلسه‌اي كه با اعضاي دومين جشنواره داشتيم فرم فراخوان بين اعضا مصوب شد و امروز از اين فراخوان رونمايي خواهيم كرد سپس در اختيار نهاد ها قرار خواهيم داد.
وي با اشاره به برگزاري جشنوراه پيشين تصريح كرد: از جشنواره گذشته تا امروز مشكلات مالي تهيه‌كننده ها، بدهي‌هاي مالي ما در حوزه صبا و استانها برطرف شده است، همچنين ‌تفاهم‌نامه‌اي را براي يك كار بلند به صورت مشترك بين مركز صبا و امور استانها انجام داديم كه هم‌اكنون در مرحله برآورد مالي قرار دارد.
در پايان اين مراسم  تفاهم نامه برگزاري دومين جشنواره ملي پويانمايي و برنامه هاي عروسكي تلويزيون  به امضا رسيد و از پوستر جشنواره نيز رونمايي شد.